החדשות
המתקן שהושמד (צילום: מתוך התקשורת הערבית)
המתקן שהושמד
|
צילום: מתוך התקשורת הערבית

"נחשף מכשיר ריגול ישראלי בלבנון"

רשת אל-מנאר המקורבת לחיזבאללה דיווחה כי הארגון חשף את המתקן בהר בארוק הנמצא הרחק מהגבול. כבר ב-2010 חשף צבא לבנון כי נמצא מכשיר ריגול ישראלי במקום ומההר ניתן לאסוף מודיעין על פעילות חיזבאללה בדרום המדינה

ירון שניידר, כתב לענייני ערבים | החדשות | פורסם 11:23 13.08.17 | עודכן 13:00 13.08.17

שנה גודל אות

המתקן שהושמד (צילום: מתוך התקשורת הערבית)
המתקן שהושמד
|
צילום: מתוך התקשורת הערבית

רשת אל-מנאר המקורבת לחיזבאללה דיווחה היום (ראשון) כי ארגון הטרור חשף מכשיר ריגול ישראלי על הר בארוק שבאזור בקעת הלבנון, מול אגם קרעון. בדובר צה"ל סרבו להתייחס לדיווח ואמרו כי הם אינם מתייחסים לדיווחים זרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באל-מנאר דיווחו עוד כי ישראל פוצצה את מכשיר הריגול מרחוק לפני זמן מה, מחשש שייחשף. המכשיר, על פי הדיווח, שימש לאיסוף מידע על הכפרים של מערב בקעת הלבנון, עבור דרך הכביש הבינלאומי ועד לגזרה המזרחית של לבנון.

מתקן ריגול בלבנון שהושמד בידי חיזבאללה (צילום: מתוך התקשורת הערבית)
צילום: מתוך התקשורת הערבית

זו אינה הפעם הראשונה שבה חיזבאללה טוען כי חשף מכשירי ריגול ישראליים באזור וכבר בשנת 2010 חשף צבא לבנון כי גילה מתקנים דומים.

מתקן ריגול בלבנון שהושמד בידי חיזבאללה (צילום: כלי תקשורת ערביים)
צילום: כלי תקשורת ערביים

הר בארוק נקשר לשורה של אירועים בהיסטוריה הביטחונית של ישראל וסביבו התרחשו מספר קרבות. במלחמת לבנון הראשונה הקים צה"ל את המוצב הצפוני ביותר שלו בלבנון, וניתן לתצפת משם על הפעילות של חיזבאללה באזור ובדרום לבנון. משום כך, למכשירי ריגול במקום יש חשיבות מודיעינית-אסטרטגית עבור ישראל.