תנועת הנוער הזאת היא "צינור החמצן" של ילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחתם, והפעילות לה הם הכי מצפים כל השבוע. מנגד, עבור צעירים ללא צרכים מיוחדים, מדובר בהזדמנות נדירה להכיר מקרוב את האחר ולפתח ערכים משני חיים. 

אנחנו מדברים כמובן על "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער הפועלת במודל ייחודי מסוגו בעולם המשלב ילדים עם ובלי צרכים מיוחדים, וכולה כחול-לבן. כנפיים של קרמבו פועלת כבר 21 שנים, ופעילים בה כיום כ-9000 ילדים ובני נוער, צעירים בשנת שירות ופעילים מכל המגזרים שמגיעים לפעילות חברתית ב-95 סניפים של "קרמבו" ברחבי הארץ.

כנפיים של קרמבו ופאפא ג'ונס (צילום: באדיבות כנפיים של קרמבו)
צילום: באדיבות כנפיים של קרמבו

זה שלושה חודשים שישראל נמצאת במלחמה ומתמודדת עם כאב בלתי נתפס וחוסר ודאות לגבי מה שצופן העתיד.

אלפי ילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים, פונו מבתיהם ונאלצים להתמודד עם מציאות טראומתית ומשברית. ילדים ונוער ועם מוגבלויות בפרט, נפגעים ביתר שאת עקב קושי בגמישות מחשבתית בהבנה והתמודדות עם השגרה החדשה, ולאלו מתווסף קושי  במיומנויות תקשורתיות ורמות חרדה גבוהות.

מתחילת המלחמה 'כנפיים של קרמבו' פועלת לעשות כל שביכולתה, על מנת, להגיע לכל ילד.ה עם ובלי צרכים מיוחדים. 

על מנת לייצר עוגן ושגרה בחייהם של בני נוער, לאפשר הפוגה נפשית לכל התא המשפחתי ולחזק את החוסן האישי והחברתי של בני הנוער ומאות משפחות, 'כנפיים של קרמבו' הקימה עשרות פרויקטים ברחבי הארץ ובינהם מפעילה שלושה מרכזי פעילות יחודיים שהוקמו עבור ילדים ובני נוער ממשפחות שפונו מבתיהם למלונות בטבריה, ים המלח ואילת.

בכל אחד מהמרכזים מתקיימת פעילות חברתית בלתי פורמאלית לילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים, המרכזים פועלים באופן יומי בשעות אחה"צ ומאפשרים  לילדים זמן של הפוגה, מפגש עם חברים והתאווררות. המרכזים מופעלים על ידי מיטב אנשי מהקצוע בתחומי צרכים מיוחדים, חינוך והדרכה.

 לפיצה יש כוח לחבר בין אנשים לעולמות

רשת פאפא גונס הבינלאומית, שבבעלותה כ-30 סניפים בישראל בפריסה ארצית, תומכת בעמותת "כנפיים של קרמבו" בשגרה ובחירום. עבור מי שבמקרה עוד שלא מכיר, מדובר באחת משלוש רשתות הפיצה הגדולות והמובילות בעולם עם התמחות בחומרי גלם איכותיים, במגוון פיצות ענק, ובמתכון בצק סודי שישראלים ממש אוהבים.

"בפאפא ג׳ונס אנחנו מאמינים שיש לפיצה כוח לחבר בין אנשים ועולמות", אומרת חן ריכטר, מבעלי הרשת, "בדיוק כפי שאנחנו מחברים בין בצק, עגבניות, גבינה ותוספות של תירס, זיתים או פטריות. לכולנו מגיע לאכול פיצה עם חברים ואנחנו פועלים ביחד עם 'כנפיים של קרמבו' על מנת שלכל ילד וילדה יהיו חברים ושלא ירגישו בודדים. החיבור לכנפיים של קרמבו הוא חיבור משמעותי מבחינתנו וארוך טווח".

כנפיים של קרמבו - פאפא ג'ונס 2 (צילום: באדיבות כנפיים של קרמבו)
צילום: באדיבות כנפיים של קרמבו

איך פיצה וקרמבו הולכים יחד?
"החיבור של פאפא ג'ונס לכנפיים של קרמבו הוא כמו כפפה ליד. 'כנפיים של קרמבו' מדברים את אותם עולמות תוכן של שמחה, עשייה, בילוי, מצוינות ועוד, שתואמים את הערכים של פאפא ג'ונס. אנחנו מאמינים בלקיחת אחריות חברתית, בתרומה ובעזרה לאחרים סביב עשייה טובה וחיובית".

הזמנתם פיצה – שיניתם חיים
ברשת פאפא ג'ונס השיקו לאחרונה שיתוף פעולה עם "כנפיים של קרמבו" שיאפשר לכל אחד ואחת מכם לסייע בפעילות של התנועה בפעולה הקלילה של הזמנת פיצה. איך זה עובד? פשוט מאוד. בכל פעם שתזמינו פיצה משפחתית קלאסית מאתר "פאפא ג'ונס" (עם איזה תוספות שאתם רוצים) 10 שקלים יועברו כתרומה ל"כנפיים של קרמבו" ויאפשרו את המשך העשייה החשובה של העמותה, בטח בימים אלו. את הפיצות אגב תקבלו בקרטוני פיצה ממותגים בשיתוף כנפיים של קרמבו - אז תתגאו.

כנפיים של קרמבו - פאפא ג'ונס 3 (צילום: באדיבות כנפיים של קרמבו)
צילום: באדיבות כנפיים של קרמבו

כדי לקחת חלק בסיוע נוסף לפעילות החשובה של העמותה, בפאפא ג'ונס מאפשרים לכם לשמח את ילדי "כנפיים של קרמבו" גם עם תרומה כספית המופנית ישירות לתנועת הנוער. בנוסף, בכל הזמנת מבצע מעמוד המבצעים באתר פאפא ג׳ונס תוכלו לרכוש ספרון מדבקות המכיל 5 עמודים ב-10 שקלים המופנים גם הם לתרומה לעמותה.

מה נשאר לכם לעשות? להיכנס לאתר פאפא ג'ונס ולהזמין פיצה חמה במשלוח מהיר, או להגיע היישר לאתר לתרומה "לכנפיים של קרמבו" ולסייע בסכום לבחירתכם. בינינו, הכי כדאי גם וגם.

**כל התרומות הינן בכפוף לתקנון התרומות באתר פאפא ג׳ונס ובניכוי מיסים ועלויות.