כוחות אוגדה 98 השלימו את ההתקפה האוגדתית המשולבת מעל ומתחת לקרקע במזרח דיר אל-בלח ובמזרח אל בוריג׳ שבמרכז רצועת עזה. כך עדכן היום (שלישי) דובר צה"ל והוסיף: "הכוחות נמצאים בנוהל קרב למשימה הבאה ברצועה". במהלך התמרון הכוחות איתרו אמצעי לחימה, חיסלו כ-100 מחבלים ותקפו יותר מ-100 תשתיות טרור, בהם מרחבי שיגור שסמוכים ליישובי העוטף 

עוד נמסר מדובר צה"ל כי צוותי הקרב של חטיבה 7, כפיר ולוחמי יחידת יהל"ם איתרו בהכוונה מודיעינית ובאופן מהיר מספר פירי מנהרות. "לוחמי יהל"ם חקרו והשמידו את שתי המנהרות, שהיו כל אחת באורך כקילומטר והשמידו מעל 2 קילומטרים של תת-קרקע התקפי", הסבירו. "במנהרות אותרו חדרי שהייה ומספר אמצעי לחימה שהושמדו".

מנהרה (צילום: דובר צה
צה"ל: "במנהרות אותרו חדרי שהייה ומספר אמצעי לחימה שהושמדו"|צילום: דובר צה"ל

מפקד אוגדה 98 ללוחמים: "ממשיכים קדימה ודוחפים בכל הכוח"

כוחות אוגדה 98, ביניהם צוותי הקרב של חטיבת צנחנים, כפיר, 7 ולוחמי יהל"ם, ביצעו מגוון פעולות שתרמו להצלחת ביצוע מבצע "ארנון", הסבירו בצה"ל. צוות הקרב של חטיבת הצנחנים ביצע את פעולת חילוץ החטופים וכוחות הימ"מ והשב"כ מהרכבים - לאחר שחולצו על ידם משבי החמאס בפעולה נועזת.מפקד אוגדה 98, תת-אלוף דן גולדפוס, אמר ללוחמי סיירת גבעתי וצנחנים לאחר המבצע: "כוח של הימ"מ, בשיתוף היחידה המבצעית של השב"כ ואיתנו במעטפת, חילצו את ארבעת החטופים. יש עוד 120 חטופים בעזה ואנחנו לא נעצור עד שנביא אותם הביתה, אנחנו מחויבים גם להשמיד את האויב בעל ובתת קרקע. ככה עשינו שמונה חודשים וככה נמשיך, ממשיכים קדימה ודוחפים בכל הכוח. אם הייתי יכול לחבק כל אחד מכם הייתי עושה את זה, אני גאה בכם".