החדשות
ג'וזף ג'יימס דאנג'לו - הרוצח מגולדן סטייט (צילום: רויטרס)
ג'וזף ג'יימס דאנג'לו - הרוצח מגולדן סטיי
|
צילום: רויטרס

הרוצח מגולדן סטייט: קשיש בן 72

ג'וזף דאנג'לו - שוטר לשעבר - הטיל אימה על תושבי סן פרנסיסקו ודרום קליפורניה בשנות ה-70 וה-80: הוא רצח, פרץ לבתים ואנס. אתמול, לאחר 40 שנות מצוד נתפס "הרוצח מגולדן סטייט" בביתו בסקרמנטו

אלעד שמחיוף | חדשות | פורסם 03:21 26.04.18 

שנה גודל אות

ג'וזף ג'יימס דאנג'לו - הרוצח מגולדן סטייט (צילום: רויטרס)
ג'וזף ג'יימס דאנג'לו - הרוצח מגולדן סטיי
|
צילום: רויטרס

קשיש מאזור סקרמנטו נעצר והואשם בארבעה מקרי רצח המיוחסים ל"רוצח מגולדן סטייט" - רוצח סדרתי שהשליט טרור בחלקים של קליפורניה בשנות ה-70 וה-80. במסיבת עיתונאים שנערכה אמש (רביעי) בסקרמנטו טענו הרשויות כי החשוד הוא ג'וזף ג'יימס דאנג'לו, שוטר לשעבר בן 72 שזוהה לבסוף הודות לדגימות דנ"א.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הרוצח מגולדן סטייט" מבוקש בגין 12 מעשי רצח, 45 מעשי אונס ומספר רב של מעשי שוד באזור סקרמנטו, מזרח סן פרנסיסקו ושני מחוזות בדרום קליפורניה. דרך הפעולה של דאנג'לו הייתה שיטתית: תחילה היה פורץ לבתיהן של נשים צעירות כשעל פניו מסיכה ואקדח, לאחר מכן היה קושר את בני זוגן תוך איומים ושם כלים על גבם. האיום היה "פשוט": אם הכלים ייפלו בזמן שהוא אונס את האישה - הוא יהרוג את שני בני הזוג. כך עשה לקורבנות רבים בגילים שנעו מ-13 ןעד 41.

נכון לעכשיו דאנג'לו נחשד בארבעה מקרי רצח שייתכן שביצע עוד כשהיה שוטר. הוא פוטר מהמשטרה בשנת 1979 לאחר שגנב ציוד מבית מרקחת, אך החשדות נגדו לא עלו עד שבוע שעבר: "למרות שהיו אלפי טיפים אנונימיים, שמו מעולם לא היה על הרדאר של הרשויות", אמרה התובעת המחוזית של סקרמנטו. עד עתה לא חשפה המשטרה כיצד הושגה ראיית הדנ"א שהביאה לבסוף למעצר.

העיתונאית מישל מקנמרה ז"ל ובעלה השחקן פא (צילום: ap)
העיתונאית מישל מקנמרה ז"ל ובעלה השחקן פא
|
צילום: ap

"המעצר - סוף לכאב"

העיתונאית מישל מקנמרה עסקה במשך זמן רב בפעולותיו של הרוצח מגולדן סטייט ואף כתבה עליו ספר, שמסתיים בתיאור שחזתה ליום בו ייעצר לבסוף הרוצח. מקנמרה מתארת מעצר של איש מבוגר, שיודע כי אין לו לאן לברוח והשוטרים עומדים מחוץ לדלתו ומחכים לו. תיאורה של מקנמרה חזה בדיוק את הדרך בה נעצר לבסוף דאנג'לו, אך מקנמרה לא זכתה לראות את סוף הסיפור כפי שכתבה. בשנת 2016 היא מתה בשנתה.

אחת הקורבנות של רוצח הגולדן סטיייט היא ג'יין קרסון סנדלר, שנאנסה על ידו בשנת 1976. סנדלר סיפרה בהתרגשות על קבלת הבשורה כי הוא נתפס: "זוהי רכבת הרים רגשית עבורי עכשיו, אני מרגישה כאילו זה חלום ושאני עומדת להתעורר כל רגע ולגלות שזה לא נכון. זה מרגיש טוב לסגור מעגל ולדעת שהוא יילך לכלא". ברוס הרינגטוון, שאחיו וגיסתו נרצחו על ידי דאנג'לו אמר כי "המעצר הוא סוף לכאב שכולנו סבלנו ממנו בארבעים השנים האחרונות".