מנהלת מכון יופי בקריות קיבלה שיחת טלפון מאדם שטען כי הוא חוקר פרטי. המטלפן איים לפרסם סרטונים אינטימיים של הלקוחות שלה ודרש 150 אלף שקלים. כשאותו אדם סיפר למנהלת המכון פרטים שגרמו לה להבין שהוא מחזיק באמת אותם סרטונים, היא התעמתה איתו ומיהרה להתקשר למשטרה.

"זה נמשך שבוע, שבוע ימים של סיוט. שבוע לא שלא אכלתי, לא נשמתי ופחדתי על החיים של הילדים שלי", סיפרה שני, מנהלת המכון, בקול חנוק. "ישבתי וראיתי את הסרטונים עם חוקרת וזיהיתי את כל הבנות. דיברתי איתן, אמרתי להן, המשטרה דיברה איתן והפרקליטות דיברה איתן. כולן הבינו, כולן יודעות מי אני וכולן יודעות שאין פה כוונה. באותו אירוע, המצלמות נמצאות אבל הן לא פועלות. אני מדברת על זה ורועדת, זה פצע פתוח".

ב"חי בלילה" נחשפה השיחה שבמהלכה דרש הנאשם תשלום כופר בתמורה לכך שלא יפרסם את הסרטונים.

הנאשם: "ברור שזה עניין פלילי. בואי ננסה לעשות איזה משהו בשביל לעזור לך, נקרא לזה תשלום כופר".

המתלוננת: "וכמה זה יעלה לי כל התענוג הזה?".

הנאשם: "תראי, אנחנו שלושה אנשים, אני חושב שכל אחד משהו בסביבות החמישים אלף שקלים".

המתלוננת: "מה? מאיפה?".

הנאשם: "בוא'נה, אני הולך להציל אותך מתביעה של מיליוני שקלים, העסק שלך יכול להיסגר".

המתלוננת: "למה שייסגר?".

הנאשם: "כי הדברים האלו יפרסמו וברגע שהלקוחות שלך יגלו שהוצבה שם מצלמה וכל הדברים האלה תועדו, והאנשים גם צפו בסרטונים, הסיפור שלך לא יהיה פשוט. זה לא סכום בשמיים. את הולכת לסגור איתי ככה, איך שאומרים, מתחת לשולחן".

המשטרה האזינה לשיחות וגילתה כי מי שסוחט את אותה מנהלת הוא מי שהתקין את מצלמות האבטחה במכון. הוא התחבר למצלמות מרחוק וצפה במאות נשים בעירום חלקי או מלא - ואז סחט את בעלת המקום.

נגד אותו מתקין הוגש כתב אישום, בין היתר על פגיעה בפרטיות, מעשה מגונה וסחיטה באיומים. על פי כתב האישום, הנאשם התחבר למצלמות הללו כ-200 פעמים בתוך שנה וחצי וצפה בנשים. לפחות ב-65 מקרים הוא גם שמר את הסרטונים, שאין לדעת מה עלה בגורלם. המשפט מתנהל בימים אלה, ובחודש אוקטובר הקרוב יינתן גזר הדין.