חופש

ישראלית נעצרה בקפריסין לאחר ששפשפה רכב ששכרה

האישה העבירה את הלילה האחרון במעצר בקפריסין, לאחר שנעצרה על ידי שוטרים בעקבות שפשוף שהתגלה ברכב ששכרה ממגרש מכוניות מקומי. ״זרקו אותי בתוך תא בלי חלון ועם אסלה קטנה״

שמעון איפרגן | mako חופש | פורסם 11:59 08.06.19 

שנה גודל אות

תושבת תל אביב נעצרה הלילה בקפריסין לאחר שככל הנראה החזירה לחברת השכרת רכב מקומית, את הרכב ששכרה עם שפשופים בחלקו הקדמי. הבוקר שוחררה לאחר לילה במעצר.

"שכרתי מכונית לשלושה ימים בחברת השכרה בפאפוס בקפריסין ונסעתי יחד עם הילדים שלי בני 14 ו-17 לעיר העתיקה״, היא מספרת ל-mako. “החנתי את המכונית וכשחזרנו באתי לצאת מהחנייה הייתה מכונית צמודה אליי ושפשפתי אותה שפשוף קטן. אמרתי לעצמי כשאחזיר את הרכב להשכרה אפעיל את הביטוח שלי בסכום 350 יורו וזהו״.

לאחר שהגיעה למלון התקשרו מחברת השכרת הרכב וביקשו ממנה להגיע למגרש. היה שם עובד פליט מסוריה שלקח לי 350 יורו כדמי ביטוח ואמר לי לעזוב את המקום. ביקשתי רכב אחר כי שילמתי על שלושה ימים הוא קילל אותי על זה שאני ישראלית וגירש אותי מהמקום".

לדבריה, כשחזרה למלון אירעה הדרמה האמיתית. “דפקו לי על הדלת שני שוטרים ושוטרת ואמרו שיש להם נגדם צו מעצר נגדי. הייתי בהלם", שחזרה הישראלית בשיחה עם פרקליטה עו"ד יגאל בן בנימין, ״אמרתי להם יש לי שני ילדים על מה אתם עוצרים אותי?".
היא הובלה לתא מעצר בתחנת משטרה. "בחיים לא הייתי בכלא. זרקו אותי בתוך תא בלי חלון ועם אסלה קטנה. לא האמנתי שאגיע לנופש בקפריסין עם ילדיי ויעצרו אותי על שפשוף במכונית. אני במצוקה נפשית גדולה. סיוט".

בעלה של האישה הגיע לפאפוס יום למחרת אבל לא יכול היה לפגוש אותה. עורך הדין פנה לקונסול ישראל בקפריסין שסייע בשחרורה.

עוד יגאל בן בנימין
עו"ד יגאל בן בנימין

תגובת עו''ד יגאל בן בנימין:
אנחנו שמחים כי לאחר מאמצים רבים, בסיוע משרד החוץ וקונסול ישראל בקפריסין. הצלחנו לשחרר את הישראלית אשר היתה עצורה בתחנת המשטרה בפאפוס.
צר לנו על התנהלותה של משטרת קפריסין בעניין, שלא השכילה להפעיל הגיון ושיקול דעת לפני שהחליטה לעצור את מרשתי, על מעשה פעוט שבפעוטים, ואילצה רוצה לבלות לילה שלם במעצר בתנאים קשים ביותר. כאמור אנחנו מברכים ושמחים על שחרורה.