הבוקה באזור הצפון הישן של תל אביב לא היה אף פעם רק בית קפה. מהיום הראשון שלו הוא ניסה להיות יותר. לחבר אנשים, לפתח קהילה ולדעת לראות גם כתפיים תומכות, ולא רק לקוחות משלמים. כמוהו, גם בר היין בוקה 57 שממול, וחומוס שנתיים החדש שסוגר על רחוב יהודה המכבי משולש עסקי-מסחרי, אבל גם משולש קהילתי. והקהילה הזאת לא רוצה לשבת עכשיו בשקט.

כך, ומתוך שאיפה לעזור לחקלאים, ליצרנים ולבתי העסק המקומיים, ולתמוך בעסקים שנפגעו בעקבות הלחימה המתמשכת בדרום ובצפון, יתקיים ביום שישי הקרוב (17 בנובמבר, 9:00-14:00) שוק איכרים צבעוני ושמח (ככל האפשר), שכל תכליתו היא הושטת יד, והושטת חיוך.

תוכלו למצוא פה, בין היתר, תפוזים ולימונים ממושב אשבול, אבוקדו טרי מלימן, דבש וחלות דבש ממושב יד נתן, ורדים ורקפות מהדרום, וגם בקבוקי יין ממשק גלאי בצפון הנגב. מלבדם, יהיו גם שמן זית ממושב אלישמע, אננסים של עופר מויאל, עשבי תיבול ופרחי מאכל של ירוקל'ה, תיקים ותכשיטים בעבודת יד, וכן עוגות ועוגיות שאפו אמהות למען לוחמים, ומאפים טריים של יעלי, שפונתה מביתה שבאשקלון.

המכירה הזאת תתקיים במקביל להופעת רחוב ישראלית של להקת הצבריות, ותוך שיתוף פעולה עם השף אסף שטרן, שעושה כעת את צעדיו הראשונים לצד אנשי הבוקה.

שטרן יצר עבור הבוקר הזה תפריט בראנץ' חדש, ישראלי וים-תיכוני, שיוגש (10:00-16:00) בבוקה 57. פתיחת שולחן מפוארת תכלול פוקצ'ה מתנור האבן, סביצ'ה ים-תיכון, באבאגנוש וחמאה חומה, לאבנה וזעלוק, כרוב צלוי וצזיקי, חסה ממולאת וסלט טאבולה עתיר שומשום וטחינה. לאלו תצטרף פיצת ילדים כיפית, וגם שלישיית לחמעג'ון לוהטת - עם ביצה עלומה ופונדו תרד, עם גבינות וביצת עין, ועם קורנביף וקרם פלפלים.

שלי שלייר: "כמו רבים אחרים בארץ, גם אנחנו מנסים לעזור ולתמוך בחקלאים וביצרנים המקומיים - בעוטף ובצפון אבל גם בעסקים נוספים שאולי רחוקים פיזית מאזורי הלחימה, אבל קרובים מספיק כדי לספוג פגיעה. נביא לרחבה של הבר מגוון של תוצרת ובעיקר מגוון של אנשים, נקנה בשבילנו ונקנה בשבילם, ובעיקר ננסה להנגיש לרחוב ולשכונה את החוזק הישראלי, ואת כוחו של הביחד".

שוק איכרים של הבוקה, שישי, 17.11, 9:00-14:00, בוקה 57, יהודה המכבי 57, תל אביב