איומים חריפים לפגוע בנשיא המדינה ובראש הממשלה: שני כתבי אישום הוגשו במהלך השבוע נגד שני תושבים שאיימו לפגוע בחיי הנשיא ריבלין וראש הממשלה נתניהו. מדובר בשני מקרים נפרדים וחמורים שנחקרו בעיקר בשב"כ, והיום (חמישי) נחשף בדיוק מה היה תוכן האיומים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

במקרה אחד, מדובר בתושב קלנסווה שפנה כמה פעמים לנשיא המדינה ריבלין, בבקשה שיטפל בפנייתו לקבל תעודת זהות של אזרח ישראלי. החודש, הוא החל לאיים על ריבלין ועל אנשי צוותו וכתב כך לבית הנשיא, באמצעות הודעות המסנג'ר בפייסבוק: 

"אתם גזענים ורוצחים אבל אני אראה לכל המדינה מה אני יכול לעשות...", ציין בהודעתו, "נשיא המדינה צריך לשלם בדם שלו... נגמרה לי הסבלנות... אתם תראו מה אני אוכל לעשות בקרוב. עדיף למות שאהיד בכבוד מאשר לחיות כמו כלב". 

היום הוגש כתב אישום נוסף נגד תושב מאזור חדרה, שאיים בכמה מקרים באמצעות הפייסבוק על נתניהו - וקרא לגורמים אחרים לרצוח את ראש הממשלה: "אני מוכן להיות 'הקוף' שיישב בכלא במקומכם אם תרצחו את בנימין נתניהו. פשוט תגידו שקיבלתם הוראה ממני. זו החובה המצפונית והמוסרית ביותר שיש". בדיון שנערך היום בבית המשפט בעניינו, הוגשה גם חוות דעת שאומרת שהוא לא ראוי לעמוד לדין.