החדשות
הסכין שנמצאה בזירה (צילום: דוברות המשטרה)
הסכין שנמצאה בזירה
|
צילום: דוברות המשטרה

השאיר מכתב אובדני ויצא לדקור במחסום: "לא יכול יותר"

חברו של הצעיר (19) מפסגת זאב שנורה למוות במחסום חיזמא לאחר שניסה לדקור חיילת העביר לחוקרי המשטרה מכתב שבעקבותיו מתחזקת ההערכה כי ביקש לשים קץ לחייו. "זה מכתבי האחרון"

משה נוסבאום | החדשות | פורסם 19:55 02.05.17 

שנה גודל אות

הסכין שנמצאה בזירה (צילום: דוברות המשטרה)
הסכין שנמצאה בזירה
|
צילום: דוברות המשטרה

בן 19 מירושלים נורה אחר הצהריים (שלישי) על-ידי חיילים במחסום חיזמא שבפאתי ירושלים לאחר שניסה לדקור חיילת של המשטרה הצבאית שהוצבה במקום. זמן קצר לאחר מכן התברר שהצעיר, שהתגורר בשכונת פסגת זאב, השאיר אחריו מכתב שבו הוא נפרד מהסובבים אותו ובמשטרה מתחזקת ההערכה כי ביצע את המעשה בשל כוונותיו האובדניות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה מכתבי האחרון", כתב הצעיר בראש המכתב שהשאיר אצל חברו. בהמשך דבריו הוא ביקש סליחה מאמו וציין, בין השאר, כי בתקופה האחרונה חלה הידרדרות בחייו האישיים. בין היתר הוא כתב כי הגיע עד כדי שימוש בסמים. "איני יכול יותר", הוא ציין - ויצא אל המחסום.

מחסום חיזמא, היום (צילום: החדשות)
מחסום חיזמא, היום
|
צילום: החדשות

מבדיקה ראשונית של המשטרה ומצפייה במצלמות האבטחה עולה כי הצעיר הגיע מהשכונה ולפתע החל לרוץ לעבר חיילת שמשרתת במשטרה הצבאית ומוצבת במחסום כשבידו סכין. מאבטח שעמד בסמוך לשוטרת הבחין בסכנה המידית שנשקפה לחיילת - והגיב בירי מידי שגרם למותו של התוקף.

מחסום חיזמא, ארכיון (צילום: EPA/ATEF SAFADI)
חיזמא, ארכיון
|
צילום: EPA/ATEF SAFADI

עוד נמסר כי מדובר בצעיר שלא התגייס לצבא. במשטרת ירושלים מבהירים כי תגובת המאבטח הייתה נכונה ונדרשה בנסיבות האירוע. במקום נמצאה גם הסכין שאותה החזיק הצעיר בידו. חוקרי משטרה בודקים כעת את עברו של הצעיר ומשוחחים עם בני משפחתו בפסגת זאב.