כותרות החדשות האכזריות שמלוות את חיינו מאז השבת השחורה מאגדות ברובן את החטופים הישראלים בעזה לכדי קבוצה אחת, אבל שותפות הגורל האכזרית הזאת שואבת כוח גם מהיחידים שמרכיבים אותה, ומתעצמת מהחוויות, מהזכרונות, ומהחיים עצמם.

אותן חוויות, ואותם זכרונות, יתורגמו בסוף השבוע הקרוב (שישי, 17 בנובמבר, 9:00-14:00) לכדי אירוע אוכל מרגש ברחבת מוזיאון תל אביב, שבמסגרתו יימכרו קינוחים שכמה מהחטופים אוהבים במיוחד. 

המהלך, שההכנסות ממנו יועברו למטה החטופים, שאב השראה מפעילות הרשת המפעימה של עדי שילון, ומתבסס על רוח ההתנדבות של מאפיות עמיתה ודלאל, והקונדיטורית שירה מתיאס. הוא יכלול סברינה של פעם לכבוד אוהד בן עמי, עוגת שמרים שוקולד לכבוד טל חיימי, רוגעלך לכבוד ירדן רומן, עוגת גבינה לכבוד ליאור רודאיף, סינבון לכבוד אלון אהל, וגם עוגת יום הולדת לכבוד רז בן עמי, שתציין באותו יום ממש את יום הולדתה, הרחק מכאן.

המכירה המתוקה תתקיים כחלק משוק איכרים גדול, שקם אף הוא ביוזמת מאיה בהרב וליה הורן, ובשיתוף מסעדת פאסטל ומוזיאון תל אביב. השוק יתמוך בחקלאי הדרום והצפון באמצעות מכירת התוצרת המצוינת שלהם, ויתמוך במטה החטופים בעזרת בתי עסק מאזור המרכז, שתרמו את מרכולתם עבור האירוע.

יהיו כאן, בין היתר, יינות טבעיים מיקב רוזה בכפר מנחם ומיקב עביה הגלילי, שמן זית מכרם אחינועם הצפוני, דבש ממשק בלונסקי, מיצים טבעיים של גמבה, זרים יבשים מחוף אשקלון, תיקים ופסלים שנוצרו במיוחד עבור המיזם, דוכן מותססים של פעמוני ופירות הדר מיוחדים מפרדס קורן, גבינות מחלבת חלב עם הרוח, מלבי מתוק מקיבוץ דפנה, וגם את הפרחים של עמיחי מאזור העוטף והחלות של גילי, בדיוק בזמן לשבת. 

מאיה בהרב: "אנחנו מתעסקות בשגרה באוכל וביין, ומאוד אוהבות לחיות את היומיום של הקולינריה הישראלית הנהדרת, ולכן חשבנו היטב כיצד היא יכולה להתחבר ולסייע לדברים היחידים שחשובים כעת - השבת החטופים לביתם ותמיכה בחקלאים. פנינו לאנשי אדמה מצפון ודרום, שמחנו לגלות סולידריות מצד חבריהם ברחבי הארץ, והצלחנו ליצור אירוע שהוא גם קהילתי, וגם אישי. אנחנו קוראות לכולם להגיע, לחזק ולהתחזק".

שוק איכרים ופסטיבל קינוחים למען החקלאים והחטופים, רחבת מוזיאון תל אביב, שישי, 17.11, 9:00-14:00