חדשות

המחאה בת"א: עימות עם פעילי ימין

גם הערב נערכת המחאה נגד השלטון והממשלה ברחובות תל אביב: כבישים נחסמו ומספר עימותים נרשמו. המארגנים, שטוענים כי הקלטות יאיר נתניהו מובילות ל"תיק עשרים מיליארד": "אנחנו האופוזיציה היחידה"

לי נעים | יונה לייבזון | החדשות | פורסם 21:17 13.01.18 

שנה גודל אות

בשבוע השביעי ברציפות, המחאה נגד השחיתות נערכת הערב (שבת) בתל אביב - לאחר שהועתקה מפתח תקווה. אלפי משתתפים הגיעו, גם לאור השיפור במזג האוויר וגם בעקבות שידור הקלטות יאיר נתניהו. עימות קל נרשם עם מספר פעילי ימין שהפגינו מנגד. מהמשטרה נמסר כי כלל הכבישים שנחסמו נפתחו מחדש לתנועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מסלול הצעדה שונה בשל דברי בנו של ראש הממשלה ששודרו במהדורה המרכזית השבוע: מכיכר הבימה, בה נשאו דברים נואמים רבים, צעדו המשתתפים לעבר ביתו של איש העסקים קובי מימון בשדרות רוטשילד 30. כתובתו של מימון הוזכרה בהקלטות שיחת יאיר נתניהו עם ניר מימון, בנו של איש העסקים שלדברי יאיר נתניהו קיבל מראש הממשלה "20 מיליארד דולר הצגה" בעקבות מתווה הגז.

אלדד יניב, ממארגני המחאה, כתב השבוע בטוויטר כי "התשובה לכל טינופת בלפור שראינו השבוע היא במוצאי שבת ב-20:00 בהבימה - נאומים פצצה. ומשם נצעד לבית של טייקון הגז". המחאה הערב נערכת תחת הכותרת "תיק עשרים מיליארד" ו"תחזירו את המפתחות לעם, כולנו נגד השחיתות".

אחד המיצגים בהפגנה, הערב (צילום: קובי ריכטר/TPS)
אחד המיצגים בהפגנה, הערב
|
צילום: קובי ריכטר/TPS

עו"ד מיכל גרא מרגליות, מנכ"לית שדולת הנשים בישראל, נשאה דברים בעצרת ופנתה אל ראש הממשלה נתניהו: "חיכינו שתגיד שנשים הן לא מוצר צריכה, אלא בנות אדם, ושאתה כראש ממשלה תעשה הכל כדי למגר תופעות של סחר בנשים ופגיעה בהן. חיכינו אבל לא אמרת".

"זה אותו ראש הממשלה שממשיך לתת גיבוי ציבורי למטרידן נתן אשל, שהכניס את הטלפון שלו מתחת לחצאית של עובדת במשרד שלו", הזכירה עו"ד גרא מרגליות. "זה אותו ראש ממשלה שכבר 9 שנים ברצף לא טרח להגיד שום דבר בנושאים שמקדמים נשים, שלא פעל לטובת נשים ולא קידם חוקים עבור 51% מהאזרחים שלו. *במקום לתמוך בחוק להפללת לקוחות זנות ולקדם אותו כדי להעביר מסר ברור, נתניהו רוצה להעביר חוק שיאסור על פרסום הקלטת הבאה".

בין הנואמים הנוספים: ראובן אברג'יל מ"הפנתרים השחורים" לשעבר, ד"ר ברק בן צור ששימש בעבר כעוזר מיוחד לראש השב"כ, פעילים נגד מתווה הגז, מני נפתלי, אלדד יניב ועוד. "אנחנו האופוזיציה היחידה", טענו המארגנים.