מוזיקה

גיא זוארץ ורועי זוארץ באלבום "לדינו ופיוט מבית אבא"

האחים גיא זוארץ ורועי זוארץ מוציאים את האלבום "לדינו ופיוט מבית אבא", בו הם חוזרים לניגונים משפחתיים שורשיים. האזינו מתוכו לחמישה שירים בהשמעת בכורה: "אברם אבינו", "מן המיצר", "אל נורא עלילה", "שבע שנים" ו"Avre Tu Puertu Serrada"

אסף נבו | mako | פורסם 19:52 21.03.12 

שנה גודל אות

אין תמונה
"שיילו בוחרת בשנים האחרונות להתלבש בחליפות גבריות קטנות ובתספורת קצוצה, ועל פי המגזין 'אין טאץ'' היא אף ביקשה מאימה לשנות את שמה ל'שאקס'"
גיא זוארץ ורועי זוארץ באלבום "לדינו ופיוט מבית אבא"

האחים גיא זו-ארץ ורועי זו-ארץ מוציאים את האלבום "לדינו ופיוט מבית אבא", הכולל שירי לדינו יפים לצד פיוטים מבית הכנסת הספרדי של יוצאי לוב כמו אדון הסליחות, אל נורא עלילה, עת שערי רצון, אברהם אבינו, אדיו קרידה, אברה טו ועוד. האלבום הוא מעין מסע שורשים בעקבות סיפורי משפחתם של האחים ועלייתה ארצה מארצות הבלקן ומטריפולי. השניים גדלו על שירי האהבה והתשוקה של הלדינו שהגיעו מצד אחד ועל הניגונים של פיוטי בית הכנסת שהגיעו מהצד השני.

האלבום הוקלט בהופעה חיה בפסטיבל האביב הבינלאומי, שהתקיים במאי 2011 בהיכל התרבות בראשון לציון. הסולן הראשי כאן הוא גיא זוארץ, שהחל את דרכו כזמר בלהקה צבאית ובהצגה המצליחה "בוסתן ספרדי". אחיו רועי הוא המנהל המוזיקלי. עבור שניהם זו היא יצירה מוזיקלית אישית וישראלית. לדבריהם הם מגשימים באלבום (ובמופע "Adio Kerida" המלווה אותו) חלום עם הבאתם לבמה של שירת הלאדינו של סבתם ותפילות בית הכנסת של סבם, את הבית המוזיקלי האישי שלהם.

מהאלבום יצאו כסינגלים הפיוט בעברית "עת שערי רצון" והשיר בלדינו "Adio Kerida (שלום יקרה)". האזינו מתוכו לחמישה שירים נוספים בהשמעת בכורה: "אברם אבינו", "מן המיצר", "אל נורא עלילה", "שבע שנים" ו"Avre Tu Puertu Serrada".

"אברם אבינו"
 

"מן המיצר"

"אל נורא עלילה"

"שבע שנים"

"Avre Tu Puertu Serrada"

>> נתנאל חוזר לשמעון בוסקילה - "מאמינה"