המסעדה "שמונה" של השף אייל שני בניו יורק קיבלה אמש (שלישי) כוכב מישלן ראשון. זהו הכוכב הראשון של הקבוצה בהובלת שני ושותפו שחר סגל, שלהם יש 43 מסעדות ברחבי העולם, שמתוכן 8 בניו יורק.

"היום בלילה, בשעה שמסעדת 'שמונה' זכתה בניו יורק בכוכב המישלן, הפכתי סטייקים על המנגל בחזית הלחימה בדרום", סיפר שני, שמדובר בכוכב מישלן ראשון עבורו – ולא טס לטקס החגיגי של מדריך האוכל החשוב בעולם בעקבות המלחמה בעזה. "התמונה שאזכור יותר מכוכב האור הזה בתוך ים העצב הוא את נדב גרינברג, השף של המסעדה ומיקה זיו שותפתי, עולים על הבמה האדומה לקבל את הכוכב כשהם עונדים על דש בגדיהם את דגל ישראל", הוסיף שני בשיחה עם N12.

שותפו של שני לאימפריית המסעדות, שחר סגל, אמר אף הוא: "אנחנו שמחים וגאים. בימים חשוכים אלו, זה כוכב זוהר". במדריך מישלן, תיארו את מסעדת "שמונה", שמוביל השף נדב גרינברג: "מדובר במטבח ניאו-לבנטיני מסחרר. מטבחים רבים מתהדרים בשימוש בחומרי גלם טריים, אבל 'שמונה' לוקח את הפילוסופיה הזו לרמה אחרת, ויוצרת תפריט חדש מידי יום".

עוד כתבו בנימוקים על הבחירה: "יוצרים ארוחה ממוקדת, נגישה וצנועה באופן מפתיע. בפנים יש אווירה חגיגית – תפסו מושב ליד הדלפק לנוף של הבר והמטבח הפתוח".

הצוות של מסעדת
הצוות של מסעדת "שמונה" בניו יורק|יח''צ: יח"צ

אייל שני מצטרף לשפים הישראלים אסף גרניט ("שבור", פריז) וגל בן משה ("פריזם", ברלין) שגם מחזיקים בכוכב מישלן אחד. בעבר החזיקו בכוכב השף ארז אוחיון ומושיק רוט – שהחזיק בשני כוכבי מישלן.

כזכור, פרסמנו לראשונה בחדשות 12 וב"תוכנית חיסכון" על ההסכם של מדריך מישלן עם עיריית תל אביב ומשרד התיירות, על ההגעה של מדריך האוכל החשוב בעולם לתל אביב. ההכרזה הייתה אמורה לקרות רגע לפני המלחמה בעזה, אך כעת לא ברור מתי תקרה.

"בימים אלה, מישלן היו אמורים להגיע לישראל, אבל השבת השחורה גדעה הכל", התייחס שני למצב. "כל מה שהיה נדמה לנו לכל כך חשוב נדחק מהתודעה מול האבל על מתינו והדאגה לשבויים שלנו. אבל אנחנו נלחמים למען התקווה והאור, וכשהוא יבוא הוא יאיר על העם המופלא מכל שהתגלה פה, ועל אחד המטבחים המעניינים והמרגשים ביותר שעל פני כדור הארץ, המטבח הישראלי".