החדשות

התכנית שסוכלה: מכונית תופת במסגד כ"תג מחיר"

ממש ברגע האחרון נמנעה פעולה שעלולה הייתה להצית את המדינה. החשודים בפרשת "זר סיגליות", בני משפחה מיפו, התכוונו לפוצץ מכונית תופת בחניית מסגד חסן בק בתל אביב ביציאה מהתפילה כדי לחסל את השייח - על רקע סכסוך עסקי, אך ניסו להציג זאת כ"תג מחיר" של יהודים קיצוניים - וזאת 10 ימים אחרי רצח משפחת פוגל באיתמר

עזרי עמרם | החדשות | פורסם 14:37 17.05.11 | עודכן 16:19 17.05.11

שנה גודל אות

פרשת חוליית התוקפים האלימה שפרטיה הותרו לפרסום בצהריים עלולה הייתה להצית מלחמה של ממש. עשרת החשודים בני אותה המשפחה מיפו, שפעלו יחד עם עו"ד גור פינקלשטיין, התכוונו לפגוע בשייח של מסגד חסן בק הידוע בטיילת בתל אביב - באמצעות מכונית תופת שעלולה היתה לגרום לעשרות הרוגים.

לפי התכנית, התכוונו חברי הכנופיה להטמין מטען חבלה רב עוצמה במכונית תופת ולפוצץ אותו בתום התפילה באמצעות שלט רחוק, בשעה שעשרות מתפללים יוצאים מהמסגד - בהם גם יעד החיסול: השייח של המסגד. בניסיון לטשטש את עקבותיהם, נערכו החשודים להסוות את החיסול לפיגוע מצד יהודים קיצוניים – ולרסס על קירות המסגד "תג מחיר".

הוצאת התכנית לפועל נמנעה ממש ברגע האחרון. מטען החבלה אותר ב-24 במרס האחרון כשהיה מוכן להפעלה בסריקות שערכו שוטרים בביתו של אחד החשודים, שמאז הפך להיות עד המדינה בפרשה. נוסף על המטען, נמצאו במקום גם כמה רימוני נפץ.

לפי החשד, היה המניע העיקרי לניסיון החיסול סכסוך עסקי שפרץ בין גורמים עבריינים, שלאחר פסק בוררות ביניהם – החליט אחד הצדדים לנסות ולרצוח את השייח המקורב לארגון היריב.

במרכז הפרשה: עו"ד בכיר

כנופיית הפשע מיפו שניסתה לפגוע במסגד נשכרה על ידי עו"ד גור פינקלשטיין, שלטענת גורמים במשטרה עובד בין היתר בשירות ארגון הסיינטולוגיה בישראל, על מנת לפגוע בשליחותו באישים שונים.

אחד החשודים בבית המשפט, היום (צילום: חדשות 2)
אחד החשודים בבית המשפט, היום
|
צילום: חדשות 2

בפרשה מעורבים 11 חשודים שונים והיא נחקרה בחודשים האחרונים בימ"ר תל אבי וימ"ר חוף. פרט לפינקלשטיין, שעל פי החשד הוביל את הכנופייה, משתייכים החשודים לבני משפחה אחת מיפו – ובהם אבי המשפחה וכמה מילדיו.

על פי החשד, אחראי פינקלשטיין להטמנת מטען החבלה במכוניתו של דני כהן מחיפה, בעת שהיה ברכב יחד עם ילדיו. ככל הנראה, ביקש פינקלשטיין לפגוע בו מכיוון שניהל מערכת יחסים עם גרושתו. בפיצוץ נפצע כהן באורח בינוני, ובתו בת ה-3 שהייתה עמו ברכב נפצעה קל.

אירוע אלים נוסף המיוחס לפינקלשטיין הוא תקיפתו של ראש מחלקת הפיקוח על הבנייה בעיריית תל אביב, שוטה חובל, לפני כשנה. כשהגיע למקום עבודתו, התנפל עליו אלמוני שהימם אותו באמצעות שוקר חשמלי ונמלט מהמקום.

הסיבה לכך, כפי שהתברר, היא שמתוקף תפקידו – לא אפשר חובל לפינקלשטיין לערוך שינויים שונים בבניין "אלהמברה" בשדרות ירושלים שביפו, בניין לשימור שרכש ארגון הסיינטולוגיה. בניסיון לבצע בכל זאת שינויים במבנה – שיגר פינקלשטיין בפברואר האחרון מכונית תופת ובה מכל דלק ובלון גז, כדי לגרום במקום נזק שיחייב לשקמו בעבודות בנייה. המטען הופעל רק באופן חלקי וגרם לשריפה במקום.

פרט לתקיפה ליד בניין העירייה, טענו במשטרה כי פינקלשטיין ניסה לפגוע בחובל בכמה הזדמנויות קודמות. בין היתר, כשלושה שבועות לפני האירוע המדובר, הונח מטען חבלה תחת רכבו שחנה בפתח ביתו שבחולון. למרבה המזל, לא נפגע איש.

בניין "אלהמברה" ביפו (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
בניין "אלהמברה" ביפו
|
צילום: עזרי עמרם, חדשות 2


 
להלן תגובת ארגון הסנטולוגיה: "בנקודה זו עדיין מוקדם מדי להגיב מאחר וההליכים המשפטיים בראשית דרכם. אנחנו בהחלט מחכים לפתרון הפרשה, ברגע שנציגי החוק יאספו את כל הראיות ויעברו עליהן בצורה מלאה. אנחנו לא יודעים אילו ראיות יש למשטרה אבל אין לנו שום סיבה להאמין שגור לא חף מפשע. אנחנו מאחלים לו שהכל יבוא על מקומו בשלום".

"למען הסר ספק: לא גור ולא אף אחד אחר מהחשודים בפרשה הם חברי ארגון הסנטולגיה, נקודה. שכרנו את שירותיו של עו"ד גור פינקלשטיין כעו"ד חיצוני שמתמחה בנדל"ן עם מוניטין טוב ומשרד מבוסס בתל-אביב ואנחנו עובדים איתו כבר מספר שנים. בזכות מעמדו ויכולתו המוכחת סמכנו עליו שיטפל עבורנו בעניינים הקשורים לרכישת הבניין שלנו. גור פינקלשטיין הוא אחד מכמה אנשי מקצוע ישראלים ששכרנו כדי לטפל עבורנו ברכישה ובשיפוץ של בניין אלהמברה ביפו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק