"קנאי ואובססיבי שנכנס להתקפי זעם": חודשיים אחרי הרצח המזעזע של מיכל סלה ז"ל בידי בעלה אלירן מלול, אנחנו מביאים קטעים ממכתב ששלחה חברתו לשעבר של הנאשם ברצח לאחותה של הנרצחת. אחרי שבת הזוג לשעבר העבירה את המכתב למשפחת סלה, ניסו החוקרים להגיע אליה אך היא ביקשה להישאר בעילום שם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בת הזוג לשעבר חששה ששמה יופיע בתיק החקירה ולכן ביקשה ממשפחת סלה שלא תעביר למשטרה את פרטיה. עם זאת, שש נשים שהיו בקשר זוגי עם מלול לפני שהתחתן עם מיכל סלה ז"ל העידו במשטרה.

"קול דמי אחיך זועקים אליי מן האדמה", כתבה בת הזוג לשעבר בכותרת המכתב ששלה. "כמה פחדתי עליה, כמה הייתי עסוקה בה, תוהה מה שלומה. לכי תסבירי עכשיו לכל העולם מה היה שם, מה היית שם, מה הוא היה ואיך אפשרת את זה". החברה לשעבר התייחסה לדיסוננס בין התדמית של מלול למעשה המזעזע: שומעת וקוראת איך מסביב כולם מזועזעים, לא מעכלים, לכאורה אדם מן השורה, עובד נוער".

דבריה של זוגתו לשעבר של אלירן מלול
דבריה של זוגתו לשעבר של אלירן מלול

"תוהים איך זה יכול להיות כי בתמונות הם מחייכים ואוהבים ומאושרים אעלק", המשיכה. "לכי תסבירי שהכרת פסיכופט, קנאי ואובססיבי, שנכנס לאמוק ולהתקפי זעם והיסטריה". היא מספרת כיצד הגיבה כשגילתה על הרצח: "ראיתי ורציתי למות. הפחד קיבל צורה. הזדעזעתי, נחרדתי ולרגע אחד לא הופתעתי, זה אלירן אבל לכי תסבירי עכשיו".

החברה לשעבר סיפרה כי גם בנות זוג נוספות שהיו למלול לא הופתעו: "גילינו כי כולנו עברנו חוויות קשות ובעיקר דומות. איך הצליח ללפות אותנו ולאיים, להפחיד, להשתלט עלינו ולנתק אותנו מהמציאות. בכינו, עיכלנו את מה שהיה".

דבריה של זוגתו לשעבר של אלירן מלול

"הוא היה פסיכופט", כך תיארה את הקשר ביניהם שנמשך כשנה, למרות ש"לא באמת אהבתי אותו", היא אומרת. "היה מסוגל להעיר אותי בלילה ולאכול עליי סרט, לצעוק, לקלל, להתעלל, להיעלם, לחזור, לדרוש, לנצל ובעיקר להתנצל, להתחרט, ללטף ולהתחנן. ככה במשך שנה ואני לא הצלחתי ללכת".

דבריה של זוגתו לשעבר של אלירן מלול
דבריה של זוגתו לשעבר של אלירן מלול

בת הזוג לשעבר סיפרה במכתב שהעבירה למשפחת הנרצחת על הכרותה עם מיכל ז"ל: "ידעתי מי היא, פחדתי עליה. רציתי להתקשר ולומר לה 'תשמרי עלייך'. פחדתי שלא תאמין לי ותחשוב שאני מקנאה. פחדתי ממנו וסיפרתי לי שכנראה רק איתי הוא היה ככה, שאני עוררתי בו דברים".

"גיליתי שהוא היה אלים פיזית ומילולית להרבה בנות זוג. העיף חפצים, איים בסכין", היא המשיכה. "עקבתי אחריה מרחוק, נכנסתי לה לפרופיל ושאלתי חברים משותפים. מיכל אם רק היית יודעת כמה היינו עסוקות בך ובשלומך. כמה אשמה אנחנו מחזיקות וכמה צער עלייך".

דבריה של זוגתו לשעבר של אלירן מלול

בת הזוג לשעבר סיימה את המכתב ששלחה לאחותה של הנרצחת: "מיכל יקרה, מבטיחה לך שאני ואחרות עושות הכל כדי לספר את שהיה, לשתף כדי שהעולם יעצור ישמע, שהצדק ייעשה ובעיקר שאחרות יעצרו ויבינו שכך לא נראית אהבה, שכך לא נראה איש אוהב, שיקומו וישתפו ילכו משם".