התקיפה שהסתבכה ברפיח: בתקיפה הלילית של חיל האוויר נהרגו לפחות 35 פלסטינים, ששהו במחנה אוהלים לעקורים בעיר רפיח, כך על פי רשויות הבריאות ברצועת עזה המנוהלות על ידי חמאס.

דובר צה"ל אישר שמטוסי קרב תקפו מתחם חמאס באמצעות חימוש מונחה מדויק. "כתוצאה מהתקיפה והאש שהוצתה, נפגעו מספר אזרחים באזור. האירוע בבדיקה", נמסר עוד מצה"ל בנושא.

מאז אותה הודעה עברו מספר שעות שבהן ישראל מותקפת קשות בזירה הבינלאומית, כשמדובר באירוע ממנו חששו גם ככה בגזרה הזאת.

מדובר באירוע הקטלני ביותר ברפיח מאז שצה"ל פתח במתקפה על העיר בתחילת החודש. מה שעוד בעייתי, זה שהאירוע הזה שבו נטען כי נהרגו מספר גדול של אזרחים שהיו באזור הבטוח, מגיע ימים ספורים אחרי שבית הדין הבינלאומי בהאג, הורה לישראל להפסיק לאלתר את הפעולות הצבאיות ברפיח.

בשלב הזה מה שידוע הוא שהתקיפה האווירית הובילה לשריפה רחבת היקף במחנה האוהלים, שבו שהו אלפי אזרחים שהתפנו מאזור הקרבות ברפיח. סרטונים שהופצו ברשתות החברתיות ונטען כי מתעדים את זירת האירוע, הראו גופות שרופות שהוצאו מהמתחם.

יאסין רביע, ראש מטה הגדה של חמאס שחוסל בתקיפת צה
יאסין רביע, ראש מטה הגדה של חמאס שחוסל בתקיפת צה"ל ברפיח
ח'אלד נג'אר, בכיר מטה הגדה של חמאס שחוסל בתקיפה
ח'אלד נג'אר, בכיר מטה הגדה של חמאס שחוסל בתקיפה

בצה"ל אישרו שכלי טיס ביצע תקיפה אווירית באזור וכי המטרה היא מתחם חמאס ברפיח שבו פעלו "מחבלי חמאס משמעותיים". מאוחר יותר, צה"ל הוסיף שחיסל שם בכיר חמאס בשם יאסין רביע, שהיה אחראי על פעילות הטרור של הארגון ביהודה ושומרון, וכן את אחד מסגניו.

עוד נמסר מצה"ל: "התקיפה בוצעה נגד מטרות לגיטימיות על פי החוק הבינלאומי, תוך שימוש בתחמושת מדויקת ועל בסיס מידע מודיעיני מדויק, שהצביע על שימוש של חמאס בשטח".

בצה"ל הוסיפו כי ידוע על דיווחים המצביעים על כך ש"כתוצאה מהתקיפה והאש שהוצתה, נפגעו מספר אזרחים באזור. האירוע בבדיקה". גם בבית הלבן התייחסו לאירוע, ודובר הבית הלבן מסר: "אנו מודעים לדיווחים על התקרית ברפיח ואוספים מידע נוסף".