החדשות
בפעם הקודמת התנערו בליכוד מהצעת החוק (צילום: פלאש 90 \ Tomer Neuberg)
נתניהו בגני התערוכה בת"א
|
צילום: פלאש 90 \ Tomer Neuberg

למי באמת היה מיועד נאום נתניהו?

אתמול נאם ראש הממשלה במפגן התמיכה בתל אביב ותקף את השמאל, את התקשורת ואמר שמדובר בניסיון להפיל אותו מהשלטון בדרך לא דמוקרטית. האמנם? אמנון אברמוביץ' על הקהל האמיתי של ראש הממשלה ועל מה ש"שכח" לספר

אמנון אברמוביץ' | החדשות | פורסם 08:25 10.08.17 

שנה גודל אות

בפעם הקודמת התנערו בליכוד מהצעת החוק (צילום: פלאש 90 \ Tomer Neuberg)
נתניהו בגני התערוכה בת"א
|
צילום: פלאש 90 \ Tomer Neuberg

הנאום שנשא ראש הממשלה אמש (רביעי) במפגן התמיכה בגני התערוכה היה משולהב נגד התקשורת הישראלית והשמאל, אבל ייתכן והמסרים של נתניהו היו מיועדים בכלל לכתובות אחרות: לחברי סיעת הליכוד - ולגורמים המעורבים בחקירת הפרשיות ששמו נקשר בהן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קודם כל נתניהו פנה בנאום שלו לחברי מפלגתו, לשרי הליכוד ולחברי הכנסת של הליכוד. נתניהו לא עומד מולם כי הוא צריך אותם כדי למנוע תסיסה מבפנים. אבל לא רק לחברי מפלגתו הוא פנה, אלא גם לגורמי המפתח המעורבים בחקירת הפרשות ששמו נקשר בהן: ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה תת-ניצב כורש ברנור, ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, עו"ד יהונתן תדמור, עו"ד ליאת בן ארי המובילה את החקירה בתיק 1000, פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט.

הבעיה של נתניהו היא לא פנימית בתוך המפלגה שהוא עומד בראשותה במשך שנים, אלא ברשימת השמות שבה נמצא עד המדינה מיקי גנור ועשרות עדים שונים, מסמכים וראיות. לכן בנאום שלו הוא לא פתר לעצמו שום בעיה, אולי להפך.

הנאום של נתניהו בנוי על ייחוס בורות למאזיניו: הוא מציין שני שמות של ראשי ממשלה לשעבר - יצחק שמיר ואהוד ברק - כדוגמה לדבריו, אבל משמיט מספר פרטים חשובים.

אמנון אברמוביץ' (צילום: חדשות 2, החדשות)
אמנון אברמוביץ'
|
צילום: חדשות 2, החדשות

ראשית, נכון שיצחק שמיר נוצח בבחירות ב-1992 על ידי יצחק רבין, אבל לא בגלל הסיסמה "מושחתים נמאסתם", אלא משום שהוא סירב להפסיק את מפעל ההתנחלויות ולקבל 10 מיליארד שקלים לקליטת עולי ברית המועצות. עולי ברית המועצות מצדם הצביעו בהמוניהם לרבין ולא לשמיר ולכן הפסיד. שנית, אהוד ברק ניצח את נתניהו עצמו ב-1999, אבל החקירות של נתניהו החלו רק לאחר שנוצח ולא לפני. עד עצם היום הזה נתניהו חרד שביום שכסאך זז - רק מתחילות החקירות האמיתיות.

ואותו שמאל שנתניהו דיבר עליו בנאום? אני כבר לא מכיר כזה. לא יאיר לפיד ולא העבודה הם שמאל, הכל מרכז. יתרה מכך, באשר לקווי 1967, הוא ראש הממשלה הראשון של הליכוד שהצהיר על הקמת מדינה פלסטינית, בבר אילן ובירושלים, בארץ ובעולם, בעברית ובאנגלית. ומה עם תקשורת ה"פייק ניוז" כפי שהאשים ראש הממשלה? בניגוד למה שאמר, אני יכול להגיד שבכל פעם שהכתבים העוסקים בנושא מדווחים הם מקבלים טלפונים מאנשי נתניהו שצמאים לקבל הבהרות ופרטים נוספים.