כבר עשר שנים שעמותת "רואים רחוק", מבית קשת 12, מביאה אל קדמת הבמה בני נוער בסיכון שנושאים איתם חלום של יצירה. לאורך שנות הפעילות, העמותה מחברת בין בני הנוער לבין יוצרים ואמנים מובילים בישראל וסוללת את דרכם לתפקידים נחשבים בתעשיית הבידור, הקולנוע, הטלוויזיה והמוזיקה. בתוכנית הייחודית, שמנחים יוצרים כמו תומר היימן, טלי שמש, מויש גולדברג, שלומי אלקבץ ונוספים, לומדים בני הנוער במרכזי הפעילות ברחבי הארץ משחק, בימוי, כתיבה, צילום והלחנה.

בין בוגרי העמותה, תמצאו כמה פרצופים שמוכרים לכם כמו פיראס נסאר, או אל מקדסי בשבילכם. בעקבות ההשתתפות ב"רואים רחוק", המשיך נסאר בלימודי משחק ומשם הדרך אל התפקיד המוביל, בסדרת הדרמה המדוברת "פאודה" הייתה קצרה. בוגר נוסף של העמותה שתכירו בקרוב הוא מאור לוי, שחקן צעיר שלוהק לאחרונה לסרטו החדש של מאור זגורי, "בתולים".

פיראס נסאר (צילום: צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes)
פיראס נסאר בתפקיד אל מקדסי ב"פאודה" המשודרת ביס|צילום: צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes


גם שירז אדרי קיבלה את ההזדמנות הראשונה שלה בפריים טיים בעקבות פעילות העמותה. אדרי לוהקה ל"להעיר את הדב", ששודרה בקשת 12, סדרת הדרמה השנייה פרי עטה של קרן מרגלית, יוצרת "פלפלים צהובים". בראיון ל-mako סיפרה אדרי: "יוצרת הסדרה, קרן מרגלית, קיבלה המלצה עליי. היא ידעה שאני לא מנוסה אבל לא נרתעה מזה. ההפקה הזו זה אחד הדברים הכי טובים שקרו לי. למדתי ממנה המון לחיים. לא מובן מאליו שככה אני מתחילה את הדרך שלי".
 נועה קולר ושירז אדרי    (צילום: מסך, קשת12)
שירז אדרי לצד נועה קולר ב"להעיר את הדב"|צילום: מסך, קשת12

העימות בין ליטל לאמא שלה (צילום: מתוך
"למדתי ממנה המון לחיים". שירז אדרי על התפקיד ב"להעיר את הדב"|צילום: מתוך "להעיר את הדב", קשת12

ב"רואים רחוק" מספרים שאחת מהמטרות של הפעילות היא להביא קולות חדשים ומקוריים אל תעשיית התקשורת. התהליך הזה מושג לרוב באמצעות הקשר המיוחד בין בני הנוער, שמביאים עימם את הסיפור המורכב שלהם, לבין היוצרים והאמנים שמובילים את התוכנית.

>> פרטים נוספים על פעילות העמותה ואפשרויות לתרומה תוכלו למצוא באתר "רואים רחוק"

בסוף השבוע הקרוב, יתגייסו למטרה הזו גם כוכבי "ארץ נהדרת" איל קיציס, שני כהן, ערן זרחוביץ', והיוצרים והכותבים מולי שגב ודוד ליפשיץ, באירוע התרמה לתמיכה בפעילות העמותה. גם אשת השעה, נטע ברזילי שהביאה את האירוויזיון לישראל, תגיע לתמוך יחד עם סלבס נוספים.