נשים
לאשה (צילום: facebook)
צילום: facebook

"הידעתן? שטיפת כלים שווה 80 קלוריות. אז שאני אשפשף?"

שבועון "לאשה", שגם ידוע בתור המגזין הציוני הראשון לנשים, כבר סופג לא מעט זמן ביקורת על הפצת מסרים מיושנים, פוגעניים ושובינסטיים. בפוסט שעלה הבוקר, קיבלנו תזכורת לייעוד האמיתי שלנו בעולם: שטיפת כלים במטבח - ודיאטה; תגובת "לאשה": "שטיפת כלים ושריפת קלוריות אינם מסרים פוגעניים"

מערכת mako נשים | mako | פורסם 13:38 03.01.18 

שנה גודל אות

עוד לא התאוששנו מכתבת השער של אסף גרניט, שקושטה בכותרת האומללה: "נשים הן כל כך חכמות וחזקות, אבל בכל מה שקשור לגברים אתן באמת סתומות שאין לתאר", שבועון "לאשה" שוב סופג ביקורת קשה על מתן לגיטמציה למסרים מיושנים ומיזוגניים וחוסר התאמה לרוח הזמן והשיח הציבורי. בפוסט שעלה הבוקר בעמוד הפייסבוק של המגזין, נכתב: "הידעתן? שטיפת כלים שווה 80 קלוריות. אז שאני אשפשף?". ובקיצור, לא רק שחזרנו למטבח – גם הרווחנו חיטוב לישבן על הדרך.

שבועון "לאשה", שבמשך עשרות שנים כיכב בתור המגזין הציוני הראשון לנשים - סופג בתקופה האחרונה לא מעט ביקורת על המסרים שמועברים לנשים על דפי העיתון. כל זאת על רקע הענקת החסות לטקסי היופי וכתבות שער בניחוח שוביניסטי. כך שגם הפוסט הזה עורר לא מעט תגובות זועמות על ידי הקוראות:

"שבועון לאשה נשמות, תתעוררו, 2018, תסתכלו מסביבכן ואולי תיקחו לעבודה מישהי אחרת לסושיאל. בזמן שבו יש כתבות על empowerment וקמפיינים מרגשים בעולם אתן עושות קמפיין של שנות ה50? אולי תאכילו אותי בעניבה של בעלה? אולי תעודדו אותה גם ללדת? איף עייפתן", כתבה אחת הטוקבקיסטיות. "זה כל הקונספט של העיתון הזה תישארי יפה ובמטבח, הוסיפה אחרת.

תגובת שבועון "לאשה":

"שטיפת כלים ושריפת קלוריות אינם מסרים פוגעניים, אלא פעולות שנוגעות לקוראים וקוראות רבים. הנתון הזה נלקח מתוך אייטם במגזין שפירט כמה קלוריות שורפים בשלל משימות יומיומיות שוטפות כמו עבודה על מחשב, מקלחת וכן – גם פעולת שטיפת הכלים שרבים ורבות חוטאים בה".