החדשות

רני רהב: "על היועץ המשפטי לפתוח בחקירת הפרת צו איסור הפרסום"

דיון סוער התפתח באולפן "פגוש את העיתונות" בנושא צו איסור הפרסום בפרשת הקטינות ומסיבות המין. "החוק בעניין הזה הוא פאסה", הבהיר אבי לן, מפעיל עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים" ועורר את זעמו של איש יחסי הציבור רני רהב - שכינה אותו "מפר חוק"

חדשות 2 | החדשות | פורסם 21:26 16.11.13 

שנה גודל אות

פרשת הקטינות ומסיבות המין מעוררת מחדש את שאלת נחיצותם של צווי איסור הפרסום, שאותם מוציאות רשויות אכיפת החוק. בעקבות פרסום הפרשה, לראשונה בחדשות 2, התעורר דיון סוער בתכנית "פגוש את העיתונות" בנוגע ליכולתם של צווים מסוג זה למנוע פרסום כלשהו בעידן שבו המידע חשוף לעיני כל ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון תקף איש יחסי הציבור רני רהב את אבי לן, המפעיל את עמוד הפייסבוק הפופולארי "סטטוסים מצייצים" - שבמסגרתו הביא את דבריו של הבלוגר שחשף את שמו של הזמר המפורסם המעורב בפרשה ובכך הפר גם הוא את הצו.

"מאז שצצה הפרשה, מבצעים בלוגרים עבירות על החוק וטוענים שהדבר נעשה במסווה של חופש הביטוי", הסביר רהב. "לאנשים הללו אין דין ואין דיין. זוהי חרפה שצריך לשים לה סוף. החוק שחל על העיתונאים שעובדים ברשתות הטלוויזיה הוא אותו החוק שחל על כולם".

מנגד טען אבי לן, כי רהב ורבים כמותו אינם מבינים את העולם החדש. "ישנה מדינת ישראל ויש את מדינת פייסבוק. אנחנו יכולים לשבת באולפן המכובד, לומר דברים מסוימים ולשמור על עצמנו כדי שלא ייפלט לנו, אבל בשניה שנצא מהאולפן ונתחבר לפייסבוק נהיה חשופים למידע".

הזמר המפורסם המעורב בפרשה (צילום: מור לוי)
הזמר המעורב בפרשה בהופעה
|
צילום: מור לוי

"על היועץ המשפטי לממשלה לחקור הפרת הצו"

לן, הסוחף אחריו בכל פוסט שהוא מעלה בעמוד הפייסבוק שלו מאות גולשים, המשיך בהסבריו וטען כי כאשר מדובר ברשתות החברתיות, אין לו שליטה על דליפת המידע. "זו לא הממלכה האישית שלי", אמר. "צווי איסור הפרסום הם פאסה. אנחנו יושבים ומנהלים דיון על הפרשה הזו, כשכל ילד בן 10 יודע על מה מדובר. המסקנה היא שאת החוק צריך לעדכן ולהתאים לתקופה הנוכחית".

דבריו של לן עוררו זעמו של רהב, שהאשים כי הוא מפר חוק. "יצרת לעצמך את מדינת הפייסבוק שלך, אבל אתה מפר חוק לכל דבר ועניין. אני לא מבין איך היועץ המשפטי לממשלה לא פתח מיד בחקירה נגד אותו בלוגר ואתרי אינטרנט שהפרו את הצו. החיים של אלו ששמם נקשר בדיווחים האלה הפכו לגיהנום. חייבים לעשות לכך סוף".

בהמשך קרא איש יחסי הציבור להורים שתמונות בנותיהם הופצו ברשת ובאפליקציות העברת מסרים, להתלונן במשטרה בכדי למצות את הדין עם מפיציהן. "הגיע הזמן שימוצה הדין עם האנשים המפרים את החוק - גם בישראל", אמר רהב. "אם דבר שכזה היה מתרחש בארה"ב, האף. בי. איי. היה מתערב מיד. אני מתחנן בפני כולם - הגישו את התלונות, רק ככה האנשים האלה יענשו וירעדו לפני שיעשו זאת שנית".

זמרים חשודים ביחסים אסורים עם קטינות - הסיקור המלא:

המשטרה: סתירות קשות התגלו בחקירת הנערה

הזמרים מכחישים: "המשטרה לא פנתה אלינו"

היחצ"ן ששמו נקשר בפרשת הזמרים: "יש הרבה קנאה, נעשה עוול"

הזמרים לא לבד: מעורבים נוספים בפרשה

הזמר המפורסם מגיב להאשמה: "רצח אופי"

חשד: שני זמרים שכבו עם בת 15

הזמר החשוד: "המוזיקה תנצח הכול"