החדשות
ארכיון (צילום: רויטרס)
היו"ר החדש ומעורר המחלוקת. קורבין
|
צילום: רויטרס

"חבר" של חמאס וחיזבאללה: ג'רמי קורבין נבחר לראשות מפלגת הלייבור

ג'רמי קורבין, מהפוליטיקאים הוותיקים בבריטניה, נבחר ברוב גדול לראשות מפלגת הלייבור - ובקהילה היהודית במדינה מודאגים מאוד. קורבין אמר בעבר כי הוא רואה בארגון חמאס ובחיזבאללה חברים ואף תרם מכספו לארגון מכחיש שואה

אלעד שמחיוף | החדשות | פורסם 14:11 12.09.15 

שנה גודל אות

ארכיון (צילום: רויטרס)
היו"ר החדש ומעורר המחלוקת. קורבין
|
צילום: רויטרס

"ייתכן שתרמתי כסף לאגרון מכחיש שואה, חמאס וחיזבאללה הם חברים": ההתבטאויות השנויות במחלוקת הללו נאמרו על ידי ג'רמי קורבין, פוליטיקאי בריטי ותיק בן 66, שהפך היום (שבת) ברוב גדול ליושב הראש החדש של מפלגת הלייבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק    

קורבין, שנבחר ברוב גדול של 59.5% מקולות חברי המפלגה, סחף אחריו מצביעים רבים - אולם עורר דאגה גדולה בקרב הקהילה היהודית עוד בטרם נבחר לתפקידו, עקב התבטאויותיו והשקפותיו.

בחודש שעבר, בשיאו של המרוץ לראשות הלייבור, הודה קורבין במאמר שכתב כי ייתכן ותרם מכספו לארגון מכחיש שואה. קורבין אף הודה כי נכח בשניים או שלושה אירועים שארגן פול אייזן, מכחיש שואה שמצהיר בפומבי שהנאצים לא רצחו שישה מיליון יהודים.

"הפלגים": פרק 1 - חמאס (צילום: רויטרס)
לוחמי חמאס. "חברים"?
|
צילום: רויטרסעם זאת, קורבין הכחיש בריאיון טלוויזיוני שנערך בחודש שעבר כי כיום יש לו קשר כלשהו לאייזן או לארגון, ששמו "לזכר קורבנות דיר יאסין" - לאות הזדהות עם למעלה מ-100 פלסטינים שנהרגו בכפר דיר יאסין הסמוך לירושלים, חודש לפני הקמת המדינה, בעת ההשתלטות על הכפר.

"פעילי חמאס וחיזבאללה הם חברים"

וזה לא הכל: בריאיו נוסף שהעניק המועמד קורבין לערוץ 4 הבריטי, הוא עומת עם אמירות נוספות מעוררות מחלוקת מעברו. "במהלך מפגש שעסק במשבר במזרח התיכון בפרלמנט נפגשתי עם נציגי חיזבאללה וקידמתי אותם בברכה", אמר קורבין והוסיף: "שמחתי לשוחח עמם, והצטערתי שלא היו שם גם נציגים של חמאס".

במהלך הריאיון הבהיר קורבין כי חברי חמאס וחיזבאללה אינם חבריו, אלא שהוא קורא לאנשים שהוא מדבר איתם חברים. "האם זה אומר שאני מסכים עם מה שחמאס וחיזבאללה עושים? ממש לא", הדגיש. "אני פשוט חושב שכדי להגיע לשלום, צריך לדבר עם אנשים שאיתם אתה לא מסכים לחלוטין. לא יהיה שלום עד שנציגים של ישראל ושל הארגונים הללו לא ישוחחו ביניהם".