הראל סקעת (צילום: מתוך
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", שידורי קשת

אם יש גן עדן

המיונים הסופיים לנבחרת של "הכוכב הבא" נמשכים, והפעם: בר גרוצקי ה"אח-של" לא הצליח לספק את הסחורה, ג'קי, מכונת הביטבוקס המשומנת הביא איתו חבר שהוא למעשה משרוקית כלבים אנושית, ומתי מתמודדי התכנית יפסיקו עם תופעת העיניים העצומות על הבמה? עונה 5 פרק 19

תובל קליין | tvbee | פורסם 23:00 31.12.17 

שנה גודל אות

האודישן של עדן מאירי

התיכוניסט בעל סוואג של ראפר ורפרטואר ים-תיכוני, הוא גם מי שהצליח לגרום לאמדורסקי להצביע כחול על שיר מזרחי, "אם יש גן עדן" של אייל גולן. כמובן שהציפיות מהאודישן היו גבוהות, אבל אויה, מגפת העיניים העצומות מכה שנית! הראל התקומם שוב על התופעה הזו, שפוגמת בהופעה, אבל שאר השופטים סברו שעדן הוא כוכב ולא משנה מה הוא יעשה, יסגור עיניים או ישקה עציצים על הבמה. כמובן שהוא עבר לשלב הבא.

עדן מאירי מתכונן לאודישן המכריע (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12)
הדיג'יי הצעיר מתרגש מתחת לפרצוף הפוקר?
|
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12

האודישן של בר גרוצקי

 בר (אח-של דנה גרוצקי) אמנם ג'ינג'י חתיך ואף מוזיקלי, אבל מישהו חייב לתת לו חטיף אנרגיה – הביצוע שלו ל free falling היה מרדים. למרות שבפזמון פתאום משהו אצלו נדלק, זה היה מעט מדי מאוחר מדי, והשופטים עצרו את השיר לקול מחאות אסי ורותם. אסי לא הסכים לוותר על בר כל כך מהר והציע לו לפתח פורמט חדש ל"הרווק". היה ניכר שאם יציעו לקרן היא תשקול ברצינות להצטרף לצוות המתמודדות.

בר גרוצקי – "Free falling" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12)
האם בר יעבור לשלב הבא?
|
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12

האודישן של דה יאמאנז

השופטים לא סבלו את השם של הצמד מהרגע הראשון, והפעם התעלמו ממנו לחלוטין ופשוט קראו להם שי וגלעד. לטענת שי וגלעד, הם שרו את "כשאת הלכת". לי אין מושג כי לא הצלחתי לשמוע כלום בין הקולות שאסי עשה תוך כדי השיר. מזלם של השופטים שאסי לא נמצא לידם, כי הם דווקא התרשמו מימן והחליטו להעביר אותם עוד לפני שקיבלו מהם את העוגיות.

דה יאמאנז – "כשאת הלכת" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12)
שי וגלעד ישנו את דעתו של אמדורסקי?
|
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12

האודישן של שרית חטיבה

עד כה, מסתבר שאף אחד מהסייבים של אסי ורותם לא הצליח להיכנס לנבחרת, אבל שרית הייתה סייב שהשופטים כמעט התחננו אליו. במהלך האודישן של שרית, בשיר "בוא ניסע לים" של עדן בן זקן, להראל כבר נשבר לחלוטין מזה שלא מסתכלים עליו. הוא קם והתחיל לצוד אקטיבית אחר מבטה של שרית. זה אולי נשמע כמו סימן מבשר רעות, אבל הראל עשה זאת דווקא משום שהוא כל כך התלהב משרית – ואחר כך לחץ על שאר השופטים להעביר אותה.

שרית חטיבה מתכוננת לאודישן המכריע (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12)
תוכיח שלא קיבלה "סייב" לחינם?
|
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12

האודישן של ג'קי קספרוב

ג'קי זכור לנו בתור מי שריפא את האלרגיה של אסי לביטבוקס, והוא הביא איתו גם את חברו אסף, משרוקית כלבים אנושית, כדי שיעשה לאסי ורותם ביטבוקס גם בזמן האודישן. Leave Your Pain היה השיר הראשון שג'קי כתב, מה שקצת הדאיג את השופטים - אבל השיר ממש לא היה בוסרי, אלא שילוב בשל היטב בין שירה לביטבוקס. אמדורסקי עשה את הדבר הכי אכזרי שהיה עד עכשיו, כשממש הצליח לגרום לי לחשוב שג'קי לא יעבור. כבר תכננתי לארגן מסע נקמה נגד "הכוכב הבא" עד שהוא לבסוף הודה שג'קי עובר לשלב הבא. גם אני מודה!

בשלב הזה החליטו לחסוך בזמן ולא להראות לנו את האודישנים של אופיר הרוש, THE CHOICE, שיר גדסי, גל יעקבי, האווי, טל מזרחי, שכולם נכנסו לנבחרת. מעניין מה זה אומר, שרצו לתת לנו פחות הזדמנויות להתלונן על השופטים או שהם פשוט לא היו מעניינים?

ג'קי גפורוב – “Leave your pain” (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12)
הביטבוקסר לקח את הטיפ שסטטיק נתן לו?
|
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12

האודישן של רווית בתשווילי

רווית הייתה לחלוטין יכולה להיכנס לרשימה למעלה, האודישן שלה היה, לדברי סטטיק "קצת משעמם" - כך גם ההתלבטות אם להעביר או לא, לאחר שביצעה את "בדידותי הנהדרת" של דיקלה. לא הרגשתי מושקעת רגשית במיוחד ולא עניין אותי האם היא תיכנס לנבחרת. זה לא שהויכוח היה כל כך להוט, כשלקרן לא היה מה להגיד חוץ מזה שהיא טובה, ואפילו לאמדורסקי לא היו תלונות. הראל ניסה להכניס קצת עניין אבל הספקנו כבר להתרגל לעניין המתיחות, אז היא קיבלה את הבשורה על כך שעברה, פלוס טיפים על אהבה עצמית (מה לגבי טיפים לפיתוח אישיות?).

רוית בטאשוילי – "איסלנד" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12)
הזמרת מרימון הרשימה את השופטים?
|
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת 12

האודישן של ליאור חן

החוקרת הצבאית הקשוחה בחרה לבצע בלדה מרגשת בפעם השנייה, "כשהלב בוכה" של שרית חדד. למזלה היא רגילה לעמוד במצבי לחץ, כי אמדורסקי לא היה מרוצה מהבחירה ומיד שאל אם יש לה משהו אחר לשיר. כנראה שהייתה צריכה להכין שיר יותר מקפיץ, כי השופטים החליטו שלא להעביר אותה. הם אמנם עשו זאת תוך רצף של מחמאות ופרגונים, אבל זה כנראה גרם לה להרגיש אפילו יותר גרוע. ליאור לא התכוונה לקבל את ההחלטה של השופטים בלי להלחם, והתעקשה לבצע עוד שיר - "באתי לכאן כדי לנצח". האומץ שלה הכניס את השופטים לשוק, אבל אם כבר לבצע משהו כמו שהם רוצים, למה עוד בלדה? זה לא היה מספיק כדי להכניס אותה לנבחרת, והיא נשלחה הביתה.

הכירו את ליאור חן (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת)
משפחת חן "שמה ברקסים" לאסי ורותם
|
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", קשת

האודישן של רינת בר

רינת הפכה את האודישן הקודם שלה למסיבה, והבטיחה שאפילו אמדורסקי ירקוד על השולחנות – הפעם היא התחילה בהתנצלות לאמדורסקי, ואמרה לו שתסתפק אם רק יזיז קצת את היד. בהתאמה, היא בחרה לשיר משהו שמתאים להזזות ידיים עם מצית:  "חלומות של אחרים" של עידן רייכל, והוכיחה שהיא לא רק זמרת בחסד אלא גם יודעת לשיר בעיניים פקוחות, הללויה! השופטים התווכחו על בחירת השיר, האם היא הייתה צריכה לדבוק בחפלות או שהיא יכולה גם לרגש עם בלדות? קרן ניסתה ללא הצלחה לחקות את קטעי ה"לא אבל כן" של שאר השופטים, הודיעה לרינת שהיא עוברת לשלב הבא, וחלקה עם כולנו שהסיוט הכי גדול שלה הוא להופיע באירוויזיון. מה יותר גרוע מלהופיע באירוויזיון? להופיע באירוויזיון ולגלות שאת לא לובשת מכנסיים.

 

הכירו את רינת בר (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", שידורי קשת)
"אני יודעת שירימו גבה אבל רוצה להגיע לאירוויזיון"
|
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", שידורי קשת