23:40 - יש לנו נציגה לאירוויזיון
עדן גולן ניצחה את תחרות "הכוכב הבא לאירוויזיון" ותייצג את ישראל באירוויזיון שייערך בחודש מאי בשוודיה. עדן גברה בגמר על אור כהן שסיימה במקום השני, מיקה משה שסיימה שלישית ודור שמעון שסיים במקום הרביעי.

23:35 - מיקה משה הגיעה למקום השלישי בתחרות

23:16 - מחווה מרגשת במיוחד לשאול גרינגליק ז"ל
משפחתו של שאול גרינגליק ז"ל שלקח חלק באודישנים בתחילת הדרך, אך ויתר לטובת הלחימה, התארחה על בימת הגמר. במחווה מרגשת במיוחדת, בני המשפחה ביצעו את "בסוף הכל חולף" ולא השאירו אף עין יבשה.

23:03 - ביצועי שלישיית הגמר
אין יותר ביצועים. מיקה משה, אור כהן ועדן גולן - שלישיית הגמר - עם ביצועי הגמר שלהן. מיקה ביצעה את "בוא" של עפרה חזה, בביצוע מיוחד, בוגר ועדין. אור כהן נתנה ביצוע ל"Crazy", כזה שלא שמעתם אף פעם ועדן גולן עם מחווה מרגשת לחטופים שעדיין בעזה בביצוע שלה ל"I Don't Want To Miss A Thing".

 
 

22:35 - נועה קירל טורפת את הבמה עם השיר "חי"
רגע לפני ששלושת הגדולים ישירו את ביצועי הגמר שלהם, נועה קירל שרה את "חי" של עפרה חזה - והרימה את האולפן באוויר.

נועה קירל (צילום: רגב זרקה)
צילום: רגב זרקה

22:28 - דור שמעון סיים במקום הרביעי והמכובד
לפי הצבעת הצופים, מי שממשיכה לשלב המכריע בגמר היא מיקה. דור סיים את הגמר במקום הרביעי: "תודה לכולם, לכל הקהל בבית ולשופטים ולהפקה המדהימה הזו. עשיתי כאן דרך ומחר מתחילה דרך חדשה, בעזרת השם. כולם אצלי בהופעה בקרוב. אוהב אתכם".

מיקה משה ודור שמעון (צילום: מתוך
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון", קשת 12

22:15 - עדן גולן ניצחה את דור שמעון בדו-קרב
בסיום ביצוע מופתי ל"I Have Nothing" של וויטני יוסטון השיגה עדן 79%, לעומת דור ששר "הייתי בגן עדן" והשיג 64%. מי יסיים במקום הרביעי בגמר: מיקה או דור?

21:52 - אור כהן שרה את "פרי גנך"
אור ניצחה את הדו-קרב מול מיקה בזכות ביצוע מטורף ל"פרי גנך", כשהשיגה 83%. עדן חסון: "בעיניי אומנות זה שילוב מדויק בין שכל לרגש ואת, כפרה עליך, אומנית, זמרת שמאזנת בין השכל לרגש". איתי לוי: "אני אוהב אותך אהבה אמיתית. את ראויה לייצג אותנו, אני שרוף עלייך". שירי: "עשית את זה שוב, דיברנו קצת לפני הביצוע, נורא התרגשת. רוצה להגיד לך רק דבר אחד - תסמכי על עצמך".

אור כהן (צילום: מתוך
אור כהן שרה את "פרי גנך"|צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון", קשת 12

21:38 - הדו-קרב הראשון יצא לדרך
הראשונה לשיר הערב הייתה מיקה משה, בדו-קרב מול אור כהן. מיקה סיימה את הביצוע ל"נערי שובה אליי" עם 63% בלבד. שירי מימון: "עמדת בזה, הגעת לגמר, הבאת ביצועים מדהימים. הביצוע הזה היה מקסים". רן דנקר החמיא: "מיקה פורמת לנו על הלב, יש בה משהו כל כך נקי, ואני ממש רואה אותך באירוויזיון". קרן פלס: "אפשר לסמוך עלייך, יש בך ניקיון, את תמיד שומרת עליו. יש אותך תמיד ואת מביאה את מה שאת יודעת להביא".

מיקה משה (צילום: רגב זרקה)
מיקה משה בביצוע הראשון להערב|צילום: רגב זרקה

מיקה משה, רותם סלע ואסי עזר (צילום: רגב זרקה)
האם 63% יספיקו לה לנצח בדו-קרב?|צילום: רגב זרקה

21:26 - הפיינליסטים בנאמבר פתיחה היסטרי
רביעיית הגמר פתחה את הערב עם נאמבר מטורף לשירים "יוניקורן", איתו הופיעה נועה קירל באירוויזיון בשנה שעברה ו"מחוזקים לעולם".

21:10 - אירוע הגמר יצא לדרך!
עונה שלמה חיכינו לרגע הזה ממש, וזה סוף סוף הגיע: גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024" נפתח, כשבסיומו נדע מי יהיה הנציג או הנציגה שלנו באירוויזיון בשוודיה. לבמה עלו ארבעת הפיינליסטים: אור כהן, עדן גולן, דור שמעון ומיקה משה וביצעו את שירי הגמר שלהם. מי יסיים את הערב הזה כמנצח/ת?

משפחתה של מיקה משה (צילום: רגב זרקה)
משפחתה של מיקה משה|צילום: רגב זרקה
משפחתה של אור כהן (צילום: רגב זרקה)
משפחתה של אור כהן|צילום: רגב זרקה
משפחתו של דור שמעון (צילום: רגב זרקה)
משפחתו של דור שמעון|צילום: רגב זרקה

משפחתה של עדן גולן (צילום: רגב זרקה)
משפחתה של עדן גולן|צילום: רגב זרקה

20:28 - הפיינליסטים מוכנים: הגמר מיד יוצא לדרך

הפיינליסטים עדן גולן, אור כהן, מיקה משה ודור שמעון לבושים ומוכנים לקראת האירוע החשוב בחייהם. בשעה 21:15 בדיוק גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון" ייצא לדרך בערוץ 12, ובסיומו נדע מי מהם ייצג אותנו השנה בשוודיה.

דור שמעון  (צילום: רגב זרקה, קשת 12)
דור שמעון מוכן לגמר|צילום: רגב זרקה, קשת 12
אור כהן  (צילום: רגב זרקה, קשת 12)
אור כהן מוכנה לגמר|צילום: רגב זרקה, קשת 12
עדן גולן  (צילום: רגב זרקה, קשת 12)
עדן גולן מוכנה לגמר|צילום: רגב זרקה, קשת 12

מיקה משה (צילום: רגב זרקה, קשת 12)
מיקה משה מוכנה לגמר|צילום: רגב זרקה, קשת 12

19:18 - "עצם זה שנעמוד באירוויזיון ונשיר אחרי כל מה שעברנו - ניצחנו"

לקראת הערב החגיגי, רן דנקר וקרן פלס שוחחו עם עודד בן עמי על החשיבות של לשלוח השנה את הנציג הנכון ביותר: "אני די רגועה, כולם כל כך טובים. נוצר מצב שיש פה ארבעה זמרים שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות", פתחה פלס ודנקר הוסיף: "זה אירוויזיון בשנה מאוד מסוימת, יש חשיבות למי שייסע ואיזה תוכן הוא ייקח איתו. אני מאוד מתרגש פתאום ומבין את החשיבות של מוזיקה ואת הכוח ברגע הזה".

מי שנשלח לאירוויזיון יצטרך לייצג אותנו גם בזירה העולמית הפוליטית והלא פשוטה.
דנקר: "זה גם אירוע פוליטי, כי זה הטבע של מדינות מכל העולם שנפגשות ככה. אין תשובה אחת, מצד אחד אנחנו רוצים שמי שנוסע יעביר את הסיפור שלנו ואולי יצליח לפתוח למישהו את הלב, ומהצד השני כשאני אומר את זה אני לא יודע באמת מה הדבר שאנחנו צריכים לעשות ברגע האמת. כמו שיש ניצחון להביא, צריך להביא את השבר".
פלס: "עצם זה שנעמוד שם ונשיר גם בעברית, ניצחנו. גם אחרי כל מה שעברנו".

18:50 - נועה קירל בהכנות לקראת הנאמבר הערב

הזמרת נועה קירל, שייצגה את ישראל באירוויזיון בשנה שעברה עם הלהיט הענק "יוניקורן", הגיעה לאולפני נווה אילן בליווי הוריה לקראת אירוע הגמר הערב, בו תופיע על הבמה עם ביצוע מיוחד לשיר "חי" של עפרה חזה.

נועה קירל מגיעה לגמר הכוכב (צילום: רגב זרקה, הכוכב הבא לאירוויזיון)
נועה קירל בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה, הכוכב הבא לאירוויזיון

18:40 - "הפעם מחפשים כנות, משהו שנולדים איתו"

לא רק המתמודדים כבר לא יכולים לחכות לגמר הגדול. מי שגם סופרים את הדקות הם השופטים עדן חסון ואיתי לוי. השניים שוחחו עם עופר חדד ועמליה דואק וחלקו בתחושות לקראת אירוע השיא של התחרות. "מרגישים כמו הורים מלווים, יש לנו זכות ענקית להיות חלק מהדרך המדהימה שלהם", אמר לוי.

בתוך המציאות הבלתי אפשרית בה אנו חיים בחודשים האחרונים, גם ב"הכוכב הבא לאירוויזיון" קיבלנו עונה מורכבת ומרגשת במיוחד. השופטים התייחסו למתמודדים שמגיעים למעמד מבלי שצברו ניסיון בימתי משמעותי. "ניסיון תמיד תורם, אבל הפעם מחפשים כנות, משהו שנולדים איתו. כל מי שהגיע לגמר ניחן בזה", אמר חסון. גם לוי הצטרף: "גם אנחנו, ששנים פה, עדיין לומדים כל יום. זה הפורמט הגדול בטלוויזיה, ומעבר לתוכנית זה בית ספר אדיר. הם לומדים המון, אנחנו נותנים מארגז הכלים שלנו כמה שאפשר. אני לא הייתי עומד בזה".

השופטים התייחסו גם לדעת הקהל שעלולה להיות עוינת בשוודיה. "אנחנו כבר 4,000 שנה חיים על החרב, אי אפשר להפחיד אותנו. הם הולכים למשהו גדול, אבל בתחושת ניצחון אישית וברצון לייצג את המדינה היפה שלנו", אמר לוי. חסון התייחס לערך המוסף של הנציגה או הנציג שלנו השנה. "האמת בצד שלנו, ואין ספק שכשהם ידעו להסביר אותה בצורה טובה, זה ישרת אותנו".

18:15 - משפחות הפיינליסטים בהתרגשות שיא

ההתרגשות עולה רגע לפני השיא של גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון", בו ייבחר הנציג או הנציגה שייצגו את ישראל מול כל אירופה בתקופה רגישה במיוחד. בני משפחותיהם של הפיינליסטים הגיעו הבוקר לאולפן של "נסלי ויואב", ושיתפו בתחושות שעולות לפני הרגע המכריע.

ארז משה, אביה של מיקה הצעירה מבין הארבעה, חשף את המחשבות שעולות בנוגע לחשיבות של ייצוג המדינה בתקופה כזאת: "הילדה שלי בת 16 וחצי, כאבא שלה חשבתי על המצב וכל האירוע הזה גרם לי להתחבר לרגש הלאומיות שלי. פתאום הסתכלתי על ארץ ישראל הקטנה והיפה וראיתי את מיקה שלי, הקטנה היפה והצנועה וזה מה שהיא צריכה לעשות השנה".

גם איילת אמה של אור כהן, שהייתה הראשונה לעלות לגמר שיתפה על ההפתעה שחוותה לנוכח הכישרון של בתה: "היא מדהימה, זה הפתיע את כולנו. בסך הכל לפני ארבע שנים היא נכנסה למגמת מוזיקה בתיכון" והוסיפה בנוגע לקשר הקרוב עם המשפחות של שאר הפיינליסטים, "יש לנו קבוצת וואטסאפ של ההורים, אנחנו תומכים אחד בשני".

מי שבנתה לעצמה תדמית חזקה כבר מההתחלה היא עדן גולן, שהייתה הראשונה בתולדות התוכנית להשיג 100 אחוזים. "עדן תמיד מתייעצת איתי על בחירת שירים, זה תמיד ביחד", שיתפה אמה של עדן, אולגה, על מאחורי הקלעים של התוכנית, וליאור, דודו של דור שמעון, שיתף על מחשבות בנוגע ליום שאחרי: "דור בא מהז'אנר העובד אז יש לו יומן מלא. אני חושב שאם יזכו או לא, הם כבר ניצחו כולם".

17:58 - גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון" - ההכנות בעיצומן

הערב בשעה 21:15 אירוע הגמר ייצא לדרך וישראל תבחר את הנציג או הנציגה שלה לאירוויזיון 2024. מיקה משה, דור שמעון, עדן גולן ואור כהן יעלו על בימת "הכוכב הבא לאירוויזיון", ייתנו הופעה של פעם בחיים ויתחרו על הכרטיס הנחשק לשוודיה. הם יעשו הכל כדי להיות אלו שייראו לעולם, דווקא השנה, שישראל לגמרי על המפה. בשעות אלה, הפיינליסטים עסוקים בהכנות אחרונות לקראת האירוע הגורלי, כמו גם המגישים אסי עזר ורותם סלע והשופטים אסף אמדורסקי, קרן פלס, שירי מימון, עדן חסון, רן דנקר ואיתי לוי.

איתי לוי (צילום: רגב זרקה)
איתי לוי בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה
עדן חסון (צילום: רגב זרקה)
עדן חסון בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה
שירי מימון (צילום: רגב זרקה)
שירי מימון בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה
אסף אמדורסקי (צילום: רגב זרקה)
אסף אמדורסקי בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה
קרן פלס (צילום: רגב זרקה)
קרן פלס בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה
רן דנקר (צילום: רגב זרקה)
רן דנקר בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה
רותם סלע (צילום: רגב זרקה)
רותם סלע בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה

אסי עזר (צילום: רגב זרקה)
אסי עזר בדרך לגמר|צילום: רגב זרקה