חדשות
מדינות אפריקה זועמות על האמירות (צילום: רויטרס)
מדינות אפריקה זועמות על האמירות
|
צילום: רויטרס

"על טראמפ להתנצל על אמירותיו הגזעניות"

54 שגרירים אפריקנים לאו"ם של "האיחוד האפריקני" התכנסו לישיבת חירום בעקבות הדיווחים על אמירותיו של טראמפ שכינה מספר מדינות ביבשת "מחורבנות". "אנחנו נחרדים מהאמירות המקוממות של הנשיא טראמפ", מסרו השגרירים בהצהרה ודרשו מהנשיא האמריקני להתנצל. "מגנים את שנאת הזרים והאמירות הגזעניות"

סוכנויות הידיעות | חדשות 2 | פורסם 09:55 13.01.18 

שנה גודל אות

מדינות אפריקה זועמות על האמירות (צילום: רויטרס)
מדינות אפריקה זועמות על האמירות
|
צילום: רויטרס

מדינות אפריקה זועמות על אמירות טראמפ: אחרי דיון חרום בעקבות הדיווחים על כך שנשיא ארה"ב קרא למספר מדינות באפריקה "מחורבנות", קבוצה של 54 שגרירים של היבשת לאו"ם דרשו מהנשיא לחזור בו מדבריו ולהתנצל. "מגנים את שנאת הזרים והאמירות הגזעניות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו נחרדים ומגנים את האמירות המקוממות של הנשיא טראמפ", מסרה הקבוצה בהצהרה והביעו את דאגתם מהתנהלות הממשל שלטענתם משמיץ אוכלוסייה שלמה. "מודים לכל האמריקנים שגינו את אמירות הנשיא".

שגריר ארה"ב בפנמה ג'ון פיליי הודיע אתמול על התפטרותו ועורר קרב גרסאות בשל הסיבות לכך. ממכתב שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס עולה כי הסיבה היא שהוא אינו יכול לכהן יותר בתפקיד תחת ממשל טראמפ אולם ממחלקת המדינה האמריקנית נמסר כי התפטרותו מגיעה על רקע סיבות אישיות.

טראמפ מכחיש שאמר את הדברים (צילום: רויטרס)
טראמפ מכחיש שאמר את הדברים
|
צילום: רויטרס

כבר כקצין זוטר נשבעתי לשרת בנאמנות את הנשיא וממשלתו גם אם אני לא מסכים עם מדיניות מסויימת", כתב. אך בהמשך מכתבו הוסיף: "חונכתי שאם אני לא יכול לעשות זאת עליי להתפטר והזמן הזה הגיע".

"דבריו של טראמפ משקפים גזענות"

מוקדם יותר פרסמה מועצת זכויות האדם של האו"ם גינוי חריף לדברים שיוחסו לטראמפ שנאמרו בדיון סגור על מדיניות ההגירה. לפי הדיווחים טראמפ כינה את האיטי ומדינות באפריקה "מחורבנות". "אין שום מילה אחרת שאפשר להשתמש בה חוץ מ'גזענות'", אמר רופרט קולוויל דובר מועצת זכויות האדם של האו"ם. "אתה לא יכול לפטור מדינות שלמות כ'מחורבנות' ומשום שהאוכלוסייה אינה לבנה היא לא רצויה".

עם זאת הנשיא הכחיש שאמר את הדברים. "אף פעם לא אמרתי שום דבר גנאי על האיטי, שהיא כמובן מדינה ענייה ומתוסבכת", הוסיף טראמפ. "יש לי יחסים נפלאים עם האיטי, מעולם אמרתי שייקחו אותם, זוהי בדייה של הדמקורטים. כנראה צריך להקליט פגישות עתידיות - לצערי אין אמון!".