בעוד הספקולציות סביב קרב סייבר בין ישראל ואירן עוד לא שככו, הבוקר (חמישי) אתרים בישראל הותקפו בידי גורמים עוינים. באתרים המותקפים הופיע סרטון ובו צילומים מירושלים, חיפה ותל-אביב שלפתע עולות בלהבות ונשרפות. בנוסף, הגורמים כתבו באתרים "The countdown of Israel destruction has begun since a long time ago". מערך הסייבר הלאומי עדכן כי הוא מטפל בנושא וביקש מהציבור להימנע מללחוץ על קישורים לא מוכרים.

חברת צ'ק פוינט פרסמה את רשימת 327 האתרים שידוע עד כה כי נפרצו

אף מדינה או ארגון לא קיבלו אחריות לתקיפות אך ישנן הערכות כי מדובר בגורמי חמאס או גורמים אירניים. מערך הסייבר הלאומי עדכן כי כמדי שנה, לציון "יום ירושלים האירני" וסיום הרמדאן, ובסמיכות ליום ירושלים המצוין בישראל, צפויים ניסיונות של אקטיביסטים אנטי-ישראלים לבצע פעילות מתואמת במרחב הסייבר כנגד ישראל.

אתרי אינטרנט ישראלים תחת מתקפת סייבר
אתרי אינטרנט ישראלים תחת מתקפת סייבר

במערך הסייבר הלאומי עוד הסבירו כי התקיפות יבוצעו תחת הכותרת אופ-ג'רוזלם (#OPJerusalem) ויום ירושלים האיראני. "הפעילות צפויה הייתה להתרחש השנה סביב התאריכים 14 עד 22 במאי, במטרה לנסות להשחיר את ישראל ולייצר הד תקשורתי", מסרו בהודעה הרשמית של המערך.

בין האתרים שנפרצו: אתר האינטרנט של חברת באנג אנד אולפסון אלקטרוניקה, האתר של הצלם הבין-לאומי ישראל ברדוגו, האתר של ארגון יד לאחים ועוד. מנכ"ל באנג אנד אולפסן, רונן ברקוביץ, אמר ל-N12: "סביב השעה 10:05 עודכנו על פריצה לאתר האינטרט שלנו, כרגע הנושא בטיפול, אם לא נצליח להתגבר על כך בדקות הקרובות נעדכן את הלקוחות בבעיה".‎

מנכ"ל תיאטרון השעה מוטי חלימי, שאתרו הותקף גם כן מסר: "אנו ממליצים לגולשים להימנע מלחיצה על קישורים לא מזוהים ועובדים במרץ כדי לתקן את נזקי התקיפה בהקדם האפשרי. לא הקורונה ובטח לא מתקפת סייבר תעצור את פעילותו הענפה של תיאטרון השעה".

נמל השהיד רג'אי בדרום אירן
הנמל האירני שהושבת השבוע

מוקדם יותר השבוע: נמל מרכזי באירן הושבת למשך שעות

השבוע פורסמו במקורות זרים כי ישראל היא כנראה מי שעומדת מאחורי תקיפתו של נמל שהיד רג'אי בעיר בנדר עבאס באירן. גורם אמריקני ציין כי ישראל ככל הנראה נקמה בצורה עדינה באירנים, על כך שניסו וכשלו לבצע תקיפה נגד תשתיות בישראל.

ניר דבורי פרסם השבוע כי נמל בנדר עבאס נמצא בקרבת מיצרי הורמוז והוא נמל המכולות המרכזי של אירן. 60% מפעילות הסחר של אירן עוברת דרכו, מייבוא סחורות וחומרי גלם, ועד ייצוא נפט. מדובר במתקן אסטרטגי של ממש מבחינת טהרן. בנוסף, הנמל הזה משמש גם נקודת מוצא למשלוחי הנשק של מערך ההברחות של משמרות המהפכה.

_OBJ

מבנדר עבאס יצאו בשנים האחרונות ספינות עם אמצעי לחימה מתקדמים, כמו טילים ורקטות לבעלי בריתם של האירנים במזרח התיכון: חיזבאללה, סוריה וגם חמאס. התקיפה בנמל הזה נועדה לפגוע פגיעה כלכלית, שיידרשו ימים לתקנה. אבל גם להעביר כאן מסר חשוב לאירנים: מי שמנסה לפגוע בתשתיות לאומיות ישראליות חשוף לפגיעה במתקן בעל חשיבות לאומית עליונה עבור האירנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות