ליסה ונדרפאמפ הופיעה לראשונה ב"עקרות בית אמיתיות" בגרסת בוורלי הילס בשנת 2010, אבל הרומן שלה עם המצלמות התחיל הרבה לפני. למעשה, היא הופיעה בתפקידי משחק קטנטנים בטלוויזיה, בקולנוע ובקליפים מאז שהיא הייתה בת 13. ואחרי תשע שנים ב"עקרות בית אמיתיות", נראה שוונדרפאמפ החליטה ששום מהלך שלה, אישי או מקצועי, לא ייעשה ללא מצלמות ריאליטי בסביבה: היא הפיקה את הריאליטי המשפחתי המצליח "חוקי ונדרפאמפ" שכבר הוליד כמה סדרות ספין-אוף, סדרה נוספת שבה היא מארחת מפורסמים לארוחת ערב ושיחה וריאליטי שעוסק בקרן הצדקה/בית המחסה לכלבים שבבעלותה.

באופן טבעי, גם כשהיא החליטה לפתוח שאטו קסום בדרום צרפת, ונדרפאמפ לא הסתפקה בערוצי הפרסום המסורתיים והחליטה לקדם את העסק החדש עם - ניחשתם נכון - סדרת ריאליטי נוספת, "ונדרפאמפ וילה" ("Vanderpump Villa"), שזמינה בדיסני+ במקביל לשידורה בארה"ב.

למרות שוונדרפאמפ עצמה היא בהחלט דמות בולטת ב"ונדרפאמפ וילה", היא אינה מרכז העלילה - אלא העובדים שאחראים להפוך את השהייה בשאטו לחוויה חד פעמית עבור האורחים, ובמקביל לנסות להסתדר בינם לבין עצמם. מאחר שהם כולם אמריקאים והשאטו ממוקם בדרום צרפת, העובדים חולקים בו חדרים ולכן נמצאים כל היום אחד עם השני. אין לאן לברוח. הם כולם מקצוענים בתחומם עם ניסיון בענף האירוח, אבל בגלל שהם צריכים לספק גם דרמה, הליהוק לא מתבסס רק על הניסיון המקצועי, והצוות כולו ניחן בתכונות הנחוצות לריאליטי טוב: הם צעירים, הם יפים והם מחורפנים.

אריק, המנהל של הצוות, הופך מהר מאוד מהחתיך של השאטו לנבל של הסדרה, כשהוא מתרוצץ כמו אחוז טירוף, מדבר לעצמו, מזיז לוקיישנים של אירועים בלי להתייעץ עם אף אחד ומתגרה בסטיבן, מתאם האירועים החמוד שבכלל חשק בג'וב של המנהל במקור, ולא מבין איך אריק המטורלל זכה בו במקומו. את עיקר הדרמה מספקים האנה ומרציאנו, צמד אקסים שממשיכים לשכב בלי להגדיר את מערכת היחסים שלהם, מה שגורם לפרצי קנאה ומריבות עסיסיות. והדמויות המעניינות ביותר הן דווקא אלה שפחות דרמטיות - טלי ואנדרה שניצבים מאחורי הבר, וגרייס ואמילי, החדרניות המתוקות שלא מוצאות את עצמן בין כל האקשן. 

"ונדרפאמפ וילה" היא לא תוכנית ריאליטי מסעירה או מומלצת במיוחד. אין לה קונספט מהפכני או קאסט מרגש, והיא די זניחה בתוך הז'אנר. היא לא תעשה היסטוריה ולא תהפוך להצלחה מסחררת. אבל יש בה אנשים יפים, אנשים מעצבנים ואנשים רגישים שאפשר להתחבר אליהם, ולכן גם אי אפשר להגדיר אותה כנפילה. מה שכן - היא בהחלט תגרום לכם לרצות לנסוע לנופש פסטורלי בשאטו מבודד בדרום צרפת, אבל אולי עם צוות שירות קצת פחות דרמטי.