מסוכנים. עקרבים צהובים (צילום: AP)
מסוכנים. עקרבים צהובים|צילום: AP

צעיר כבן 21 נעקץ בצהריים (ש') על ידי עקרב כשטייל בשדה פתוח סמוך לקיבוץ ניר עם בנגב. צוותים של מד"א העניקו לו טיפול במקום ופינו אותו במצב בינוני לבית החולים ברזילי באשקלון. הצעיר דיווח כי נעקץ על ידי עקרב צהוב, שכבר לא היה במקום כשצוותי מד"א הגיעו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העקרב הצהוב או עקצן צהוב נפוץ באזורים מדבריים במזרח התיכון - וגם בישראל. עקיצתו נחשבת למסוכנת ועלולה לגרום למוות, במיוחד לילדים קטנים ותינוקות. עם זאת, רוב האנשים שנעקצים לא מפתחים הרעלה שמסכנת את חייהם.

החום הכבד העיר את בעלי החיים הארסיים משנתם, וזהו מזג אוויר נוח עבורם לצאת מהמחבוא ולהיקלע לדרכם של בני אדם. אתמול סמוך לשעה 16:00, נמסר למד"א מרחב ירושלים על אירוע הכשת נחש ביישוב חלמיש שבחבל בנימין. צוותים רפואיים שהגיעו למקום, גילו כי מדובר בילד כבן 10 בהכרה מעורפלת. לילד הוענק טיפול ראשוני על מנת לייצב את מצבו והוזעק מסוק על מנת לפנותו לבית החולים.

היום דיווחו מבית החולים תל השומר כי מצבו של הילד השתפר וכעת הוא נושם בכוחות עצמו. הוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ ילדים.

לפני כשבוע וחצי נפצעה קשה בת 59 כתוצאה מהכשת נחש צפע בכף ידה במושב לימן שבגליל המערבי. האישה, תושבת מג'ד אל כרום, הוכשה במהלך עבודתה והובאה למרכז הרפואי גליל מערבי. לאחר שקיבלה טיפול ראשוני באמצעות נוגדנים לארס הצפע, היא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ נשימתי בה עקבו אחר מצבה והעניקו לה נוזלים וסיוע נשימתי.