השמועה החמורה של חמאס, מאבק ההסברה - והאמת: מאז יום שבת הפיצו ערוץ אל-ג'זירה וכלי התקשורת הפרו-חמאסיים ידיעת כזב חמורה ולפיה חיילי צה"ל "אנסו ורצחו נשים בבית החולים שיפא". מנהל ערוץ אל-ג'זירה לשעבר, יאסר אבו-הלאלה, שם קץ לעלילת השווא ופרסם היום (שני) הבהרה כי מדובר בידיעה שקרית. בהמשך הדגיש שהכתבה הכוזבת הוסרה.

לאחר מאבק הסברתי עיקש של דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, החליט אבו-הלאלה לפרסם בחשבון ה-X שלו ציוץ, ציוץ שהגיע למאות אלפי צפיות. בפוסט הוא הודה כי "בחקירות חמאס התברר שהסיפור על האונס שיוחס לחיילי צה"ל בשיפא - הומצא. האישה שהתראיינה הודתה כי בדתה אותו כדי 'לעורר להט'".

 

 

האישה שבדתה את סיפור האונס היא ג'מילה אל-הסי, שהתראיינה בשבוע שעבר לרשת אל-ג'זירה. בריאיון היא האשימה את הכוחות הישראליים כי "אנסו נשים ורצחו אותן בסביבת מתחם בית החולים שיפא". עוד טענה כי "הם אילצו 65 משפחות לעזוב", בניגוד להנחיות של צה"ל.

הנרטיב השקרי של חמאס הופץ גם ברשתות החברתיות. "אונס, הרג ושרפת נשים ומשפחות שלמות במתחם שיפא בעזה. אמריקה פחדה שהמלחמה תימשך ברמדאן ושהמוסלמים יתקוממו. עד שישראל עשתה משהו הרבה יותר גרוע מזה, והמוסלמים לא עשו כלום", נכתב תוך התעלמות מוחלטת מהזוועות שביצע חמאס.

עצורים בשיפא
מחבלים עצורים מחוץ לבית החולים שיפא

מאז פרסום הכתבה פעל דובר צה"ל בערבית סא"ל אביחי אדרעי כדי להזם את השמועות ולהילחם בחדשות הכזב של חמאס. לדבריו, מדובר ב"ניסיון נואש להמציא שקרים" בסרטון שפרסם ב-X (טוויטר לשעבר), אמר אדרעי כי "אחרי שנכשלו בכל דבר, שופרות חמאס והתעמולה שלו המציאו שקר חדש שלפיו חיילים ישראלים אנסו נשים ורצחו אותן. כמובן בלי שום הוכחה. אישה אחת התקשרה ואמרה שהיא מתקשרת ממה שהם מכנים 'בית חולים'. אף אחד לא יודע מי זו האישה הזו, היא רק זרקה טענות ושקרים כדי שאל-ג'זירה ושופרות חמאס יפיצו את השקר".

אדרעי הוסיף כי "ערוץ אל-ג'זירה ושופרות חמאס מנסים ללא הצלחה לייפות את הפרצוף של דאעש-חמאס אחרי 7 באוקטובר ומעשי הטבח, האונס והשרפה שביצעו. חמאס נכשל בכל תחום - גם בשטח וגם בתקשורת. הוא טען ששיפא הוא בית חולים כמו כל בית חולים בעולם, רק שאין דרך להסתיר דבר מאור השמש, והתברר לכולם שבית החולים הפך למפקדת טרור".