פוריה זראאתי בן ה-36, אחד המגישים הבכירים של רשת "איראן אינטרנשיונל" שמשדרת מבריטניה בשפה הפרסית ומזוהה עם האופוזיציה של משמרות המהפכה, הותקף בידי קבוצת רעולי פנים ופונה לבית החולים לאחר שנדקר. לא נשקפת סכנה לחייו, והרשויות בבריטניה פתחו בחקירה בחשד שמדובר באירוע טרור.

הכתב, שמגיש את התוכנית "המילה האחרונה" צייץ מבית החולים תמונה שלו מסמן "וי" בידיו לאחר ששרד את התקיפה החמורה. המשטרה המקומית כאמור חושדת שהרקע לאירוע הוא מקום עבודתו של זראאתי, שבין היתר ראיין לפני שנה את ראש הממשלה נתניהו.

ה"דיילי מייל" הבריטי דיווח כי המתקפה החלה עם גבר שניגש לזראאתי לדבר איתו, כשמאחוריו הגיח גבר נוסף שתקף אותו עם סכין. השניים נמלטו מהזירה באמצעות רכב, שבו היה חשוד שלישי, כך לפי הדיווח.

מזכ"לית ארגון העיתונאים הבריטי פרסמה הצהרה מיוחדת על האירוע, שבו מסרה כי "המתקפה הפחדנית על פוריה היא מזעזעת, אנחנו חושבים עליו, על משפחתו ועל כל עמיתיו".

איראן אינטרנשיונל הוא ערוץ תקשורת שפועל מבריטניה ומשדר בשפה הפרסית. בינואר השנה הטילה בריטניה סנקציות על גורמים רשמיים באיראן - בעקבות חשד שתכננו לפגוע על אדמה בעיתונאים איראניים.

המשטרה הבריטית וגורמי הביטחון בממלכה הזהירו בתקופה האחרונה מפני ניסיונות הולכים וגוברים של איראן לבצע פיגועים בחו"ל. לפי ה"דיילי מייל", סוכלו 15 התרעות על ניסיון להרוג או לחטוף מתנגדי משטר או יריבים פוליטיים בשנתיים האחרונות - בין היתר בשניים מעמיתיו של זראאתי.

הידיעה על התקיפה של זראאתי הובילה לתגובות רבות, שהאשימו את טהראן. "הזרועות הארוכות של המשטר האכזרי של איראן", כתבה האנה נוימן, חברת הפרלמנט האירופי, "אני מאחלת להחלמתו המהירה. כולנו צריכים לעשות בדחיפות את שיעורי הבית שלנו כדי להגן על אלה שמחפשים כאן מקלט מאיומים בין-לאומיים ומאלימות".