נתניהו בסיור, היום (צילום: קובי גדעון / לע
נתניהו בסיור, היום|צילום: קובי גדעון / לע"מ

"דאע"ש וחיזבאללה מעבר לגדרות - ואנחנו פועלים": ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שני) בתרגיל של חטיבת צנחנים במילוים ברמת הגולן. במהלך הסיור התייחס נתניהו לאיומים בגזרה והודה בקולו כי ישראל מסכלת העברה של "נשק שובר שוויון" לחיזבאללה. "זו המדינה שלנו, אנחנו צריכים להגן עליה ואף אחד לא יגן עליה חוץ מאיתנו", אמר נתניהו - ברמיזה ליחסים עם ארצות הברית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הסיור קיבל נתניהו סקירות ועדכון מסגנו, האלוף יאיר גולן, אלוף פיקוד צפון אביב כוכבי ומפקדי האוגדות. לאחר מכן שוחח עם חיילי ומפקדי המילואים, ושיבח אותם על "מימוש תפיסה מבצעית נכונה שמקיימת יציבות ביטחונית בגזרה". נתניהו הדגישו כי "צה"ל ומערכת הביטחון מאפשרים שגרת חיים בצד הישראלי, אל מול מצב כאוטי בסוריה".

במפגש עם החיילים אמר: "אנחנו גאים על כך שבכל המזרח התיכון הסוער, הרוגש והקופצני הזה, הצלחנו לשמור על שקט יחסי במדינת ישראל ועל ביטחון יחסי. אנחנו פועלים כשאנחנו צריכים לפעול, כולל כאן, מעבר לגבול, בעשרות התקפות, למנוע מחיזבאללה נשק שובר שוויון. אנחנו פועלים גם בחזיתות אחרות בקרוב וברחוק, אבל אנחנו עושים את זה באופן מושכל".

לוחמי חיזבאללה, ארכיון (צילום: רויטרס)
"מונעים התחמשות של ארגון הטרור"|צילום: רויטרס

"חייבים להיות מסוגלים להגן על עצמנו"

ראש הממשלה התייחס גם לתרחישי קיצון ואמר: "אם נידרש להיכנס לקרב, והאפשרות הזאת עומדת לפנינו ובגלל זה אתם פה, זה משום שלא יכולנו למנוע את הסכנות למדינת ישראל בדרך אחרת וכדי לתת לכם את מקסימום הכלים כדי להכריע ולנצח למען מדינת ישראל".

לבסוף, סיכם ראש הממשלה, "אתם מסתכלים על רעידת האדמה מסביב ואתם רואים עמים ומדינות נמחקים ואם מישהו מצפה שמישהו יבוא לעזרתו זה לא קורה. אם אנחנו למדנו משהו, זה שאנחנו חייבים להיות מסוגלים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. זו המשמעות של ימי המילואים שאתם עושים כאן. אני רוצה להודות לכם ולהביע הערכה על כל מה שאתם עושים, ואני רוצה שתדעו שהעם מביע הערכה על זה, ובמידת האפשר, ניתן לזה גם ביטוי משאבי, אבל המשאב הגדול ביותר זה מה שיש לכם בלב. אני מודה לכם".