יש שני דברים חשובים שצריך לדעת על "הגולדשטיינים", הדוקו-ריאליטי החדש של yes שעוקב אחרי ניקי גולדשטיין, הוריו, אחיו, בן זוגו אייל, גרושתו שירלי והילדים. את שניהם מייצגת דנה ויס: אצל הגולדשטיינים, כך מתברר, "דנה ויס" זה שם קוד לכל מה שעבר עליהם בשנים האחרונות - הגירושים של ניקי ושירלי, היציאה מהארון אצל אותה ויס וחשיפת הזוגיות עם אייל, עד אז החבר הכי טוב שלו. בהנחה שאכן מדובר בהרגל אותנטי, והסדרה משחקת לא מעט על הגבול המטושטש מאוד הזה, אלה רמות הומור שאי אפשר שלא לאהוב.

אבל "דנה ויס", כשם קוד, לא תמיד נאמר בהקשר חיובי - וכאן מגיע הצד השני של המטבע שהיא "הגולדשטיינים". "מאז שהכתבה יצאה אני פשוט לא אוהבת את דנה ויס", מודיעה אמא מדלן בפרק הבכורה. בהזדמנות אחרת היא מסבירה שלא הבינה "איך זה יכול להיות", כי הרי ניקי "חי בכזה אושר". היציאה של ניקי לחופשי הכניסה את המשפחה כולה למערבולת, ולמרות החזות הכיפית של הדוקו-ריאליטי כולם מוכנים ומעוניינים לחפור בזה. למשל שירלי, שמתעמתת עם ניקי מול המצלמות על מה שהיא חוותה כבגידה, כשהוא עצמו אף מאשר שהרומן בינו לבין אייל החל כשהשניים עוד תחזקו חיי משפחה סטרייטיים למראה.


"אמא מחכה שאחזור לשירלי": ניקי גולדשטייין בריאיון למגזין mako


בחזרה לכיף. את "הגולדשטיינים" יצרו הבמאית סיגל שביט - אוטוריטה בתחום, מ"המאסטרו" ועד "הבוזגלוס" - והתסריטאית שחר סגל, אחת הנשים השנונות בישראל (והאהובות, לפחות בקרב יודעי הדבר שמאזינים לגלגול החדש והנשגב של הפודקאסט "באות בזמן"). הקלילות והשפה הגרפית נתלשו ישירות מ"דנה קמה", שזה סימן נפלא, ואת הקומדיה מספקים לא רק ניקי אלא גם יתר בני המשפחה. אם כבר משווים ל"דנה קמה", האחות חגית ("המשיג", כפי שקוראים לה בבית) היא לגמרי יורשת ראויה ללימור כהן חובבת השיזוף, המנומר ושפת ה-ג'. וניקי הוא כמובן המצטיין בתחום ההנאה, כיאה לקארפול קריוקי מהלך.

קשה לדעת כמה מ"הגולדשטיינים" מתוסרט, מבוים או סתם מהונדס, בעיקר בגלל המוכנות של כל המשתתפים לשתף פעולה עם המצלמה. האחים של ניקי לא מסתירים את העוינות שלהם כלפי אייל, בטענה שהוא רוכב על הזוגיות איתו למטרות פרסום, והאח בני גם ממש מגלה מול המצלמות שהוא מצפה לילד - ועוד מבחורה שהוא כבר לא בזוגיות איתה. על אף הפתיחות המרשימה של המשפחה, "הגולדשטיינים" מרגישה לרגעים שקופה קצת יותר מדי, ולכן היא במיטבה דווקא כשהיא מתמקדת בסיבת הקיום המרכזית שלה: האופן שבו היציאה מהארון של ניקי השפיעה עליו ועל הסביבה. 

בעודה חולפת על פני כל בית עסק ברמת השרון, כי ככה זה כשבני המשפחה גרים במרחק יריקה אחד מהשני, "הגולדשטיינים" מנסה להגשים לניקי חלום ישן ולעשות ממנו קים קרדשיאן ישראלי. רק שכל עוד קים קרדשיאן לא חיה בדירת ארבעה חדרים, נדמה שהסדרה היא יותר מחווה ל"המאסטרו" המיתולוגית עם צביקה פיק של אותה שביט - איש שהקריירה של ניקי בכל מקרה הפכה למחווה אחת גדולה לזכרו - ושכולנו מרוויחים ממנה. הכיף הטהור של "הגולדשטיינים" אמור להיתקל בקרוב במהמורה לא קטנה, עם 7 באוקטובר שהתרחש בזמן הצילומים ובטח יעכיר את כל האווירה, אבל נראה שכל המעורבים מספיק מחויבים למשימה בשביל להתגבר גם עליה. בכלל, מי יכול עליהם מרגע שעברו את אתגר ה"דנה ויס".