החדשות

פתח תקווה: אישה נפצעה קשה מאוד בשריפה; 12 לכודים חולצו

צוותי כיבוי אש בפתח תקווה חילצו הבוקר 13 לכודים משריפה שפרצה בבניין רב קומות בעיר. אישה, כבת 30 נפצעה באורח קשה מאוד והיא סובלת מכוויות ומשאיפת עשן. 12 הלכודים האחרים נפצעו קל.

החדשות | פורסם 10:24 11.02.10 | עודכן 12:50 11.02.10

שנה גודל אות

אישה נפצעה קשה בשריפה שפרצה בדירה ברחוב בר כוכבא בפתח תקווה. מדובר בדירת מגורים בקומה החמישית. למקום הוזנקו שמונה צוותי כיבוי מאש מתחנת פתח תקווה, שהחלו בביצוע פעולות כיבוי במקום, ובמקביל סרקו את הדירה בניסיון לאתר לכודים.בסופו של דבר חולצו 13 לכודים מהבניין.

בסריקות מצאו הכבאים אישה שנפצעה קשה מאוד. האישה נכוותה בכל חלקי גופה וסבלה משאיפת עשן. "סמוך לשעה 9:30 התקבל דיווח על שריפה בבניין בן 6 קומות ברחוב בר כוכבא בפ"ת", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מד"א באזור, מיקי כפרי.

שריפה בפתח תקווה (צילום: כיבוי אש פ"ת)
הבניין החרוך בפ"ת, היום
|
צילום: כיבוי אש פ"ת

"צוותים רבים וכוחות כיבוי הגיעו למקום והחלו בטיפול בפצועה כבת 30 במצב קשה עם כוויות נרחבות ופגיעה משאיפת עשן, לאחר ביצוע פעולות החייאה היא הועברה מחוסרת הכרה ומונשמת למיון תל השומר. פצועה נוספת במצב קל של שאיפת עשן טופלה בשטח אך סירבה להתפנות".

בשבוע האחרון פרצו ארבע שריפות ברחוב אחד בפתח תקווה. חוקר דליקות העלה חשד כי מדובר בפירומן, שאולי ביצע שרשרת של הצתות בשכונת הדר גנים. אין חשד לקשר בין המקרים לשריפה היום, אבל החוקרים ממשיכים לברר מה סיבת השריפה.

חדרה: נכווה קשות בשריפה

לפני מספר חודשים אדם נכווה באורח קשה בשריפה שפרצה בדירתו בחדרה. הוא פונה על ידי צוותי מגן דוד אדום שרון לבית החולים "הלל יפה".

סנ"צ בני הרנס, מפקד תחנת חדרה אמר אז לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר באדם שמתגורר לבדו בקומה שנייה בבניין בן שבע קומות, הגענו מיד למקום יחד עם מד"א וכיבוי אש. פרצו את הדלת ביצעו סריקות ומצאו את אותו אדם מבוגר בן 60 כשהוא פצוע בגפיו התחתונות ושאיפת עשן".

לדברי הרנס, "מוקד השריפה ככל הנראה הוא תאונה או רשלנות, אין לנו כל חשד לפלילים. חוקר שריפות ייתן לנו את תוצאות הבדיקה שלו בהמשך".

אם ובתה נשרפו למוות

מספר ימים קודם לכן, לפנות בוקר נשרפו למוות אם ותינוקה במאהל סמוך למישור אדומים. כוחות ההצלה שהגיעו בקושי רב למקום יכלו לכבות את הלהבות בלבד, אך לצערם לא מנעו את הטרגדיה הקשה.

רשף מומי לובינר, מפקד תחנת מעלה אדומים סיפר: "בסביבות 4 בבוקר קיבלנו טלפון מתצפיתן שהודיע לנו שהוא מזהה צריף בוער בהרים", מספר לובינר, "מיד יצא צוות ראשון ואחריו צוות נוסף, הבנו שמדובר בשריפה בתוך ההרים, ומה שראינו כשהגענו למקום היה מבנה שרוף כמעט כליל שם זיהינו גופה של אישה ותינוק, מהבוקר נערכת חקירה לבדיקת הסיבה לשריפה".