נטע ברזילי היא אחת המתמודדות המסקרנות ביותר בעונה החדשה של "רוקדים עם כוכבים" (פרק חדש ברביעי, אחרי החדשות, קשת 12). אחרי שזכתה במקום הראשון ב"הכוכב הבא לאירוויזיון" וכמובן באירוויזיון עצמו, נראה שהנצחון הוא בנשמה שלה. לצדה רוקד אלון דוידובסקי, שרקד בעונה הקודמת עם חברת הכנסת לשעבר אורלי לוי-אבקסיס.

"אנחנו מתחלקים מבחינה אומנותית במושכות בגלל הניסיון שלי ביצירת קליפים והבנה של מצלמות, אז אני יודעת מה מחמיא לי ומה יראה עליי טוב", מספרת ברזילי על יחסי העבודה בינה לבין דוידובסקי בראיון ל-mako, "כבר מהריקוד הראשון אפשר לראות את נטע המשוגעת. אנחנו מאוד רוצים לשים על זה דגש, כי בסופו של דבר אני לא רוצה לנסות להיות מישהי אחרת, אני אני".

ואכן ראו כבר מהריקוד הראשון, את נטע בשיא תפארתה. הייתה שם סלסה, היה שם גרוב - ובעיקר הייתה אש מטורפת עד כדי כך, שאם היינו מתקרבים עוד קצת למסך - יכול להיות שהיינו נכווים. בקרוב מאוד, השניים יעלו שוב לאותה רחבה - והציפיות גבוהות, מאוד, יש לומר בשמיים.

הציפיות ממך מלחיצות. איך את מול זה?
"זה מאוד מעניין, כי לכולם אני עוברת במוח כבן אדם תזזיתי שיש לו יכולות תנועה. 'כן, היא כוכבת, היא רוקדת'. אני מאוד שמחה שהצלחתי לרמות את כולם במשך שנים שזה המצב, אבל זה לא. אני לא נהנית לעשות ספורט, אני לא אוהבת לזוז, אני בן אדם שהוא כדור אנרגיה, אבל ממש הרגשתי שכדור האנרגיה הזה עובד רק כשהוא על הבמה ובכל שאר הזמן מאוד קשה להתניע אותו, מאוד קשה לי לזוז בהוראות. אני לא אוהבת שעושים לי כוריאוגרפיה, עד שהיא נכנסת לי למוח יש מלא תסכול ובכי, אבל כשהיא במוח שלי ואז היא שלי, אני חופשיה. אני לא אוהבת לא להיות חופשיה".

אז את בעצם נקלעת לסיטואציה שאומרים לך מה לעשות, את לא ממש חופשיה, איך ההתמודדות?
"אנחנו מדברים הרבה בחדר על מה קורה כשהסוכר שלי עולה וכשאני מאבדת ריכוז. 'עוד פעם האינסולין שלך עלה?', באמת אני לא מצליחה לתפוס מה הוא עושה. את מתחילה את החזרה, את תופסת - ופתאום יש טעות של ילדה בת שנתיים וחומר שנלמד ברמת הרגל ימינה ורגל שמאלה, לא נתפס, לא נקלט, את מגיעה לקיר שהוא קיר כזה מטומטם ואין דרך לשבור אותו. זה לא יאומן שאת לא מצליחה ללמוד את זה".

"אני חושבת על עצמי ברגעים האלה את כל הדברים הרעים שאת יכולה לחשוב על עצמך - 'איזה מפגרת אני, למה הכנסתי את עצמי, למה אני לא מצליחה לתפוס את זה, איך אני אופיע, איך אני אשפיל את עצמי בטלוויזיה'", היא משתפת, "מלא מחשבות של תהום מפחידה שעוד יותר קשה לצאת ממנה. זה לא רק הטעות של הילדה בת שנתיים, זה גם התהום המחשבתי והפסיכולוגי שמגיע לאחר מכן - ואת בבור. התפקיד של אלון זה לעמוד ולצעוק מעל הבור: 'את יכולה לצאת משם!". אני צריכה לטפס לבד, אין מה לעשות. הוא צריך לצעוק ולעודד אותי, ואני צריכה לטפס החוצה מהבור. הוא לא יכול לתקן אותי, הוא לא יכול להפוך אותי לרקדנית, אני צריכה להפוך את עצמי - וזה האתגר".

את ווינרית, סימנת וי על תחרויות מטורפות ואת בפתח אחת כזאת שוב. פעם נוספת את נשפטת, איך את עם זה?
"תמיד בתחרויות אחרות נשענתי על זה שיש לי כישרון טבעי מובהק במוזיקה. זה הרי המהות שלי, זאת אני, מה שעבדתי כל החיים כדי להגיע אליו. היה לי כישרון אבל בואי, אי אפשר למחוק בין 6-8 שעות עבודה ביום מאז שאני בת 12 על מוזיקה, בין אם זה לימודים ופיתוח קול. כמו שאלון רקדן, אני זמרת. הגעתי לתחרויות האלה מאוד בטוחה במה שיש לי ובמה שאי אפשר לקחת לי. הסיטואציה פה אחרת לחלוטין. אני לא רקדתי בעבר, יותר מלא רקדתי בעבר, היה לי תמיד קושי משוגע בלמידת כוריאוגרפיה, בלקבל מסגרת, בלהתמודד עם הגוף שלי".

"לא הייתי מתקשרת עם הגוף יותר מדי עד עכשיו, פתאום אני צריכה להיות קשובה לכל מה שקורה איתו, לא רק מבחינת כאבים אלא גם מבחינת טווחי תנועה, מה שאני צריכה לתת לו כדי שהוא יוכל לעשות את זה ואיך אני צריכה להזין אותו, זה מסע אמיתי. אני מן הסתם מביאה אליו את עצמי, אבל זה שטח שאני לא מכירה ולכן זה שונה באלפי מובנים מכל הדברים האחרים שעשיתי בחיים, לכן זה גם יותר מאתגר".

למה בחרת לעשות את זה? הכי נוח להישאר במוכר והבטוח.
"אני נמצאת בתהליך היכרות ראשונית עם הגוף שלי כבר שנה, שזה אומר שאני בתהליך החלמה מיוחד וטבעי ואני מאוד מתרגשת מזה, כדי להבין לאן אני יכולה להביא את עצמי. למה? כי אני אוהבת סיטואציות קיצוניות, כי אני אוהבת להתחרות ואני אוהבת לנצח".

יש מתמודד שמאיים עלייך בתחרות?
"אני חייבת להגיד שדור הררי ודניאל גל, אני רוצה לשים אותם על הכוונת ועל השולחן, כמובן בלי להדיח את מאיה קיי מהכוונת שלי ולינוי אשרם. הם כולם מסומנים".

יש מתמודדים שהתחברת אליהם במיוחד?
"אני אוהבת את מאיה מאוד, אני חושבת שהיא פרפרית חמודה. מתוקה וחכמה ברמות מאוד גבוהות. אני ממש מעריכה אותה ורוצה שהיא תודח. חוץ ממנה, אני אוהבת את דניאל גל, אני חושבת שהיא מהממת ולירז (צ'רכי) גם מהממת. יזהר (כהן) הולך להיות הפתעת העונה בעיניי. הוא הולך להפציץ, כל סוף שבוע שולח לנו סטיקרים של שבת שלום לכל הקאסט ואנחנו עפים על זה. באמת, הסטיקרים של יזהר".

מה עם החיים הרומנטיים, מתבשל משהו?
"לא מתבשל כלום, שום דבר. אני מבשלת ריקוד בצ'אטה, אין לי שום פניות לשום דבר אחר. אני הקדושה שקמה בשמונה בבוקר לאימון, מכבה את הטלפון בתשע, לא דייטים, לא שום עניין. לפעמים אני יכולה להתקשר לאלון בעשר ולבכות לו על כמה שכואב לי השריר, זאת בערך כל הפעילות הרומנטית שיש לי. אני הולכת לישון וקמה פרשית בבוקר. ברגע שאת יוצאת מהבית עם חברים והם שותים אלכוהול. אבל אני רוצה לנצח את זה ולהיות מדהימה ואני מבינה שאני לא יכולה להיות מדהימה אם אני יוצאת בעשר וחצי בלילה ומרימה צ'ייסרים. אין, זה לא יקרה, אין מצב".

מעולה, זו הדרך לניצחון.
"אני אוהבת קיצוני, אני אוהבת הכל. רואים את זה בעבודה שלי. זה גם פוגע בי בחיים ה-או הכל או כלום הזה, אין לי איזון אבל פה אני מקווה שזה יבוא לטובתי".

הפגזת בביצוע הראשון, אבל לפעמים השופטים נותנים ביקורות קשוחות, יש לכם חשש מול זה?
"אני השופטת הכי קשה של עצמי. אם ארקוד לא טוב אדע את זה, אני אהיה קשה עם עצמי מאוד".