החדשות
המחבלת בת ה-29 מצור באהר (צילום: חדשות השואגים לימין)
מכחישה החדשות. המחבלת
|
צילום: חדשות השואגים לימין

המחבלת מי-ם מכחישה: "לא דקרתי"

למרות סרטון מצלמות האבטחה שתיעד את פיגוע הדקירה אתמול סמוך לשער שכם, בחקירתה טוענת המחבלת תושבת מזרח העיר כי אין לה כל קשר לאירועים. המשטרה: "אין כל ספק בדבר זהותה של המחבלת ובחשדות שמיוחסים לה"

משה נוסבאום | החדשות | פורסם 12:30 13.08.17 

שנה גודל אות

המחבלת בת ה-29 מצור באהר (צילום: חדשות השואגים לימין)
מכחישה החדשות. המחבלת
|
צילום: חדשות השואגים לימין

יממה לאחר שנעצרה על ידי כוחות הביטחון ונלקחה לחקירה, המחבלת שביצעה את פיגוע הדקירה בירושלים ממשיכה גם היום (ראשון) להכחיש את החשדות נגדה. בחקירתה טוענת המחבלת, תושבת צור באהר בת 29 ואם ל-5, כי לא היא שדקרה את עובד הרכבת הקלה, שלאחר מכן התברר כי הוא ממוצא ערבי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול פשטו כוחות משטרה על ביתה של המחבלת ובחיפוש שבוצע במקום נתפס מחשב ומסמכים שהועברו לידי חוקרי הימ"ר. הממצאים הועברו לצוות החקירה שאסף ממצאים מזירת הפיגוע ותיחקר מעורבים ועדים. כמו כן עוכב גם בעלה של החשודה לחקירה, ובחקירתו סיפר כי לאחר ויכוח בין השניים, הזמינה רעייתו מונית ונסעה מבלי שאמרה לו מה בכוונתה לעשות.

המחבלת ובעלה יובאו היום בשעות הצהריים לבית המשפט אז תבקש המשטרה להאריך את מעצרם. במשטרת ירושלים מדגישים כי אין כל ספק בדבר זהותה של המחבלת ובחשדות שמיוחסים לה שכן כל מעשיה תועדו בסרטון שאף פורסם.

"הממצאים מצביעים על כוונה ברורה"

מהחקירה עולה כי אתמול, סמוך לשעה 11:40, הגיעה המחבלת לאזור שער שכם. כשהלכה ברחוב סולטן סולימאן לכיון רחוב הנביאים היא הבחינה באדם חרדי והחלה ללכת לכיוונו במהירות. כשהתקרבה אליו היא שלפה סכין שהייתה ברשותה וניסתה לדקור אותו באמצעותה מספר פעמים עד שהתרחק ממנה.

פשיטת המשטרה על בית המחבלת (צילום: דוברות המשטרה)
פשיטת המשטרה על בית המחבלת
|
צילום: דוברות המשטרה

מיד לאחר מכן המשיכה המחבלת לכיוון מתחם תחנות האוטובוסים הסמוך, שם התקרבה לאזרח אחר ודקרה אותו בידו באמצעות הסכין. האזרח שנפצע קל ואנשים נוספים שהיו במקום החלו להתגודד סביבה ובשלב זה, כוח משטרה ומג"ב שהיה באזור השתלט עליה.

במשטרה לא פוסלים את האפשרות שאולי גם הגבר החרדי נפצע קלות או נשרט במהלך התקיפה של המחבלת, אולם עד לרגע זה הוא לא יצר שום קשר עם המשטרה או עם גורמי רפואה ומכאן מניחים שאם נפגע הוא נפצע קל מאוד. עם זאת, החוקרים ממשיכים לגבות עדויות מאזרחים שהיו במקום בניסיון לאתר את החרדי שהותקף.

במשטרה ציינו כי כלל הממצאים העולים מהחקירה עד כה מצביעים על כוונה ברורה של המחבלת לפגוע בחפים מפשע: "הודות לתגובה מהירה של אזרחים והכוחות הפרוסים במקום היא נוטרלה תוך זמן קצר ובכך נמנעה פגיעה בנוספים".