13. צ'אק באס, "אחת שיודעת"

סקס וכסף - זה כל מה שעניין את צ'אק באס כשהתוודענו אליו לראשונה עם עלייתה של "אחת שיודעת" למסך. הוא היה בלתי נסבל, הוא היה מרוכז בעצמו, הוא שיחק בבנות והתאפיין במבט זחוח ובשחצנות מרגיזה. אבל אז הבנו - אין ילד רע, יש ילד שרע לו. אבא של צ'אק מתעמר בו ומבקר את התנהלותו באופן קבוע מאז היה ילד. במהלך הסדרה הוא מדגים התפתחות מרשימה והופך מפרפר לבחור של בחורה אחת (ובכן, בערך) - בלייר וולדרף האייקונית, שניסתה ללמד אותו מהי אהבה (אל תדאגו, ממש לא שכחנו שהוא עושה לה את המוות לא פעם ולא פעמיים). חשוב לומר: אנחנו לעולם לא נשכח לצ'אק את התקיפה המינית של ג'ני המפרי, ויותר מזה - לעולם לא נשכח ל"אחת שיודעת" את הטיפול הלוקה בחסר בקו העלילה הזה. ובכל זאת - המהפך שעבר הבאד בוי מהאפר איסט סייד נותן לנו תקווה: אם בחור שהתנהג כך יכול לשנות את דרכיו, כולם יכולים. קשה לומר שצ'אק הפך לאדם טוב, אבל הוא אכן התרכך - ואולי אפשר להסתפק בזה. 

12. ספייק, "באפי ציידת הערפדים"

נכון, ספייק הערפד התחיל בתור הנבל הכי סליזי ומרושע - אבל לא לקח הרבה זמן עד שהוא כבש את באפי (ועל הדרך את כל הצופים של הסדרה). זוכרים שהיינו מסמנים בפייסבוק בעמודת מערכת היחסים ש"It's Complicated"? זו כנראה קטגוריה שהומצאה במיוחד עבור באפי וספייק: הוא היה האויב הכי גדול שלה, ואז עבר לצד שלה והתאהב בה; הם התחילו לשכב, הם הפסיקו לשכב; הוא כמעט אנס אותה, ואז החליט שהוא רוצה להחזיר את הנשמה שלו עבורה. על הנייר - לא בדיוק החומר שממנו גיבורים עשויים, אבל מי שראה את ספייק בפעולה יודע שאסור לשפוט ספר לפי הכריכה שלו.

שרה מישל גלר, מתוך
אל תשפטו ספר לפי הכריכה שלו. ג'יימס מרסטרס ושרה מישל גלר ב"באפי ציידת הערפדים"|צילום: 20th Television, צילום מסך

11. בראד סיימון, "סקס/לייף"

לא יודעות מה איתכם, אבל אנחנו אוהבות את הבאד בויז שלנו גבוהים ובלונדינים (ובואו נגיד שמבטא אוסטרלי גם לא מזיק). מישהו שם למעלה ככל הנראה הקשיב לנו, וביוני האחרון נכנס לחיינו בראד סיימון (אדם דמוס), הלא הוא הילד הרע הלוהט להחריד מ"סקס/לייף" של נטפליקס. חמוש במעיל עור ובתסביכי אבא מכאן ועד להודעה חדשה, בראד הצליח לכבוש את בילי (פעמיים), להרחיק אותה מבעלה קופר (ותכלס, בצדק) ולהפוך לקראש הטלוויזיוני של מיליוני בחורות ברחבי העולם. וכל זה עוד בלי לדבר על סצנת העירום בכיכובו שמעסיקה את הגולשים עד ימינו אנו. מצד אחד, הסקס ההרפתקני שלו ושל בילי רק הוכיח כמה עלובים הם חיי המין של כל אדם אחר בעולם. מצד שני, הוא הוכיח שאולי עדיף ככה - שכן במסגרת אורח החיים המסעיר שלהם, השניים האלה עשו לא מעט דברים מסוכנים, ורובם יצאו לפועל בגלל הדחפים של הצד הגברי במשוואה הזו. אבל - וזה אבל גדול, וגם הסיבה בגללה לא התברג בראד למקומות הראשונים בדירוג - חשוב לציין שאף תסביך לא מצדיק את היחס ההפכפך ואף המתעלל של בראד כלפי בילי, שממקם אותו קרוב מאוד לגבול הדק בין באד בוי לבין גבר רעיל.

10. תומר בן גיגי, "האחיות המוצלחות שלי"

מקומו של תומר בן גיגי מ"האחיות המוצלחות שלי" ברשימה הזו מוטל בספק גם תוך כדי כתיבת שורות אלו, אבל במקרה של החייל השבוז הזה - הפקטור איננו הוא עצמו אלא ההתאהבות העיוורת ומעוררת ההזדהות של מור בתדמית שהיא עצמה המציאה עבורו. בן גיגי היה, על פניו, הבאד בוי האולטימטיבי: הוא היה מסמר הערב בישיבות של החבר'ה בבסיס, הוא לקח את החיים בקלות והדגים גישה לא מתאמצת שרק גרמה לחמוצל'ה לרצות אותו יותר ויותר. אבל ההתאהבות המקסימה התגלתה גם כטראגית: שמו עיטר את המחברות שלה ורדף את המחשבות שלה, אבל עבורו - כל שהייתה אי פעם זה זיון עלוב על מזרון צבאי. "האחיות" מעולם לא התיימרה להיכנע לדפוסים של קומדיות רומנטיות (וטוב שכך), ובן גיגי מעולם לא התגבר על היצר הרע ונחרט בזיכרון כדוש על. מה לעשות, חשוב לזכור שיש גם באד בויז שלא משתפרים. ואנחנו? כנראה נמשיך ליפול בפח של בני דמותו, החלאות שהתברכו בחיוך שאי אפשר לעמוד בפניו.

9. אדם גרוף, "חינוך מיני"

איכשהו, אדם גרוף הצליח לעבור מסע שמרגיש כן ואמיתי, וזאת למרות שהוא עצר בכל התחנות הכי קלישאתיות כשזה נוגע לגברים קווירים בארון בטלוויזיה: בריונות כלפי חנונים וחוויה צבאית טראומטית. אֵריק ואדם עוברים בין התעללות במסדרונות בית הספר, סצנה לוהטת בכיתת הריתוק, בילויים ליליים וסודיים והבנה משמעותית של אריק כי הוא לא יכול להסתיר יותר את מי שהוא, לא יכול להיות עם מי שלא שלם עם עצמו ובהחלט לא מסוגל להסתיר את מערכת היחסים שלו מהעולם. בגלל כל הסיבות הללו, הוא בוחר בראהים, התלמיד החדש והגאה שמעולם לא היה בשום ארון. בתגובה, אדם מחליט ללכת בעקבות האהבה ובוחר לבצע מחווה רומנטית דרמטית: הוא מתפרץ למחזה הבית ספרי - מול כל תלמידי השכבה ומול אביו המנהל - ומתוודה על אהבתו לאריק. אחרי דקות דרמטיות של ציפייה אריק בוחר בו. ולמרות הקסם האישי והסקס אפיל של אדם, הבחירה הבריאה יותר עבור אריק הייתה כנראה ראהים, כי אדם עוד בשיא גיל ההתבגרות - ויציבות היא ממנו והלאה. מזל שהעונה השלישית בדרך (היא מגיעה לנטפליקס ב-17 בספטמבר, אגב), ונדע האם מערכת היחסים הזו באמת הצליחה להחזיק מעמד.8. נוח פאקרמן, "גלי"

לפני שמתחילים, חשוב להפריד בין נוח פאקרמן, תלמיד התיכון הדוש והמקסים (מתברר שזה דווקא יכול לעבוד לא רע ביחד), לבין מארק סלינג, השחקן שגילם את דמותו ושם קץ לחייו לאחר שהורשע בקבלת ואחזקת פורנוגרפיית ילדים. ועכשיו לעיקר: הוא יהיר ושחצן אבל גם חביב ורגיש; הוא חתיך אבל לא יותר מדי; הוא ה"באד בוי" במלוא מובן המילה. נוח פאקרמן, הידוע בכינויו פּאק, הוא אחד משחקני הפוטבול של תיכון מקינלי שעשו הסבה לשירה בציבור, והיה חלומם הרטוב של מיליוני צופים ברחבי העולם שהיו בגילאי העשרֵה בעת עליית הסדרה. מצד אחד, הוא בגד בחבר הכי טוב שלו (והכניס את בת הזוג של החבר להריון). מצד שני, באמת שאי אפשר לעמוד בפניו. וכל מי שאי פעם שמע את הקאבר המופתי שלו ל-"Beth" של Kiss, יודע טוב מאוד שהחיים שלו כבר לא נראים לגמרי אותו הדבר.

7. פקסטון הול יושידה, "אמת או חובה"

מה שיפה בבאד בויז טלוויזיונים היא העובדה שלא פעם הם מתגלים כרכי לבב שרק מתחבאים תחת מעטה של קשיחות. כך גם במקרה של פקסטון, השחיין הנאה מ"אמת או חובה" של נטפליקס, ומי שעבר תהליך חיובי של ממש: בתחילת העונה הראשונה הוא היה מושא אהבתה הבלתי מושג של דיווי, שרצה אותה רק למטרות סקס קז'ואלי, חיפף בבית הספר והסתובב רק עם המגניבים; בסיומה של העונה השנייה, הוא כבר לא התבייש להכיר ברגשותיו העזים כלפי הנערה החנונית האהובה עלינו ואפילו השקיע את כל נשמתו בפרויקט לימודי. אז כן, פקסטון הוא לא הבחור המבריק או המורכב ביותר שנולד אי פעם, והאמת, גם את ההתאמה שלו לדיווי אנחנו נוטות להטיל בספק. אבל אחרי הכל ולמרות הכל, הוא נכנס בדיוק למשבצת הנכונה בקומדיית הנעורים הכי נכונה - ועושה זאת בעזרת קסם אישי שקשה להתחרות איתו.

 

6. נתניאל פלימפטון השלישי, "האקסית המטורפת"

נתניאל נכנס לחיינו בסערה בסוף העונה השנייה של "האקסית המטורפת", והפך לבוס החדש של רבּקה (ובהמשך, כמובן, להרבה יותר מזה). הוא הבן העשיר של בעלי החברה, הוא עורך דין קר וחסר נשמה, והוא *לוהט*. כל המרכיבים האלו הופכים אותו במהרה למושא האהבה האסור של רבּקה (בכל זאת, מדובר ביחסי מרות), והם מנסים להתקרב - אבל הם פשוט שונים מדי. אבל בפרק אחד, ואחרי מסכת עינויים שהעביר את העובדים, נתניאל חוטף קלקול קיבה מהגיהנום ומסרב לנוח. פתאום הוא מבין כמה גדולה ורעה הייתה ההשפעה של אביו השאפתן על תפיסת המציאות שלו: בעצת הקולגות הוא נכנע לחולשתו (בקטע הכי טוב שיש), מוותר על הגבריות הרעילה ועושה שנ"צ במשרד. אכן, נתניאל מחליט להשתנות מקצה לקצה, וזו הנקודה שבה רבקה התאהבה בו באמת - וגם אנחנו: מגבר מתוסבך וחתיך הוא הפך לגבר מתוסבך, חתיך ורגיש. צריך עוד משהו בחיים?

5. ג'סי, "האנה מונטנה"

הבחור המוכר אך המשעמם שיספק לך יציבות ויעניק לך אהבה דביקה או הבחור הרע והמהפנט שמתייחס לבחורות בצורה מפוקפקת אבל נותן לך את התחושה שאיתך זה יהיה אחרת? זו בדיוק הייתה ההתלבטות של מיילי סטיוארט ב"האנה מונטנה", שנקרעה בין ג'ייק החייכן לבין ג'סי החריף בסוף עונתה השלישית של הסדרה. מיילי בדיוק החליטה לחזור לזרועותיו של האקס המפורסם אבל המוזיקאי הפרוע הצליח להקסים אותה בדרכו הנבזית, להסיט אותה ממסלולה ולגרום לה לפקפק בבחירה ההיא. ההתאהבות בילד הרע לא תמיד מוכיחה עצמה כמשתלמת או כבריאה, אבל אפשר לומר שבמקרה של המשולש מ"האנה מונטנה" - תמכנו בג'סי מהרגע הראשון: ברגע טלוויזיוני לא פחות ממושלם, מיילי שרה את המילים "הוא עשוי להיות האחד" כשבתיאוריה הן מכוונות לג'ייק ובפועל הן מוקדשות לג'סי, ואחרי לא מעט טלטלות השניים האלה הצליחו למצוא את דרכם זה לזו.

4. סיימון באסט, "ברידג'רטון"

איך נראו הילדים הרעים של תקופת הריג'נסי? לא יודעות, אבל אנחנו רוצות להאמין שהם היו שכפולים של סיימון באסט מ"ברידג'רטון" (המגולם על ידי רגה ז'אן פייג', שטרם התאוששנו מעזיבתו את הדרמה התקופתית). סלחנו לסדרה של נטפליקס על אי הדיוק ההיסטורי שהתקיים לשם תיקון העולם, נשאבנו לעלילות המסעירות של החברה הגבוהה והתמסרנו לדמותו המתעתעת, המסתורית והמהפנטת של דוכס הייסטינגס. הרווק הלונדוני הנחשק, אם כבר הספקתם לשכוח, חי את חייו על טהרת המרד בחיי הדוכסות שנכפו עליו: הוא מתאמן באיגרוף, חוגג במיטה ומסרב להביא ילדים לעולם. ההתאהבות הבלתי צפויה (אבל המאוד צפויה) שלו בדפני הולידה סצנות סקס שהפכו לאובססיה של מיליוני צופות וצופים (כולל אחת ספציפית ולוהטת למדי בפרק 7, בחדר המדרגות של האחוזה). נכון, התדמית המחוספסת של סיימון הייתה לעיתים מעט מעייפת, אבל הכריזמה של פייג' מפצה על זה לחלוטין: בואו לא נשכח שמדובר באדם שליקק כפית וגרם לזה להיראות כאקט הסקסי ביותר שיש.

3. ליאם קורט, "90210"

"90210" (זו מ-2008) היא כולה קלישאות על גבי קלישאות, וכך גם דמותו של ליאם קורט, אבל האמת שלא ממש אכפת לנו. הוא בא ממשפחה הרוסה - דודו היה אלכוהוליסט ומכה, אמו נישאה לגבר קר ורשע ועם אחיו הוא לא נמצא בקשר (מה שבהמשך, כמובן, משתנה). הרקע העגום הזה הוא שעיצב את אישיותו כבחור מרוחק ואפילו סרקסטי שמתקשה לסמוך על אחרים, גם על אלה שרוצים בטובתו. גם נעמי קלארק היפהפייה (הדמות המוצלחת ביותר בסדרה) הייתה צריכה להתאמץ כדי להגיע ללבו וגם נפגעה לא מעט בדרך לשם. אבל כשהוא טרח לבדוק בעמוד הפייסבוק שלה מהו הפרח האהוב עליה (סחלב שחור) והעניק לה אותו באירוע הנשף, כבר התאהבנו: ידענו שמדובר בבחור עם לב זהב שרק זקוק לאדם הראוי להישען עליו. לא רק שליאם מצליח להתמסר ולמצוא אהבה (וכיאה ל"90210", עם כמה וכמה בחורות שונות) אלא גם מנצח את הדפוסים ההרסניים שלו, ומגשים לא מעט חלומות מקצועיים.

2. ג'ס מריאנו, "בנות גילמור"

ג'ס פאקינג מריאנו. מה אפשר להגיד עליו שלא נאמר? הוא מבריק, הוא שרמנטי, הוא רגיש ועוקצני. הוא חד לשון ומהיר מחשבה ממש כמו בנות משפחת גילמור, הוא קורא שירה וספרות, הוא האחיין של האחד והיחיד לוק דיינס. ובואו, כולנו עדיין לא התגברנו על הנשיקה הראשונה והלוהטת שלו ושל רורי. אז איך אפשר שלא להתאהב בו? נכון, הוא גרם לרורי להיפרד מדין, והוא קריזיונר ולמעשה טראבל מייקר שלא ברא השטן. אה, כן, הוא גם נעלם מדי פעם, סתם ככה - בלי סיבה. אבל זה מה שהופך אותו לבאד בוי כל כך טוב: הוא ההפך הגמור ממושלם, וזה מה שהופך אותו למושלם באמת. יש סיבה שהוא הקראש שלנו בעשור וחצי האחרון, לא ככה?

1. רפאל סולנו, "ג'יין הבתולה"

עשרה קבין של יופי ירדו לעולם, תשעה נטל רפאל סולאנו ואחד כל העולם כולו. רפאל סולאנו הוא הגבר המושלם: הוא חכם, הוא אדיב, יש לו ים סקס אפיל ועוד יותר קסם אישי. יש לו רק בעיה אחת: הוא קצת נשוי. אבל שזה יהיה הדבר האחרון שמדאיג אתכם, כי זה ממש לא עוצר בעדו מלפתח מערכת יחסים עם ג'יין. למה הוא בכלל נכנס לרשימת "הבאד בויז" אם הוא כזה אדיב, חייכן ומקסים, אתם שואלים? קודם כל בגלל עברו הבלייני והמפוקפק ואופיו הנון-שלאנטי. יש לו דדי אישיוז בכמויות, הוא מחוספס ומנוסה וג'יין היא היחידה שמצליחה לרכך את הקצוות החדים. חוץ מזה, כשמציבים אותו מול מייקל, בן הזוג המסור והסאחי של ג'יין, בולט במיוחד כמה שרפאל הוא התגלמות הקוליות. לאורך עונות הסדרה צריכה ג'יין לבחור שוב ושוב בין מייקל, אהובה משכבר הימים לבין רפאל, אב בנה שפרץ לחייה בסערה וכאמור הגבר הכי מושלם עלי אדמות (אובייקטיבית). ברור לגמרי מה אנחנו היינו עושות במקומה.