החדשות

בוב סיימון: "ממרחק הבנתי עד כמה ישראל היא מקום מוזר"

העיתונאי היהודי-אמריקני האגדי, שנהרג הלילה בתאונה, חי במשך תקופה בארץ ואף יצר סרט תיעודי על ישראל. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם דנה ויס ב-2011 הוא סיפר על עבודתו באזורי סכסוך, על תפקיד העיתונות ועל רעיון הפרישה. צפו בריאיון

חדשות 2 | החדשות | פורסם 14:00 12.02.15 

שנה גודל אות

בוב סיימון, אחד העיתונאים המוערכים בארה"ב ובעולם, נהרג הלילה (חמישי) בתאונת דרכים בניו יורק. לפני כשלוש שנים הוא התראיין לתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס וסיפר על יחסו לישראל, שבה גר במשך מספר שנים ואף הייתה נושא לסרט תיעודי שיצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סיימון דיבר בריאיון על ברק אובמה ("הוא ירש שתי מלחמות מג'ורג' בוש"), על סיקוריו הרבים מאזורי סכסוך ("זה טבע האדם"), על תפקיד העיתונות כפי שראה אותו ("יש לה השפעה, אבל היא בעיקר מעדכנת את האנשים על כמה המצב גרוע"), ועל רעיון הפרישה ("זה מפחיד אותי").

כששאלה ויס אם יעמוד בשורה הראשונה כשייחתם הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים, ענה: "אם עדיין אהיה כאן".

העיתונאי המוערך, שמוכר לרבים מהתכנית "60 דקות", נהרג הלילה כאשר הרכב בו נסע התנגש במכונית אחרת ובמעקה בטיחות. הוא נפגע בראשו ובבית החזה, ומותו נקבע בדרך לבית החולים. הנהג בן ה-44 פונה במצב יציב, עם פגיעות בידיו וברגליו, ונהג המכונית השנייה לא נפגע. המשטרה החלה בחקירת התאונה, אך איש לא נעצר עד כה.

סיימון היה כתב רשת CBS האמריקנית במשך כחמישה עשורים, ושימש גם כשליח הרשת בישראל. במהלך סיקור מלחמת המפרץ הראשונה, בתחילת שנות התשעים, נפל סיימון בשבי העירקי שם עונה במשך ארבעים ימים ושוחרר רק בהתערבות נשיא ברית המועצות דאז, מיכאל גורבצ'וב. במהלך שנותיו הרבות בתקשורת זכה בפרסים רבים, בהם 27 פרסי אמי.

לא יודעים למי להצביע? לחצו על התמונה ותגלו

*הפעילות מבוססת על נתונים סטטיסטיים ואינה מכוונת להמליץ על הצבעה למפלגה מסוימת או להוות קביעה למי עליך להצביע