יו"ר אגודת עזרה למרפא, הרב אלימלך פירר, מסייע כבר עשרות שנים לחולים ולחולות, לנזקקים ולנזקקות, ומייעץ להם על מנת שיקבלו טיפול רפואי מציל חיים.

הרב אלימלך פירר הוא גם חרדי. הוא שומר שבת, מניח תפילין כל בוקר וגם נמנע משירת נשים. אורח החיים החרדי הוביל אותו, בין השאר, להקים בגיל 25 את אגודת "עזרה למרפא" ולעזור למאות אלפי ישראלים לאורך 40 השנים האחרונות. הוא עושה זאת בלי לבדוק בציציותיו של הפונה, שיכול להיות גבר או אישה, חילוני או דתי, ערבי או יהודי. הוא וצוות עוזריו מקדישים את חייהם בכל מובן למען הציבור, ולא על מנת לקבל פרס.

לכן, העליהום שמתחולל כאן ב-48 השעות האחרונות הוא צבוע ומביש. בעקבות שידור הכתבה ב"ערב טוב עם גיא פינס" על כך שערב ההתרמה השנתי ל"עזרה למרפא", בסימן מחווה לשלמה ארצי, יתקיים ללא זמרות, הודיעו חלק מהאמנים כי הם מבטלים את השתתפותם. אלון עדר ועילי בוטנר פרשו מהאירוע, התזמורת הפילהרמונית מסרה כי השתתפותה מותנית בנוכחותן של זמרות, ושלמה ארצי עצמו אמר שיעשה הכל כדי לשכנע את הרב פירר לאפשר שירת נשים. כל הצעדים האלה הם כניעה ללחץ פמיניסטי לא מוצדק, שאין לו מקום כאן, והוא גורם עוול לחולים שלא יוכלו בהמשך ליהנות משירותיו של הרב פירר – שפעילותו תלויה במידה רבה בתרומות.

כל אחד מהאמנים שהסכימו להשתתף באירוע ההוקרה לשלמה ארצי לפני סערת הדרת הנשים, וכל אחד שהתכוון להגיע לאירוע כקהל, יודע שדלתו של הרב פירר פתוחה בפניו וכשחלילה יגיע מקרה רפואי קשה, הרב יתגייס לסייע בלי לשאול אם הוא בעד שירת נשים או נגד. מאותה סיבה שהוא נשמע למצוות גמילות חסדים לסייע לכל אדם באשר הוא, הרי שהוא גם מקיים את שאר המצוות ומבקש להימנע משירת נשים. חשוב להזכיר שהאירוע אינו מתקיים בהפרדה.

הרב פירר, השבוע (צילום: חדשות 2)
הרב פירר|צילום: חדשות 2

אי אפשר לקחת רק חצי מהרב פירר. זה המלאך הרפואי בשלמותו.  לנסות עכשיו לבטל את האירוע ולגרום לאובדן התרומות רק בגלל שהרב פירר מבקש לשמור על הנורמות שלפיהן הוא חי זהו עוול – לפירר ולאלפי החולים הנעזרים בו.

אגב, בשנים עברו התקיימו אירועים דומים. בשנה שעברה הופיעו אך ורק אמנים גברים – ובהם אייל קיציס, אברהם טל, צביקה הדר, ליאור סושרד, יובל סמו ואחרים - ואיש לא צעק ולא מחה. הסיבה: זה לא הגיע לתקשורת כמובן. סיבה נוספת היא שבשנה האחרונה כנראה שהנושא הפך לקרדום פוליטי לחפור בו לכמה ארגוני נשים שכעת עושות סיבוב על האיש הצדיק הזה ועל אלפי החולים.

אני מקווה שב"עזרה למרפא" לא ייכנעו לחרמות ולאיומים ולא יבטלו את האירוע. דבר אחד בטוח, כל הצבועים הקוראים לשינוי האירוע וכל האמנים המבוהלים שנענו לקריאתם, אם יגיעו ביום מן הימים לבקש עזרה מהרב פירר, הם יקבלו אותה. מאדם שרחמנא לצלן נמנע משירת נשים.