החדשות

בחנו עצמכם: תם עידן הידע הכללי?

מה קורה כשבוגרי י"ב נאלצים להתמודד עם שאלון ידע כללי מאתגר? העמדנו קבוצה כזו למבחן כדי לבדוק האם באמת "הנוער של היום" יודע פחות. גם אתם מוזמנים לבחון את עצמכם בטעימה מהשאלון. התוצאות הערב במהדורה המרכזית בסדרת הכתבות "מדעי החיים"

יעל אודם | החדשות | פורסם 10:47 13.08.17 

שנה גודל אות

מי זו עדה יונת ומה עושה השמאי? אם נדמה לכם שבני הנוער בדור הנוכחי חלשים בידע כללי יותר מבעבר, אתם בטח לא לבד – השאלה אם אתם צודקים. והשאלה אם יש בכלל דבר כזה "ידע כללי" בעידן החיפוש.

איך אתם בידע כללי? היכנסו לשאלון

החלטנו להעמיד למבחן קבוצת תלמידים שסיימו זה עתה 12 שנות לימוד, תקופה שבה התחלפו 6 שרי חינוך והושקו יותר מ-20 רפורמות במערכת החינוך. קיבצנו מומחים מתחומי ידע שונים שהתווכחו ביניהם ולבסוף הרכיבו את שאלון חדשות 2 בידע כללי.

רוצים לבדוק את עצמכם בידע כללי? הכנסו לשאלון
 
את התשובות, את הפתרונות ואת הטעויות תוכלו לראות הערב ב-20:00 במהדורה המרכזית בפרק הראשון בסדרה "מדעי החיים".

בסדרת הכתבות נבחן במהלך ארבעה פרקים מה קרה לידע הכללי והאם יש בכלל צורך בידע שכזה  בעידן שבו בסמארטפון שבכף היד יש את התשובות לכל השאלות. ואם הידע הכללי מת, מה בכל זאת יודע הדור הצעיר? רמז: הרבה יותר מאתנו המבוגרים.

בנוסף נשאל "מי אחראי על חינוך ילדינו"? האם זה תפקידם של ההורים או של מערכת החינוך. שאלה זו עומדת בשיאו של משבר ביחסי הורים-מורים. חוסר האמון גדול ובניסוי מיוחד שערכנו ותוצאותיו יוצגו בסדרת הכתבות נתנו דווקא לילדים להכריע.

ואחרי כל זה נשאל האם בכלל יש קשר בין בית הספר להצלחה בחיים. בזמן שהורים דורשים מילדיהם ללכת בכל יום לבית הספר, להצטיין בלמודים, להקשיב למורים, נבחן האם אולי זו עוד תחנה בדרך שלא משקפת את מי שנגדל להיות? האם הלימודים בבית הספר מבטיחים הצלחה בחיים?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו