איציק כהן ובתו דניאל ואלון אבוטבול ופרושתו, הבשלנית שיר ביליה, ייכנסו הערב (ראשון) למטבח ויתחרו על הניצחון בגמר "המטבח המנצח VIP" (אחרי החדשות, ערוץ 12). בסיום עונה סוערת ומפתיעה, הפיינליסטים רמזו הבוקר כי הגמר הולך להיות מותח וצמוד מאי פעם.

"שיר ואלון מתחרים קשוחים מאוד. הולך להיות שמח הערב", רומז כהן, "היו הרבה אמוציות והרבה לחץ. זה המאני-טיים, חייבים לתת בראש. שיר מבשלת מדהים, בארוחה הראשונה שבישלה עם אלון יצאו טעמים מדהימים. היא מהממת ומעלפת. אלון עזר כנגדה - לפעמים עוזר, לפעמים כנגדה. מסתבר שכשאתה נכנס לתוכנית תחרותית, אתה שולף את כל היכולות שלך ואת כל מה שלמדת או לא למדת".

"זו הייתה חוויה מאוד אינטנסיבית. אומרים שמי שלא יכול לעמוד בחום, שלא ייכנס למטבח. אנחנו יכולים לעמוד בחום ונכנסנו למטבח". דניאל הוסיפה: "החוויה הכי טובה שהייתה לנו, זה לבשל מול שיר ואלון. זה נתן לי פרספקטיבה אחרת לגמרי, כי פתאום את רואה זוג אחר במטבח ומבינה שאנחנו הפכים מוחלטים. זה היה מאוד קומי ומלחיץ".

מרגישים שהחוויה הזו קירבה ביניכם?
דניאל: "זו הסיבה שהגענו מלכתחילה. אנחנו אוהבים לבשל, נהננו מאוד מהפורמט, אבל בסופו של יום זו הייתה הזדמנות בשביל שנינו לבלות עוד זמן אחד עם השנייה ולהתחבר קצת יותר. עברנו שם חוויה מאוד אינטנסיבית וחיובית. בהרבה מובנים, זה נתן לנו הזדמנות לומר את מה שרצינו לומר".
איציק: "זה היה או ללכת לפסיכולוג או ללכת ל'המטבח המנצח VIP'. אמרנו, נלך ל'המטבח המנצח VIP'. הצוות שהקיף אותנו: קשת, סיון מורג העורכת, חנוך שכטר שהיה אחראי על הקולינריה, איתיאלי, סיבוני - הייתה תחושה של משפחתיות. יכולנו לדבר על הכל, לפתוח את כל מה שקרה בינינו, וזה באמת מאוד קירב בינינו. זה עשה לנו שירות מעולה".

מי מהזוגות שפגשתם הכי הפתיע אתכם?
איציק: "כל המפגש הזה סביב השולחן היה מאוד מאיר עיניים. אתה מכיר את האנשים האלה מהטלוויזיה, אבל לא יודע מה ההיסטוריה שלהם ומה החוויות שלהם. אנה ארונוב ואייל אלגבי זוג מעלף. היא כל כך אלגנטית ואינטליגנטית, היה לי כל כך כיף להיות איתה בשולחן. אבא חיים ואמא רותי ניצחו על הכל, הייתה תחושה שאנחנו מתכנסים לשולחן שבת או חג עם כל השמחות, הצחוקים והמריבות. נינה ואני בקשר מאז צילומי התוכנית. מצחיק אותנו לראות עכשיו את מה שאנחנו אומרים אחד על השנייה על הבישולים. באנו לחוויה מאוד כיפית ובתקופה הזו שזה משודר, במלחמה, זו בריחה. מתעסקים באוכל, במשפחה, בקצת נורמליות ושגרה. זה יצא ממש לטובה".

מהעבר השני נמצא אבוטבול, שמערכת היחסים המסקרנת והמורכבת שלו עם ברודו שנולדה והתפתחה מסביב לשולחן, עוררה עניין רב בעונה הזו. "רותי אישה מהממת ומעניינת. השיחה בינינו הייתה משמעותית. לא היה שום קרב, הייתה היכרות הדדית".

"צילמנו את העונה לפני המלחמה, בעולם אחר לגמרי. זו הזייה. פתאום לראות את זה עכשיו, זה מנרמל. זה מזכיר שיש איזשהם חיים ושאפשר לעשות שטויות. מצד שני, זה גם כל הזמן מזכיר לי את הסיטאוציה".

איך התחושות לקראת הגמר?
"מתרגש, נבוא חמים וחזקים. שיר אלופת העולם. אני מכיר אותה כל כך טוב, כך שאם היא נבהלת או נלחצת אני יודע שזה סתם. זה לא אמיתי. הכל יהיה מהמם. ידעתי שיש לי על מי לסמוך ולכן לא הייתי לחוץ בכלום".

איך אתה מסכם את העונה שהייתה?
"היה מאוד כיף. הייתה אווירה טובה. גם ברגעים הפחות נעימים לכאורה, הייתה אפשרות להיות אנושי. לי ולכולנו הייתה חוויה ממש טובה. לצפות בזה זה קורע, זה נהדר. נהניתי מאוד. התוכנית הזו שילבה בין שני דברים שאני מאוד אוהב - מצלמות וטלוויזיה, מקום שאני רגיל לשחות בו, ואנשים. המפגש האנושי עם רותי והמשתתפים האחרים היה מרתק. כשאין מה להסתיר - אין מה להסתיר, וזה טוב. העורכת, סיון מורג, הצליחה לערוך מאלפי שעות הצילומים טלנובלה קורעת. שאפו".

מה מעסיק אותך בימים אלה?
"אני באולפן מוזיקה, בחזרות לקראת ההופעה שלנו בפסטיבל החורף עם האלבום שעשיתי יחד עם הבת שלי. אני אוהב כל הזמן לקפוץ למים אחרים וחדשים. הקלטתי אלבום חדש, אנחנו בחזרות על האלבום הזה. אני מאוד חזק במוזיקה - כותב, מקליט, מסתובב קצת, כמה שאפשר. מנסה לפגוש את העולם".