החדשות

סוכל פיגוע: חשוד נורה בי-ם ונעצר

בעקבות מידע שהעביר שב"כ על מחבל שמתכוון לבצע פיגוע בזמן הקרוב ניהלה משטרת י-ם מצוד אחרי החשוד, שאותר לבסוף ליד שכונת בית צפאפא. שוטרים שהתקרבו אליו חשו מאויימים וירו בו ברגל. הוא נפצע בינוני ונעצר

ניר דבורי | משה נוסבאום | החדשות | פורסם 17:07 13.08.17 

שנה גודל אות

מצוד דרמטי הסתיים במעצר: בעקבות מידע מודיעיני עצרה היום (ראשון) משטרת ירושלים חשוד, שככל הנראה התכוון לבצע פיגוע בזמן הקרוב. החשוד, גבר ערבי, נעצר ונלקח לחקירת כוחות הביטחון בשל מידע מוקדם שהגיע על כוונותיו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעקבות המידע המודיעיני שהתקבל מהשב"כ, הגיעו כוחות גדולים של משטרה לאזור דרום ירושלים, סמוך לשכונת בית צפאפא, ואיתרו את החשוד ברחוב ברל לוקר. החשוד איים על השוטרים שבאו לעצרו ונורה. הוא פונה לבית החולים שערי צדק כשמצבו מוגדר בינוני והוא סובל מפצע ירי בירך.

לטענת עדי ראייה המתגוררים בשכונה, החשוד הוא גבר כבן 50, שעבר לאחרונה ניתוח להשתלת קוצב לב. לטענתם, הוא נורה ונעצר היום, זמן קצר לאחר שהשתחרר מטיפול בבית החולים.

אתמול נפצע קל אזרח ישראלי לאחר שנדקר על ידי מחבלת פלסטינית בצומת הרחובות דרך בר לב וסולטן סולימאן. המחבלת, פלסטינית בת 29 מצור באהר, נוטרלה על ידי כוחות הביטחון ונלקחה לחקירה, במהלכה הכחישה את החשדות נגדה. בחקירתה טענה המחבלת כי לא היא שדקרה את עובד הרכבת הקלה, שלאחר מכן התברר כי הוא ממוצא ערבי.

תיעוד ניסיון הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה)
הפיגוע בירושלים, אתמול
|
צילום: דוברות המשטרה

אתמול פשטו כוחות משטרה על ביתה של המחבלת ובחיפוש שבוצע במקום נתפס מחשב ומסמכים שהועברו לידי חוקרי הימ"ר. הממצאים הועברו לצוות החקירה שאסף ממצאים מזירת הפיגוע ותיחקר מעורבים ועדים. כמו כן עוכב גם בעלה של החשודה לחקירה, ובחקירתו סיפר כי לאחר ויכוח בין השניים, הזמינה רעייתו מונית ונסעה מבלי שאמרה לו מה בכוונתה לעשות.