mako Nights
סטפן בזבז (צילום: בן פלחוב)
צילום: בן פלחוב

מכה גלים

לקראת מסיבת ההשקה במועדון הברקפסט שבתל אביב, ישבנו עם המפיק והדיג'יי סטפן בזבז לשיחה על ה-EP החדש שלו ושל שון דורון - "Polyamore". על הדרך, דיברנו איתו על חוויות שלא ישכח לעולם, על הלייבל העצמאי שלו, ושמענו ממנו מה עושים כשאין גלים בארץ

רן ברנע | mako | פורסם 15:08 05.02.18 

שנה גודל אות

סטפן בזבז הוא מפיק ודיג'יי ותיק בתחום ההאוס והטכנו, שיוצר מוזיקה כבר יותר מעשור. לקראת מסיבת ההשקה של ה-EP החדש שלו ושל שותפו שון דורון בברקפסט השבוע, יצרתי איתו קשר. קבענו להיפגש באולפנו שבנחלת בנימין. מהרגע שנכנסתי, ראיתי עשרות צעצועים מוזיקליים מכל מיני סוגים, אקוסטיקה לא שגרתית, ושני רמקולים ומסך שבמרכז של הכל. "אני בקושי יוצא מהסטודיו הזה", הוא אמר לי. יכלתי גם להבין למה. אחר כך, ישבתי איתו לשיחה ושאלתי אותו מספר שאלות:

ממתי אתה עושה מוזיקה?

"אני עושה מוזיקה מ-2007, והתחלתי לשחרר אותה מ-2009. היו הרבה שינויים בין הוצאה להוצאה - התנסיתי בסגנונות שונים ואז לקחתי הפסקה. רק לאחרונה חזרתי לאולפן. היום, אני מעדיף להשתייך להוצאות שיצאו בשנתיים-שלוש האחרונות, שיותר מזוהות עם הקו המוזיקלי הנוכחי שלי".

מה התגובה שהכי ריגשה אותך לשירים שלך?

"היא הגיעה מדיג'יי שאני מאוד מעריך - רוסקו. הוא ניגן את השירים שלי בכל מסיבה אפשרית - אפילו באיביזה. בכלליות, התגובות באינטרנט פחות סוחפות אותי. אם דיג׳יי שאני אוהב שולח לי סרטון של הקהל רוקד לטראק שלי, זה כמו חלום בעיניי - בשביל זה אני בביזנס הזה. אם אנשים לא ירקדו למוזיקה שאני עושה, עדיף ללכת הביתה להכין חמוצים".

מה אתה יכול לספר לנו על ה-EP החדש שלך ושל שון דורון, “Polyamore”?

"הסאונד שלו די רחוק מהסאונד הישראלי המיינסטרימי. בדרך כלל אנחנו מכוונים לעשות מוזיקה לרחבה, אבל מה לאחרונה אנחנו מתרכזים יותר באווירה לשעות שאחרי. כשכולם גמורים ולמוזיקה עצמה אין יותר מידי היבטים שתופסים תשומת לב, אלא מתבססים על זרימה טובה ובלי יותר מדי דרמות".

יש לך לייבל משלך?

"כן, פתחתי אותו ב-2016, והוא נקרא “No Waves” (אין גלים), משהו שמתאר בעיניי את המנטליות הישראלית, שאשכרה אין גלים בים - וכשאין גלים, אז יושבים באולפן ויוצרים שירים. בשנה האחרונה לקחתי קצת הפוגה בשביל לעבוד על 2018-9. הריליס הבא יהיה שלי, 2 קטעים מקוריים עם 2 רמיקסים - אחד של צמד רומנים בשם Vinyl Speed Adjust, והשני של בחור מברלין שקוראים לו SY. מתרגש מאוד לקראתו".

תאר לנו חוויה שקשורה לתקלוטים ומוזיקה ולא תשכח לעולם

"בסוף השנה האחרונה, הייתי בטור באוסטרליה של 3 שבועות ו-5 הופעות. זה היה הטור הראשון שלי בתור אמן - שילמו לי על הכל, דאגו לי ופינקו אותי, הכרתי אנשים חדשים. השארתי שם רושם די חזק, עד כדי כך שלייבל אוסטרלי החתים 2 תקליטים שלי, והם רוצים שאני אבוא כל שנה לנגן בפסטיבל כזה או אחר.

במשך כל השנים שאתה עובד, אתה רואה הצלחות וכשלונות, שלפעמים מעוררים ספק עצמי לגבי המוזיקה והיצירה. אחרי החוויה הזאת, הבנתי שזה לחלוטין מה שאני רוצה - ליצור מוזיקה ולעשות טורים".

 

סטפן בזבז באולפן (צילום: רן ברנע)
סטפן בזבז באולפן שלו בנחלת בנימין
|
צילום: רן ברנע

מה תוכל לומר לנו על האירוע הקרב שלכם בברקפסט?

"אני ושון מנגנים בברקפסט לפחות פעם בחודש. היה לי שם ליין קבוע אז אני מחובר לעמדה שם, מרגיש בה מאוד בנוח. ננגן כל הלילה בחדר הגדול ובחדר הקטן (מילק). יפלפלו את האווירה עדי נוי וטובה סוויד, עם היפ הופ שייתן מגוון ותנועה למוזיקליות של הערב".

ההשקה תהיה ברביעי הקרוב ה-07.02 במועדון הברקפסט. לאיוונט בפייסבוק