לא רק בת 16: מיקה משה אומנם צעירה, אבל כשהחלה לשיר זה הרגיש כמו הייתה כאן כל הזמן. בעוד כמה שעות היא תעלה לאחד מרגעי השיא בקריירה המקצועית שלה, תשאף לסחוף אותנו פעם נוספת ותנסה לזכות בכרטיס לאירוויזיון בשוודיה 2024 (גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון" בשידור חי הערב, אחרי החדשות, ערוץ 12).

צריך לומר את האמת, אם היינו שואלים אותה, כנראה שלא הייתה מופתעת מההישג. ועדיין, אסור לטעות, לא מדובר בביטחון עצמי מופרז, אלא בזמרת שהתפרסמה בגיל 12, עברה מסע למצוא את הקול הייחודי שלה - ואחרי שכבשה את ישראל, היא חולמת לעשות את זה בגדול באירופה. לאורך התחרות היא זכתה למחמאות רבות מהשופטים. "אני מקנא בעצמנו שנשב ונראה אותך באירוויזיון, תהיי הורסת", אמר רן דנקר. גם שירי מימון נשבתה בקסם: "אני מופתעת מהבגרות שלך, הבאת אותה כמו אישה". לצד המחמאות הרבות, היא התמודדה עם ביקורות, כשזכורה במיוחד הייתה זו של אסף אמדורסקי. "זה התחיל מאוד יפה, אבל לא התפתח למשהו מרשים. פה צריך להרשים", אמר לאחר הביצוע ל"תמיד יחכו לך". 

אחרי המסע שעברה, משה מגיעה לגמר כשהיא יודעת בדיוק מה ומי היא - ואת זה היא תנסה להביא גם הערב. אז רגע לפני שזה יקרה, זה בדיוק הזמן לצלול אל הרגעים הגדולים בדרך של מיקה לגמר "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024".

מיקה משה בריאיון חשוף: "חוויתי אובדן מקרוב. זו פרידה מתמימות"

מי הכוכבת? הזמרת שכבשה את כולנו בפשטות, בקוליות, זו ששרה להיט ענק כבר כשהייתה בת 14 וממש לא מתרגשת או מתכוונת לעצור שם. בשתי מילים, מיקה משה.

וולקאם: אחרי שהוקסמנו מילדת הפלא מכפר בלום ב"בית ספר למוסיקה" לפני מספר שנים, מיקה הגיעה לאודישן הראשון עם שיר מקורי, "חזקה יותר". מיקה משה, גרסת 2024, זו לגמרי המיקה שחיכינו לה. בביצוע בוגר ומרגש, הזמרת באה עם השיר הראשון שהוציאה אי-פעם וניסתה לגעת בלבבות האנשים. זה הסתיים ב-79%, וחמישה כחולים. "יש משהו מאוד צנוע בשירה שלך. חפה ממניירות, בלי סיפורים או חרטות, בלי לנסות להרשים אותנו", החמיא איתי לוי. גם שאר השולחן התרשם (למעט אסף, אבל זה עוד יקרה בהמשך), ואסי עזר אפילו דמע. ככה פותחים תחרות.

הרגע שגרם לנו להתאהב בה סופית: אחת מול שישה, מיקה יושבת על כיסא מול השופטים ושרה את "היי תום" שהיה גם סגירת מעגל אישית בעבורה. בתור ילדה ביצעה את השיר, אך ניכר כי תקופת ההתבגרות והצמיחה האישית הובילו למבט מפוכח ובוגר, כזה שמצליח להישאר רגיש ועדין. הביצוע הביא למיקה 97%, ובעיקר הוכיח שהיא הדבר האמיתי, זמרת שנרצה לשלם כסף כדי לראות בלייב. לא סתם היא הזכירה לאסף אמדורסקי מתמודד עבר שגם עושה קריירה לא רעה. "היו רגעים שהזכרת לי את מרגי, אבל בסטייל שלך". יפה אמר, ואנחנו אמרנו לכם שזו הייתה רק שאלה של זמן עד שגם הוא נשבה בקסם.

ביקורת בלתי נשכחת: "את מחזיקה את הבמה, והקהל מעולף עליך ברמות. אולי זה משהו שעובר עליי, אבל הצטמררתי והתרגשתי", אמרה שירי מימון לאחר הביצוע של מיקה ל”Baby One More Time". "ועוד משיר של בריטני ספירס, אלוהים. הצלחת לעשות משהו שהוא שלך". וזו בדיוק הנקודה, מיקה משה לוקחת כל שיר והופכת אותו לשלה. עוד על כך, ממש בקרוב.

שיר להיכנס איתו לחופה: אין דבר שכלה תשמח לשמוע יותר מאשר: "יש לי רק דבר אחד לומר לך ומכל הלב, את הכי טובה בעולם. אני כל כך אוהב אותך, זה לפעמים כואב". וכמו שהמשפט הזה כובש כל מאוהב או מאוהבת ביום חתונתם, כך נסחפו גם השופטים כשמעו את הביצוע של מיקה ל"יסמין" של הפיל הכחול. "יש לך אמירה, עמדה של אישה חזקה שיודעת מה היא רוצה", אמר איתי. אסף קצת פחות התלהב ואמר: "אני צריך ניגוד כדי להתרגש, לא היה מתח. זה היה לי קצת שלם מדי, זה היה נורא בסדר". כך או אחרת, מיקה לא חוששת לכתוב ולשיר על האהבה למרות גילה הצעיר, ואם נצטרך להמר סביר בהחלט שבעוד מספר שנים יהיו לא מעט זוגות שיפסעו לרגע המאושר בחייהם לצלילי קולה.

לשים בפלייליסט: למרות שברוב הביצועים לאורך העונה מיקה הקפידה לשיר בעברית, דווקא הביצועים ל”Baby One More Time" ו-"Umbrella" הוכיחו שמיקה משה לא שרה שירים של אחרים. כאילו היא כן, אבל תמיד לוקחת את השיר, מוסיפה טוויסט והופכת אותו לשלה. אז אם אתם במצב רוח רגוע ורק רוצים לעצום עיניים ולהתמסר - אלו הביצועים המושלמים לפלייליסט שלכם.

גוזמה או הגזמה: מעבר לקול ולקסם הכובש, מיקה הגיעה לתחרות עם מכפיל כוח משמעותי - אבא ארז, ויותר חשוב, הסטייל ההורס של כרוז הכדורסל מהצפון. איתי לוי ועדן חסון יעשו הכל בשביל נעליים כמו שלו ולא תמצאו אותו בלי חליפה. אבל, ישנה שאלה אחת שעדיין מרחפת: מה הוא מכין לנו לאירוע הגמר?

כחולים: 47 | אדומים: 7

אז למה מגיע לה לזכות: כי מיקה זה הדבר האמיתי, מה שרואים זה מה שמקבלים. למרות שברור שלמדה הרבה העונה, היא הגיעה מגובשת, שלמה ובטוחה במה שיש לה. אחרי התדמית הקשוחה שיצאה לישראל בחודשים האחרונים, מיקה היא האדם הנכון לעלות על הבמה בשוודיה, לשיר בחכמה, בגרות ועדינות - ולהמיס ולכבוש את אירופה בשלוש דקות.