שופט בית המשפט העליון ג'ורג' קרא שם היום סוף לסאגת משפט ספיר ניסני וקבע כי היא תיכנס לכלא לריצוי עונשה בעוד 20 ימים בדיוק. במידה ולא תתייצב בשערי הכלא תועבר האחריות לכוחות שירות בתי הסוהר להביאה לתחילת ריצוי עונשה.

חמש שנים עברו מאז שניסני נכנסה לחדר השינה של אמה עם סיר שמן רותח, מעדה ושפכה חלק מהנוזל על האם הישנה, רצף אירועים חריג שהסתיים במותה של מרים ניסני בת ה-51. מאז ועד היום מתנהל למעשה משפטה כשהיא מצליחה לדחות את מועד ריצוי עונשה.

חמישה עורכי דין מטעם הסניגוריה הציבורית החליפה ניסני במהלך משפטה. היא איחרה לדיונים, טענה שנדבקה בקורונה, הגישה בקשות דחייה (אחת מהן באורך של 20 עמודים, כפי שמצוין בגזר הדין), פעם סיפרה שהמחשב נהרס לה ולכן לא הגישה נייר שהתחייבה להגיש ובפעם אחרת אמרה שהדפים שהדפיסה נרטבו ונהרסו. לבסוף נגזר עונשה ל-3 חודשי מאסר בפועל.

לאחר שנגזר דינה הגישה ניסני ערעור לבית המשפט המחוזי מרכז. תחילה הגישה אותו ללא נימוקים, אחר כך ביקשה מבית המשפט אורכה להגשתם וכך העניין נגרר עוד כמה חודשים, כאשר מפעם לפעם מאפשר לה בית המשפט אורכות נוספות. לבסוף חלפה חצי שנה בלי שניסני תגיש את נימוקיה, ובחודש מרץ השנה נדחה הערעור סופית ונקבע כי עליה להתייצב לריצוי מאסרה. 

הערעור האחרון בעניינה התקיים היום, כאמור, ובו ביקשה עיכוב ביצוע עונש המאסר שהיה אמור להתחיל ביום ראשון. השופט קרא קבע שהיא תיכנס לכלא ב-30 ביוני ללא דחיות נוספות וסיכם כי "אנו כחמש שנים מאז הגשת כתב האישום ונראה כי המבקשת מנסה לדחות את הקץ בטענות שונות. אינני מתעלם מטענות המבקשת בכל הנוגע לקשיים הרבים שבניהול העצמאי של ההליך ותעצומות הנפש שהדבר דרש ממנה, בשים לב למצבה הפיזי והנפשי, אך מכאן ועד קבלת טענותיה בדבר הפגמים שנפלו לכאורה בניהול ההליך, בזמן שהייתה מיוצגת, מצד כל גורמי מערכת המשפט – רחוקה הדרך. נוכח כל האמור, שוכנעתי כי אין חשש לעיוות דין בעניינה של המבקשת ומשכך אין יסוד לקבלת בקשת רשות הערעור ב'גלגול שלישי'".