החדשות
ארכיוו (צילום: דובר צהל)
חיילי צה"ל בפעילות בכובר, לפני כחודש
|
צילום: דובר צהל

"ידעו על הכוונה לדקור ולא מנעו"

כוחות הביטחון עצרו הלילה שניים מבני משפחת המחבל שדקר למוות שלושה אזרחים בחלמיש לאחר שהתקבל מידע כי ידעו על כוונתו לפגע. בפעילות לילית שהתבצעה ברחבי הגדה נעצרו עשרה בני אדם ונתפסו כלי נשק

חדשות 2 | החדשות | פורסם 08:20 13.08.17 

שנה גודל אות

ארכיוו (צילום: דובר צהל)
חיילי צה"ל בפעילות בכובר, לפני כחודש
|
צילום: דובר צהל

כוח צה"ל עצר הלילה (ראשון) שניים מבני משפחתו של המחבל שדקר למוות שלושה מבני משפחת סלומון בהתנחלות חלמיש, לאחר שהתקבל מידע על כך שידעו על רצונו לפגע ולא מנעו בעדו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפעילות התבצעה על ידי כוחות צה"ל מהחטיבה המרחבית "בנימין", שב"כ, משטרת ישראל ומג"ב בכפר כובר, שם התגורר המחבל עומר עבד אל-ג'ליל, והשניים שנעצרו הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

ביום שאחרי הפיגוע התבטאה אמו של אל-ג'ליל ביחס לאירוע ושיבחה את בנה. האם אמרה כי היא גאה בו וכי היא "מקווה שאללה יחוס וירחם עליו". עוד סיפרה שצה"ל פשט את בית המשפחה ועצר את אחיו של הדוקר לצורכי חקירה.

בפעילות נוספת שהתבצעה הלילה תפס כוח צה"ל נשק M16 בתוך רכב במהלך בידוק במעבר ריחן שבחטיבה המרחבית "מנשה". הנהג עוכב לחקירה והנשק הועבר לידי כוחות הביטחון. בנוסף, בפעילות לילית בכפר א-זוויה שבמרחב "אפרים" נתפסו אמצעי לחימה ונשקים.

10 מבוקשים החשודים בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון נעצרו במהלך הפעילות. החשודים התגוררו בכובר, בבידו, בביר נבאללה, בתקוע ובבית אולא.