סלין דיון מתראיינת לטלוויזיה לראשונה מאז חשפה שהיא חולה ב"תסמונת האדם הנוקשה", תסמונת עצבית נדירה. בראיון ל-NBC לקראת סרט דוקומנטרי על חייה שיצא בקרוב, חשפה דיון: "חוויתי התכווצויות שרירים כל כך חזקות עד ששברתי צלעות".

"כשאת מנסה לשיר, זה כמו...?" שאלה אותה המראיינת, ולכך השיבה דיון: "זה כאילו מישהו חונק אותך, כאילו מישהו דוחף את תיבת הקול שלך", אמרה והדגימה, דחפה את ידה בחוזקה לעבר הגרון. "אתה מתחיל לדבר ככה", הסבירה בקול חנוק בשעה שהיא מדגימה, "ואתה לא יכול לעלות או לרדת עם הקול, זו התכווצות".

דיון דיברה בגילוי לב על התפתחות המחלה: "זה התחיל כאן", אמרה והורתה לעבר הגרון שלה, "חשבתי, אוקיי, זה יהיה בסדר, אבל ההתכווצויות האלה יכולות להיות גם בעמוד השדרה, בבטן, בצלעות, אני יכולה להזיז את הידיים שלי לתנועה מסוימת ואז הן נתקעות בה, אי אפשר להוציא אותן מזה. היו לי התכווצויות כל כך חזקות שנשברו לי צלעות".

דיון הודיעה על המחלה למעריציה בדצמבר 2022, וביטלה את סיבוב ההופעות העולמי שלה, שהיה אמור לכלול גם את ישראל. "לצערי ההתקפים האלה נוגעים בכל אספקט בחיי היום יום שלי, לפעמים זה מקשה עליי ללכת, לא מאפשר לי להשתמש במיתרי הקול שלי ולשיר כמו שאני רגילה", סיפרה אז למעריצים.

מאז דיברה דיון על המחלה מספר פעמים, אבל לא בראיון טלוויזיוני, בו היא חושפת את מצבה באופן יותר מפורט. מקורבים של הזמרת סיפרו לאחרונה ל"דיילי מייל" כי למרות שהתסמונת הנדירה מקשה עליה להופיע ולצאת לסיבובי הופעות, היא מתכננת "הופעה אחרונה בחיים", בספיישל טלוויזיוני מצולם. "סלין לא ויתרה על התשוקה שלה לשיר שוב", סיפרו המקורבים, "היא עובדת עם מורי קול, חברי להקה ומומחים בששת החודשים האחרונים, היא מאמינה שהיא מסוגלת להוציא סרט הופעה שבו היא תשיר את הלהיטים הכי גדולים שלה".