החדשות
סימה שיין (צילום: חדשות 2)
סימה שיין
|
צילום: חדשות 2

עובדי המוסד מחריפים את המאבק בסימה שיין - ופנו לנתניהו: "מנע ממנה להדליק משואה"

המחאה נגד אשת המוסד לשעבר מתרחבת - ואחרי שעשרות עובדים שלחו מכתב לשרת התרבות בדרישה למנוע ממנה להדליק משואה, הם שלחו מכתב דומה גם לראש הממשלה נתניהו: "היא קשרה לעצמה דרגות ומעללים מבצעיים שלא היו ולא נבראו והיא לא ראויה למעמד", כתבו. בסביבתה של שיין סירבו להגיב

ניר דבורי | חדשות | פורסם 23:05 16.04.15 

שנה גודל אות

סימה שיין (צילום: חדשות 2)
סימה שיין
|
צילום: חדשות 2

ראש הממשלה יתערב וימנע מנציגת המוסד להדליק משואה? פחות משבוע לפני שתתכבד להדליק משואה בטקס החגיגי בהר הרצל בערב יום העצמאות, עובדים ועובדות במוסד מחריפים את המאבק בסימה שיין. עובדים בארגון, חלקם גם בכירים, שלחו מכתב לראש הממשלה נתניהו - וקראו לו להתערב בדחיפות בעניין ולא לאפשר לשיין לייצג את המוסד בטקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בריאיונות שהעניקה גברת שיין לתקשורת היא קשרה לעצמה דרגות ומעללים מבצעיים שלא היו ולא נבראו", כתבו לנתניהו. "בערב יום העצמאות תדליק משואה גברת שנבחרה בגין מצג שווא של עשייה ומעללים באותה שעה יחזו בה אלפי עובדי מוסד לדורותיהם שיתביישו במעמד וידעו שהמדינה, אותה שירתו, פעלה בדרך לא דרך להעניק כבוד והדר למי אשר איננה מייצגת אותם או את פועלם", הוסיפו העובדים מילים קשות במיוחד.

"מדובר ברדיפה פוליטית" (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ, חדשות)
יתערב? רה"מ נתניהו
|
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ, חדשות

והעובדים המשיכו לפרט את טיעוניהם במכתב: "מפליא שמשרדך לא הוא שהציג את מועמדותה והרי המוסד הינו חלק ממנו. בתהליך תקין היה ראש המוסד מציג ודאי בפניך מועמדת ראויה ממנה, בפועלה ובמידותיה, אלא שהמוסד כלל לא נשאל בעניין. אנחנו מבקשים ממך שתציל את כבודנו ותעצור את המהלך המביש הזה".

"הבחירה בשיין היא מצג שווא שמטעה את הציבור"

המחאה נגד הבחירה בשיין החלה בחודש שעבר, אז הגישו עשרות יוצאי מוסד, בעיקרן נשים, מכתב לשרת התרבות והספורט לימור לבנת. במכתב הן מחו על בחירתה של שיין, המשמשת כיום כראש האגף לענייני אירן וכמשנה למנכ"ל המשרד לענייני מודיעין ואסטרטגיה, להדליק משואה ביום העצמאות. המחלוקת בנושא פורסמה לראשונה באתר NRG.

הוועדה קבעה ששיין נבחרה להדליק את המשואה בנימוק שהיא "פורצת דרך בהיותה האישה שכיהנה בתפקיד הבכיר ביותר במערך הביון הישראלי" אשר "תרמה תרומה משמעותית לביטחון המדינה".

מי יופיע השנה בטקס? (צילום: flash 90 / Yonatan Sindel, חדשות)
טקס יום העצמאות בשנה שעברה
|
צילום: flash 90 / Yonatan Sindel, חדשות

"אנו קובעות כי שיין אינה עונה לקריטריונים שהוועדה עצמה קבעה בנימוקים לבחירתה", נכתב במכתב. "הטענה כי הגברת שיין עונה לנימוקי הוועדה היא בגדר מצג שווא והטעיית הציבור, ופוגעת בנשות מוסד רבות שזכויותיהן עולות לאין שיעור על אלה שלה". החותמים נימקו את קביעתם בכך ששיין אינה האישה שהגיעה לתפקיד הבכיר ביותר שמילאה אישה במוסד, כפי שטענה הוועדה, היא לא מילאה כל תפקיד מבצעי, ולא המוסד הוא שבחר את שיין כמועמדת המתאימה ביותר.

מהוועדה לבחירת מדליקי המשואות נמסר בתגובה כי "תרומתה העצומה של הגברת סימה שיין לביטחון המדינה במגוון תפקידיה במערך הביון הישראלי אינה מוטלת בספק. הוועדה הציבורית לבחירת מדליקי המשואות בחרה בה לאחר שהתרשמה כי מדובר באישה פורצת דרך, שלא רק כיהנה בתפקיד המודיעיני המקצועי הבכיר ביותר, אלא גם הייתה היחידה והראשונה אי פעם ששימשה כראש חטיבת המחקר במוסד".

בסביבתה של הגברת שיין בחרו שלא להתייחס לטענות.