חדשות

תיעוד: בורחים מהר הגעש המתפרץ

קבוצת מטיילים ואנשי צילום של ה-BBC מצאו את עצמם ביום חמישי האחרון נמלטים על חייהם בזמן התפרצות הר הגעש "אתנה" בסיציליה. צוות הצילום הצליח לתעד את רגעי האימה כאשר בזמן מנוסתם הם מנסים לחמוק מהסלעים הבוערים שהתעופפו לכל עבר. בתקרית נפצעו 10 אנשים, כולם במצב קל

סוכנויות הידיעות | החדשות | פורסם 16:40 18.03.17 

שנה גודל אות

המקום הלא נכון, בזמן הלא נכון: קבוצה של תיירים וצוות צילום של ה-BBC ניצלו לאחר שהצליחו להימלט באופן דרמטי מהתפרצות הר הגעש "אתנה" באיטליה שאירעה ביום חמישי האחרון. הצוות שהגיע לצלם את הר הגעש הפעיל הגבוה ביותר באירופה הצליח לתעד את רגעי הבריחה והאימה, במהלכו נשמעו חברי הקבוצה צועקים מפחד בעודם נסים על חייהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעודם מוקפים אדים לוהטים ומנסים לחמוק מהאבנים הבוערות המתעופפות לכל עבר, חברי הקבוצה רצו במהירות במורד ההר עד שנתקלו ברכב חילוץ שהסיע אותם למקום מבטחים. סוכנות הידיעות "אנסה" האיטלקית דיווחה כי באירוע נפצעו עשרה בני אדם, כולם במצב קל.

עשרה מטיילים נפצעו, כולם קל (צילום: CNN)
עשרה מטיילים נפצעו, כולם קל
|
צילום: CNN

הר הגעש הממוקם באי סיציליה שב לפעילות בשבועות האחרונים ולדברי חברי הקבוצה, הם טיפסו במעלה ההר על מנת לצפות מקרוב בפעילות הגעשית. "רצנו במורד ההר והתחמקנו מהסלעים הבוערים והאדים הלוהטים", תיארה רבקה מורל, כתבת ה-BBC לענייני מדע, את רגעי הבריחה של הקבוצה.

"זאת לא חוויה שהייתי רוצה לחוות שוב", ציינה מורל בציוץ בטוויטר, שהבהירה כי באותה קלות הם עלולים היו לקפח את חייהם בתקרית.

תמונת לוויין של ההתפרצות (צילום: CNN)
תמונת לוויין של ההתפרצות
|
צילום: CNN