החדשות
הגשם מתחזק (צילום: ארז וסנובר)
מבט מיפו העתיקה לתל אביב
|
צילום: ארז וסנובר

הסערה מגיעה לשיא: "להיערך מראש"

הרשויות המקומיות וכוחות ההצלה ברחבי הארץ בהכנות אחרונות לקראת הסערה שצפויה להוריד גשמים עזים בכל רחבי הארץ. שיא המערכת צפוי בשעות הבוקר והצהריים, עם רוחות של יותר מ-100 קמ"ש וגלים בגובה 5 מטרים

כתבי חדשות 2 | החדשות | פורסם 22:43 04.01.18 

שנה גודל אות

הגשם מתחזק (צילום: ארז וסנובר)
מבט מיפו העתיקה לתל אביב
|
צילום: ארז וסנובר

ההכנות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי היום (שישי) ברחבי הארץ ממשיכות בשיא המרץ. בעיריות, במשטרה ובחברת החשמל הגבירו את הכוננות לקראת הגשמים העזים שכבר החלו לרדת באזור הצפון ומתפשטים בהדרגה לכיוון המרכז והדרום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רוב ענני הגשם נמצאים הלילה עדיין באזורים הצפוניים יותר בארץ, בעיקר באזור חיפה. הגשם יתחזק במהלך הלילה ולקראת שעות הבוקר ינוע דרומה לכיוון מרכז הארץ. שיא המערכת צפוי להגיע בשעות הצהריים המוקדמות.

המערכת מתקדמת במהירות גבוהה ולכן גם תעזוב את אזורנו לאחר כ-24 שעות בלבד. עם זאת, ולמרות הזמן הקצר, גשמים כבדים שצפויים לרדת עלולים לגרום להצפות במרכזי הערים ולשיטפונות באזור מדבר יהודה וצפון ים המלח.

בשעות הלילה החלו לנשב רוחות חזקות בכל חלקי הארץ, ובשעות הבוקר הן צפויות להתחזק ולהגיע למהירות של יותר מ-100 קמ"ש. הים צפוי להיות סוער מאוד עם גלים שעלולים להגיע לגובה של כ-5 מטרים. בתל אביב הוקמה חומת הגנה על חוף הים במטרה להגן על הבניינים והרחובות הסמוכים למי הים.

סופת השלגים שהחלה כבר אתמול בהר החרמון צפויה להימשך גם מחר ובהמשך סוף השבוע ביתר שאת. באתר עדיין לא החליטו האם יפתחו את ההר למבקרים במהלך סוף השבוע.

הטמפרטורות החזויות למחר: בקצרין 9-12 מעלות, טבריה 12-15, נצרת 9-11, חיפה 12-14, תל אביב 12-15,ירושלים 8-9, ים המלח 14-18, באר שבע 9-14, מצפה רמון 6-10 ובאילת 11-18 מעלות.

מתכוננים לסופה (צילום: רפי קינג, חדר מצב ארצי)
מתכוננים לסופה
|
צילום: רפי קינג, חדר מצב ארצי

שירותי הכבאות וההצלה סיימו את ההיערכות למזג האוויר הסוער: ההכנות כללו בדיקת ציוד החירום ובו סירות גומי, משאבות, מסורים, גנרטורים וציוד חילוץ והצלה נוסף. תחנות הכיבוי יתוגברו בלוחמי אש, ויחידת הכיבוי המרכזית "להבה" תהיה בכוננות מיוחדת כדי לתת מענה לאירועי חילוץ מורכבים.

ברקים וערפל מעל אונ' חיפה (צילום: יובל ליבוביץ)
ברקים וערפל מעל אונ' חיפה
|
צילום: יובל ליבוביץ

במשטרה קראו לציבור להיערך מבעוד מועד למקרה של הצפות בערים. "חשוב כי כל אזרח יבחן את סביבת ביתו לקראת מזג האוויר, יערך כמיטב יכולתו לתרחיש הצפה ובין היתר יוודא כי הוא מודע מה עליו לעשות וכיצד לפעול במקרה שכזה", מסרו.

החומה שהוקמה בחופי תל אביב (צילום: החדשות)
החומה שהוקמה בחופי תל אביב
|
צילום: החדשות

בהכנת הידיעה השתתפו: אילנית אדלר, מתן יעקב, תמיר סטיינמן ופוראת נסאר.