החדשות

בקרוב: יום ראשון חופשי בכל חודש?

יוזמה שהעלה ח"כ אלי כהן (כולנו) עשויה להוסיף לעובדים במשק עוד 12 ימי חופש בכל שנה כבר מ-2017, כאשר פעם בחודש יזכו העובדים ליום ראשון חופשי - בתמורה לכך שיעבדו רבע שעה נוספת בכל יום: "יש הסכמה של ההסתדרות והתעשיינים, נותרו רק פערים קטנים לסגור"

קרן מרציאנו | חדשות | פורסם 23:00 30.03.16 

שנה גודל אות

חופש ביום ראשון - פעם בחודש: כבר שנים שמדברים על להפוך את יום ראשון ליום חופש בתמורה ליותר שעות עבודה בשבוע - אלא שהפעם, כך לפחות מבטיחים בכנסת, זה נראה רציני יותר. סוף שבוע ארוך - כן, אבל לא בכל שבוע, אלא רק פעם בחודש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"למהלך הזה יש השפעה מהותית על איכות החיים של כל אחד ואחד מאיתנו", אומר יוזם ההצעה, ח"כ אלי כהן (כולנו). "תהיה אפשרות לבלות עם המשפחה, להקטין את השחיקה של העובדים ולהגדיל את צריכת התרבות והספורט של כל האוכלוסייה בכלל ושל האוכלוסייה הדתית והמסורתית בפרט".

לפי המתווה המסתמן, לעובדים יינתנו 12 ימי חופשה נוספים בשנה, והם בתמורה יעבדו עוד 15-20 דקות בכל יום. זה יעזור להקל על שבוע העבודה בארץ שנחשב לעמוס וארוך יותר בהשוואה לעולם, וגם יתאים את ישראל לסופי השבוע הארוכים בעולם. יש מגעים בעניין הזה עם ההסתדרות והתעשיינים, אחרי שנים של התנגדות מצדם.

"כיום, ישנה נכונות של התעשיינים וההסתדרות לקדם את המהלך", מוסיף ח"כ כהן. "ישנם פערים קטנים שאנחנו צריכים לסגור, כך שכבר ב-2017 אנחנו נחיל את שבוע העבודה המקוצר אחת לחודש". התכנית עדיין לא סגורה, אבל מתנהלים לגביה דיונים. שאלת המפתח היא - האם אפשר יהיה לצרף גם את מערכת החינוך למשוואה.