השף אורן אסידו, שפרץ בסערה בתוכנית הבישול "משחקי השף" וגויס להילחם בעזה, עדכן היום (חמישי) שאחרי שלוש שנים לא יפתח את המסעדה שלו OLÉ סמוך לפארק המסילה בתל אביב.

"אהובתי שלי", הוא כתב בפוסט, "זה לא אני, זו את, בעל כורחנו אנחנו נפרדים לתקופה לא ידועה אבל בטוח שיום יבוא ותחזרי בדרך כזו או אחרת, ברגע הנכון, בזמן הנכון, כשהכוכבים יסדרו את זה בזמן שלהם. תודה על מה שהיית ותישארי בשבילי ובשביל כל כך הרבה אנשים, לקוחות, מארחות, מארחים, טבחים, מלצרים, ברמנים, מנהלים, שוטפים ושותפים".

אסידו תיאר את השנים שבה פעלה המסעדה, וסיפר על גיוסו לשירות מילואים כשפרצה המלחמה. "לפני כמעט ארבעה חודשים קמנו למציאות חדשה, החיים לא יחזרו להיות אותו הדבר ואם יש משהו שלמדתי במהלך ארבעת החודשים האלו זה שכמה שאנחנו חושבים שאנחנו מבינים, אנחנו לא מבינים כלום", כתב והוסיף: "'הדבר החשוב באמת, סמוי מן העין. שלך לנצח נצחים, אסידו".

הוא שוחרר לפני 12 ימים ממילואים כשבמהלך השירות הוא נלחם ברצועה. יחד עם זאת, הוא החליט שלא לפתוח את המסעדה. "אני כרגע צריך זמן לעצמי לבית ולחזור שניה לשגרה", אמר בשיחה עם N12. "זו המציאות שאנחנו חיים בה, אין מה לעשות. נקווה שלהבא נלמד להתאים את עצמנו למציאות שאנחנו חיים בה. אני לחמתי מ-7 באוקטובר והשתחררתי לפני כמעט שבועיים. ההחלטה לסגור הייתה לא פשוטה בכלל".

לאחר גיוסו הוא עדכן את עשרות אלפי עוקביו על שירות המילואים שלו: "שואלים אותי לאחרונה יותר ויותר מה איתי, מתי אני חוזר לבשל, איפה אני מבשל עכשיו, לאן נעלמתי, לא יודע להגיד מתי ואיך אבל כשזה יקרה מבטיח לעדכן. מ-7 באוקטובר אני במילואים עד כמה שיצטרכו. זה כבר לא שיעור, זה קורס בפרופורציות. בינתיים רענון קטן, חיוך גדול".